• $ 7,3305
  • € 8,6444
  • 451.485
  • 1114.18
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
30 Haziran 2013 Pazar 11:16 | Son Güncelleme:

İşte Sağlık Bakanlığı onaylı ilk çamur banyosu

Deniz Kaplumbağası Caretta Caretta ile adını duyuran ve bir çok ödül alan Muğla'nın Dalyan beldesi yatırımcıların gözdesi haline geldi. Türkiye'de bir ilk olarak Sağlık Bakanlığı Onaylı çamur banyosu Peloid Spa Dalyanda hizmete girdi.

Muğla'nın Caretta Carettaları ve 8 kilometrelik kumsalı ile ünlü gözde beldelerinden Dalyan Türkiyede bir ilke ev sahipliği yapıyor.

Yurt dışından caretta carettalırı görmek için beldeye gelen turistler,  Dalyan'a ait olan çamur banyolarını da ziyaret ediyorlardı. Dalyan beldesine bir çık yatırımlar yaparak Turizmi geliştiren Uluslar arası yatırımcız Talat Yaylalı ve Lapera otelinin sahibi Taner Özkaradeniz ortaklığı ile Dalyan'na sağlık bakanlığı onaylı ilk çamur banyosu spa merkezi açıldı.

Bölgede bir çok çamur banyosu adı altında hizmet veren bir çot kuruluşun sağlıksız ortamlarda hizmet verdiğini belirten  Talat Yalılı" Dalyan beldesi turizim alanında iyi bir konumda. Biz yatırımcılar olarak gelen turitleri memnun edebilmek amacı ile sağlık bakanlığının onaylarını alarak PELOİD SPA merkezini hizmete geçirdik. Dalyan'da bir ilke imza atarak sağlık bakanlığından tüm izinlerimimizi alarak bu tesisi açtık. Dalyan'da bir çok tesis çamur banyosu adı altında hizmet verilmekte. Ancak bunların çamur ruhsatları bulunmamakta. Denetimlerin daha sıkılaştırması hem Dalyan beldemizin daha iyi şartlara çekilmesini hem de sağlık açısınodan oluşabilicek sorunların önüne geçmesini sağlar" dedi. 

HİÇ BİR TESİS DÜŞMANIMIZ DEĞİL

Dalyan'nda açılan PELOİD SPA merkezinin diğer ortağı iş adamı Taner Özkaradeniz ise 3 ay önce faaliyete geçen tesisin bir öncü olacağını belirterek "3 aydır hizmet vermemize rağmen 100 bine yalkın turisti misafir ettik.İnanıylorum ki bizim açtığımız bu yolda diğer işletmelerde müracaatlamrını yaparak sağlık bakanlıığından çalışma belgesini alacaktır. Çünkü çamur banyosu adı altında içinde ne oludğu bilinmeyen ve hastalıklara neden olan bir çok madde bulunuyor. Biz daha iyi hizmet verebilmek için Türkiye'de bir ilöke imza atarak bu çamur banyolarını geliştirdik ve sağlık bakanlığı tarafından iznimizi alarak ilk bakanlık onaylı çamur banyosu spa merkezini faaliyete geçirdik." dedi.

Nihat Özdemir harcama limitleriyle ilgili ne dedi?

Nihat Özdemir harcama limitleriyle ilgili ne dedi?

11 Ağustos tarihli reyting sonuçları sizlerle!

11 Ağustos tarihli reyting sonuçları sizlerle!

Bingöllü usta doğadan topladığı malzemeleri sanat eserine

Bingöllü usta doğadan topladığı malzemeleri sanat eserine dönüştürüyor

Konya'nın tarihi mekanları Avrupa'da görücüye çık&#

Konya'nın tarihi mekanları Avrupa'da görücüye çıkıyor