• $7,4126
  • €9,0363
  • 441.833
  • 1542.45
11 Ocak 2021 Pazartesi 11:15 | Son Güncelleme:

Yaay uygulamasının özellikleri nelerdir? Yaay nedir, nasıl kullanılır?

Yaay uygulamasının özellikleri nelerdir" Yaay nedir, nasıl kullanılır"

Türkiye'nin yeni sosyal medya uygulaması sloganıyla hayata geçen Yaay, app store'lardaki yerini aldı. Yaay nedir, nasıl kullanılır? Yaay özellikleri nelerdir? gibi soruların yanıtları merak konusu oldu. Görüntü olarak Twitter'la büyük benzerlik taşıyan yaay uygulamasında içerikler kategorilere göre paylaşılıyor. İşte tüm merak edilenler...

Sosyal medyanın yeni adresi Yaay, kullanıma sunuldu. Yaay, sosyal medya platformlarındaki pek çok özelliği tek bir uygulamada bir araya getirerek, özellikle gençlerin kullanım alışkanlıkları düşünülerek kurgulandı. Yaay nedir, nasıl kullanılır? Yaay özellikleri nelerdir? gibi soruların yanıtları araştırılmaya başlandı. Twitter uygulamasını seven ve kullananlar için yeni bir alternatif olan uygulamaya dair merak edilenlerin tümünü sizler için derledik.

YAAY NEDİR, NASIL KULLANILIR?

Yaay uygulaması, Twitter uygulamasına benzer bir mantık ile çalışır. En fazla 280 karakter kullanılarak paylaşım yapılabilmektedir. Aynı Twitter'da da olduğu gibi görsel, video ya da medya formatlarında da paylaşım yapılıyor. İnstagram'daki gibi etiket de kullanmak mümkün. Son dönemde Twitter'da oldukça tercih edilen paylaşımları profile sabitleme seçeneği de kullanıcılar için mevcut.

Bugüne kadar kullanılan uygulamalarda yapılan paylaşımlar için sadece yorum ve beğenme butonu bulunuyordu. Ancak Yaay uygulamasında beğendiğinizi gösterebileceğiniz gibi beğenmediğinizi de gösterebilirsiniz. Twitter'daki gibi beğendiğiniz bir paylaşımı sayfanıza Retweet yapabilirsiniz.

Uygulamada çeşitli kategoriler altında paylaşımlar yapabilirsiniz. Yaptığınız paylaşımlar diğer kullanıcılar tarafından beğeni aldığında puanınız artacak. Bu da rozet sistemiyle uygulamanın bir adım öne çıkmasına yardımcı oluyor.

<p>Merakla beklenen Bayraktar AKINCI Taarruzî İnsansız Hava Aracının (TİHA) 3'üncü prototipine PT-3ü

Selçuk Bayraktar bu sözlerle paylaştı: Yuvadan uçmadan önce son selfie

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Gaziantep'te tır kazası! Yol trafiğe kapandı

Türkiye'nin Arnavutluk'ta inşa edeceği hastanenin şantiyesi açıldı