• $ 5,8696
  • € 6,5994
  • 253.241
  • 92.249
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Diriliş Ertuğrul'daki Dragos kimdir, tarihteki yeri ve ölümü! Diriliş Ertuğrul Zangoç tarihte kimdir?

Diriliş Ertuğrul'da Dragos'un yakalanmasının ardından Diriliş Dragos kimdir, tarihteki yeri nedir ve ölümü nasıl sorusuna yanıt aranıyor. Dizinin takipçileri ayrıca Diriliş Zangoç kimdir sorusunu da merak ediyor. Zangoç’un Dragos olduğunu öğrenmeleri herkesi şoka uğrattı. Ertuğrul, “O ne kamburdur, ne de sefil… Ondan öğreneceğim mühim şeyler vardır.” Diyor. Daha sonra Dragos’a “Sen kuzu postunda çakal, insan suretinde yılan oldun. Kurmak istediğin şer düzenini ezip geçeceğim.” cümlelerini söylüyor. Dizide Dragos karakterine İlker Aksum hayat veriyor.

“Diriliş Ertuğrul Dragos kimdir?” sorusu araştırılıyor. Dragos nasıl öldü? Sevilen dizi Diriliş Ertuğrul her hafta Çarşamba akşamları ekrana geliyor. Dizide yaşananlar büyük bir heyecanla takip ediliyor. Dizinin içerisinde yer alan karakterlerin tarihte kim olduğu merak ediliyor. Dragos’ta merak edilen isimler arasında. 144. Bölümde Ertuğrul, “Albastı’yı bize Dragos getirecek.” diyor ve Dragos’u yakalıyor. Zangoç’un Dragos olduğunu öğrenmeleri herkesi şoka uğrattı. İşte Dragos’u canlandıran İlker Aksum ile ilgili merak edilenler…

DRAGOS KİMDİR?

Tarihte Dragos isimli bir komutanın olup olmadığı bilinmemektedir.

Dizide Dragos karakterini İlker Aksum canlandırıyor. Dizide Dragos Ertuğrul Gazi’nin baş düşmanı…

ZANGOÇ NE DEMEK?

Diriliş Ertuğrul dizisinde Dragos zangoç kılığına girip casusluk yapmak istemektedir. Zangoç, kiliselerde çalışan kişilere verilen addır. Bu kişiler kilise çanlarını çalmakla görevlidirler...

İLKER AKSUM KİMDİR?

Dizide Yunan komutanı rolüne hayat vereceği konuşulan İlker Aksum, geçen sezon yine aynı yapım şirketinin TRT için hazırladığı Mehmetçik Kûtül Amare adlı dönem dizisinin kadrosunda yer almıştı. Canlandırdığı Cox karakterindeki performansıyla beğeni toplayan ödüllü oyuncu, bu sezon ise Diriliş Ertuğrul'da seyirci karşısına çıkacak.

İlker Aksum 23 Mayıs 1971 tarihinde Isparta'da dünyaya gelmiştir. Annesinin adı Nurten Aksum'dur. İlkay ve Alpay adında ikiz kardeşleri vardır. Babası Mehmet Bülent Aksum subay pilottur. İlker Aksum, Etimesgut Şeker İlkokulu'nda başlar okul hayatına. Mehmetçik Lisesi'nden mezun olur. 1989 yılında girdiği Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarını 1993 yılı sonunda bitirmiştir.

1994 yılının yazında Antalya Devlet Tiyatrosu'nda çalışmaya başladı. İlk profesyonel rolü Hamlet oyununda Ophelia rolüdür. İki sene 10 küsür oyunda rol aldı. Kadro açılmadığı için ayrılıp 1996'da İstanbul'a yerleşti. Kısa bir süre sonra askerliğini Kars Sarıkamış'ta yaptı. Bakırköy Belediye Tiyatrosu'nda kısa bir süre, İstanbul Şehir Tiyatroları'nda bir yıl çalıştı. Okul arkadaşı Devin Özgür Çınar'ın teklifiyle “Sır Dosyası” dizisinde bir bölüm oynadı. Bu sayede Taylan Biraderler ile tanıştı. Ve kısa süre içinde kendisini başrolünü en meşhur Şempanze'mizin oynadığı “Çarli” dizisinin Afakan Dayı’sı olarak buldu.

İlker Aksum, 2006’da ilk sinema filmi olan, Durul ve Yağmur Taylan kardeşlerin yönettiği Küçük Kıyamet’le 28. Siyad Türk Sineması Ödülleri’nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü’nün sahibi oldu.

Televizyonda “Birimiz İkimiz İçin” adlı yarışma programını sundu.

Çok sayıda tiyatro oyunu ve televizyon dizisinde rol alan Aksum, “Bizim Büyük Çaresizliğimiz” adlı filmde ilk defa bir sinema filminde başrolde yer aldı. 1998 yılında çekilen ilk olarak “Çarli”adlı dizide bir maymunla çevirdiği dizideki Afakan rolü ile tanındı. Özellikle Yabancı Damat dizisinde oynadığı Ruşen rolüyle tanınır.

İlker Aksum, “Yabancı Damat” dizisinde üç yıl Antepli bir baklavacıyı oynadı, hemen ardından “Kara Yılan” dizisinde Antep’i işgal eden bir Fransız komutanını canlandırdı. İlker Aksum son olarak Mehmetçik dizisinde Cox karakterini canlandırmıştır.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Peru´nun Kızıl Nehri Görenleri Şoke Ediyor

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Van'da hayran bırakan dolunay

Kurbanlarının resmini yapan seri katilin çizimleri!