• $ 7,2916
  • € 8,5355
  • 477.149
  • 1060.59
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
04 Şubat 2020 Salı 08:00 | Son Güncelleme:

Putin'den kaçan mafya Türk polisine yakalandı

Rusya Devlet Başkanı Putin’in savaş açtığı ‘Sovyet mafyası’ ülkeden kaçarak İstanbul’a yerleşti. Yaralama olayı sonrası takibe takılan şebeke, Türk polislerince bir günde çökertildi.

Devrim TOSUNOĞLU

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele ekiplerinin 31 Ocak’ta eşzamanlı operasyonlarla çökerttiği Sovyet mafyasının 1’i Rus, 4’ü Gürcü, 8’i Azeri ve 3’ü de Ukrayna vatandaşı olan 16 üyesi yakalandı. Çete üyeleri adliyeye sevk edilirken, AKŞAM yeni detaylara ulaştı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ülkede düzenlenen 2018 Dünya Kupası öncesi suç örgütüne yönelik baskıları artırdığı, ‘Andrea Malyi’ adıyla tanınan elebaşının ülkeyi terk ederek Türkiye’ye kaçtığı saptandı.

EKİPLER NEFES ALDIRMADI

Sovyet çetesinin İstanbul’daki Loto Guli lakaplı Azeri mafya babası Nadir Salifov’u öldürmeyi planladığı öne sürülmüştü. Zanlıların, 22 Aralık’ta Etiler’deki lüks restoranda Salifov’un bir adamını bıçakladığı tespit edildi. Şebekenin bu olay sonrasında takibe takıldığı bildirildi.

Sarıyer’deki rezidansın da aralarında bulunduğu 6 adrese yapılan baskınlarda 11 tabanca, bir otomatik tüfek ve 222 mermi ele geçirilmişti.

SAHTE KİMLİK DE KURTARAMADI

Sovyet mafyasının Ukrayna uyruklu elebaşı Andrea Malyi’nin gerçek kimliği emniyette ortaya çıktı. Asıl ismi ‘Guram Chikladze’ olan zanlının havuza bile girerken yanında 3 korumasının bulunduğu ve sürekli zırhlı araçlarla gezdiği belirlendi. Chikladze’nin Rusya’da yankesicilik yapan bir mafyanın lideri olarak arandığı tespit edildi.

Taksim Meydanı'nda bayılma numarası yapıp insanlardan para koparmaya çalıştı

Taksim Meydanı'nda bayılma numarası yapıp insanlardan para koparmaya çalıştı

2020 yaz modasında neler ön planda?

2020 yaz modasında neler ön planda?

Hangi sabun neye iyi geliyor?

Hangi sabun neye iyi geliyor?

Elazığ'daki Kup çukurunun gizemi çözüldü: Karstik b

Elazığ'daki Kup çukurunun gizemi çözüldü: Karstik bir obruk