• $ 6,1594
  • € 6,7064
  • 323.911
  • 115171
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

İki polis daha açığa alındı

İstanbul Valiliği, Fatih'teki dayak olayına karıştığı belirlenen iki polisin daha açığa alındığını açıkladı. İçişleri Bakanı Şahin de 'Bireysel hata yapana gereken ceza verilecek'

Fatih'te dayak olayına karışan iki polis daha açığa alındı. İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, 19 Haziran, gece yarısından sonra ilçede bir vatandaşla kontrol denetim görevini yürüten emniyet ekibi arasında çıkan tartışma sonucu meydana gelen olayla ilgili 5 emniyet görevlisinin açığa alındığı hatırlatıldı. Açıklamada, 'Yapılan inceleme neticesinde söz konusu olaya karıştıkları tespit edilen 2 polis memuru daha açığa alınmış ve soruşturmaya dahil edilmiştir' denildi.
Şahin'den polise 'Dayak' mesajı
İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ise bireysel hata yapan polislere gereken cezanın verileceği uyarısında bulundu. Polis Akademisi'nden mezun olan komiser yardımcıları, dün törenle diplomalarını aldı. Polis Akademisi'nin Gölbaşı yerleşkesindeki törende konuşan İçişleri Bakanı Şahin, yeni mezun olan komiser yardımcılarının nezdinde, İstanbul'da sokak ortasındaki dayak görüntüsüyle gündeme gelen polislere mesaj verdi: 
- Polisiminiz vatandaşa karşı tutumu, davranışı ve şefkatli yaklaşımı, bizim için çok önemlidir. Ancak bütün eğitimlere rağmen, bütün yönlendirmelere rağmen hala bireysel olarak hata yapanlara da gerektiğinde ve gecikmeksizin, meslek taassubuna sapmadan gereken tedbirleri ve cezaları da uyguluyoruz; uygulamak durumundayız.

'Çanak çanağa vurmadan şıngırdamaz'
'Polis dayağı'na Erzurum Aziziye İlçe Emniyet Müdürü Kamil Genç'ten ilginç bir yorum geldi. Haziran ayının polisi seçilen Genç, şöyle dedi: İki tarafında haklı ya da haksız tarafları vardır. Ben Çankırı Çerkeşliyim. Oralarda meşhur bir atasözü vardır. Çanak çanağa vurmadan şıngırdamaz. Şahit olduğumuz olaylar var. Vatandaş polis arkadaşın anasına küfrediyor,  polis arkadaş sonuna kadar davacı oluyor. Vatandaş polis arkadaşın kafasını gözünü kırıyor, bizimki mahkemede şikayetini geri çekiyor.
Levent AKPINAR


<p>Bugün 66 yaşına giren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  için AK Parti İstanbul İl Başkanlığı ta

Başkan Erdoğan'a sürpriz doğum günü videosu

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Recep Tayyip Erdoğan'ın yaşamı ve siyasi kariyeri