• $9,5188
  • €11,0783
  • 546.996
  • 1455.42
30 Ağustos 2021 Pazartesi 09:22 | Son Güncelleme:

MasterChef Hamza Mercimek aslen nereli, kaç yaşında twitter ve instagram hesabı var mı? MasterChef Hamza kimdir, elendi mi?

MasterChef Hamza Mercimek aslen nereli, kaç yaşında twitter ve instagram hesabı var mı" MasterChef Hamza kimdir, elendi mi"

MasterChef Hamza Mercimek, elemeye kalan isimler arasında. Türkiye'nin en çok izlenen yarışması MasterChef'de eleme adayları arasında yer alan Hamza Mercimek'ın hayatı ve kariyeri merak konusu oldu. Sosyal medya üzerinden yarışmacının bu hafta yarışmaya veda edeceği üzerine hakkında çıkan söylentiler ile birlikte takipçileri meraklandıran “MasterChef Hamza Mercimek kimdir, kaç yaşında, nereli, elendi mi?” soruların yanıtları haberimizde.

Hamza Mercimek, haftanın eleme adayları arasında yer aldığı MasterChef'te merak edilen isim oldu. Dünyaca ünlü şefler Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna'nın karşısına çıkan MasterChef Hamza Mercimek eleme öncesi son hünerlerini gösterecek. Ekranların büyük ilgiyle izlenen yemek yarışması MasterChef'te sezonun ilk eleme adayı Hamza Mercimek elendi mi, kimdir, kaç yaşında, nereli?

MASTERCHEF HAMZA MERCİMEK ELENDİ Mİ?

TV8'in uzun yıllardır en sevilen yarışma programı MasterChef, bu sene de hız kesmeden devam ediyor. Getçiğimiz haftalarda ana kadroya seçilen yarışmacılar arasından elemeye kalan isimlerden biri MasterChef hayaline veda edecek. 29 Ağustos 2021 MasterChef ilk elenen isim Mavi takımdan biri olması bekleniyor. Bilindiği üzere Mavi takımda Fatma ve Hasan dışındaki herkes eleme adayı oldu. Elemeye kalan Hamza Mercimek'İnda yarışmaya veda edip etmeyeceği merak konusu oldu.

2021'in MasterChef'i olma hayali kuran yarışmacılar bu turda oldukça zorlandı. Yemeklerin tadımını yapan Danilo, Somer ve Mehmer Şef elenen ismi açıkladı.

29 Ağustos 2021 tarihinde TV8'de ekrana gelen MasterChef Türkiye'de sezonun ilk elenen ismi Görkem Demiral oldu.

MASTERCHEF HAMZA MERCİMEK KİMDİR?

MasterChef Hamza, 1996 tarihinde İstanbul Kadıköy'de dünyaya geldi. Bolu Mengenlidir ve yarışmaya İstanbul'dan katılmaktadır.

Şu anda 25 yaşında olan Hamza, iki kardeştir. Ve kardeşi de aşçıdır. Liseyi Mengen Aşçılar Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'nde okudu. Yaşantısını İstanbul Ümraniye'de sürdürmektedir.

Ailesinin de yemekle uğraştığını ifade eden Hamza Mercimek, Karaköy'de Berlin Line Karaköy isimli bir mekanda şef olarak çalışıyor.

Dedelerinden aldığı aşçılık mesleğini ileri noktalara taşımak ve Anadolu'nun lezzetlerini dünyaya duyurmak için her daim çalışmalar yapmaktadır.

2020'de World Food İstanbul'un düzenlediği yarışmada asma yaprağında barbun yemeği ile 'En Yaratıcı Tabak' ödülünü aldı.

FİNAL TURUNA NASIL KALDI?

İlk eleme turunda Osmanlı mutfağından yaptığı damla sakızlı levrek buğulama yapan Hamza Mercimek, üç evetle bir üst tura geçmeye hak kazanmıştı.

Üçlü düellolarda da Mehmet ve Şükrü isimli yarışmacılarla yarıştı. Yarışmacılardan karnıyarık ve pilav yapmaları istendi. En başarılı tabağı Hamza Mercimek yaptı ve bir üst tura çıktı.

MASTERCHEF TÜRKİYE HAMZA MERCİMEK INSTAGRAM HESABI

Sosyal medyayı aktif olarak kullanan Hamza Mercimek, Instagram'da 'hamzamercimekk' hesabıyla paylaşımlar yapıyor. Yaklaşık 21 bin takipçisi olan Hamza Mercimek'in paylaşımlarında yemeğe olan tutkusunu da görmek mümkün.

<p>Verdiğiniz nefes aldığınız nefesle  karışmıyor. Akıllı maske telefonla kontrol ediliyor.</p><p>Ak

Akıllı maske nefes aldıracak

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Güney Kore'de heyetler arası görüşme gerçekleştirdi

Güney Kore ilk yerli roketi 'Nuri'yi uzaya fırlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar'da bir kafede vatandaşlarla sohbet etti