• $9,5405
  • €11,0708
  • 548.879
  • 1509.2
5 Şubat 2011 Cumartesi 11:33 | Son Güncelleme:

Babası fırtına mağduru

Babası fırtına mağduru

Genç yaşta hayatını kaybeden Defne Joy Foster'ın cenazesine katılmayan babasının sırrı çözüldü. Amerika'da yaşayan baba Steve Foster, acı haberi telefonla almış, ancak ülkedeki kötü hava koşulları nedeniyle uçak bileti bulamamış

Ölümüyle Türkiye'yi şoke eden ünlü sunucu Defne Joy Foster'ın geçtiğimiz perşembe günü yapılan cenaze töreninde annesi Hatice Foster ve eşi İlker Yasin Solmaz göz yaşlarına boğulmuştu. Törende gözler Foster'ın Amerika'da yaşayan babası Steve Foster'ı aramıştı. Solmaz-Foster çiftinin yakın arkadaşı oyuncu Arda Esen, ünlü sunucunun babasının törene gelemediğini söyledi. Baba Foster'ın kızının ölümünden telefonla haberdar edildiğini söyleyen Esen, 'Maalesef bilet bulamadığı için cenazeye gelemedi. Amerika'da şu anda kış şartları çok çetin. Uçuşlar iptal ediliyor' dedi. Foster, Amerikalı bir asker olan babası ve İzmirli annesinin, 1975'te İzmir'de tanışıp evlenmeleriyle dünyaya geldi.

Defne'ye ve oğluna özür borclusun
Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Genel Başkanı Ahmet Abakay, Sabah Gazetesi yazarı Hıncal Uluç'u Defne Joy Foster'ın ölümüyle ilgili yazdığı yazı nedeniyle eleştirerek, Uluç'un Defne Joy Foster ve oğlundan özür dilemesi gerektiğini bildirdi. Abakay, yaptığı yazılı açıklamada, Uluç'un 4 Şubat günkü yazısında 'Evli barklı, çocuklu kadın neden bir başkasının evine gitmiş. Boşanma kararı mı almış, evini mi ayırmış?' şeklinde ifadeler kullandığını hatırlatarak, 'Bütün bunlardan sana ne? Sen ahlak zabıtası mısın? Sana yanıt veremeyecek, kendini savunamayacak durumda olan bir kişiye hakaret ettiğinin farkında mısın?' diye sordu. Foster'ı özel yaşamı nedeniyle sadece ailesinin eleştirebileceğini belirten Abakay, 'En Ağır söz ise, 'Su testisi su yolunda kırılır'mış. Bu eleştiri, yorum değil, kişiliğe ilkel bir saldırıdır. Yazık Hıncal Uluç. Bu hallere düşmemeliydiniz' dedi.

Öznur KAYMAK

<p>Gençler nöbet tutuyor. Sürücüleri  uyarıyorlar. İstanbul Arnavutköy'de uçuran kasis sürücülere zo

Arnavutköy'de uçuran kasis

Kepçe ile yol kapatıp drift yaptılar

Muğla'daki fosil alanında yeni buluntulara ulaşıldı

''UÇBEY''in ilk kez kullanıldığı operasyonda gri listedeki terörist vuruldu