• $8,5177
  • €10,1117
  • 494.192
  • 1431.78
15 Mart 2013 Cuma 02:10 | Son Güncelleme:

Kuzeni değil G.Saray'ı tutarım

Kuzeni değil G.Saray'ı tutarım

"Dortmund, G.Saray'la eşleşirse kuzenim İlkay Gündoğan'ı izlemeye giderim. Ama ben Türk'üm ve Türk takımını tutarım..."

H.HAKAN EYÜPOĞLU

İkinci kez Avrupa'nın en büyük kupasını müzesine taşıyan Vakıfbank Bayan Voleybol Takımı, Türkiye'nin ilgi odağına oturdu. Tam 36 maç yenilgisiz yoluna devam eden Vakıfbank'ın başarısında kuşkusuz en büyük paya sahip oyunculardan biri de Naz Aydemir'di. Turnuvanın en iyi pasörü seçilen Naz Aydemir'le başarılarının sırrını konuşurken, ortaya çok ilginç bir ayrıntı çıktı.

Alman Dortmund'da oynayan İlkay Gündoğan'la kuzen olan Naz Aydemir'e olası G.Saray-Dortmund eşleşmesini sorduk. İlkay Gündoğan'ın Alman Milli Takımı'nı tercih etmesinin nedenini de konuştuk. İşte Naz'ın AKŞAM'a çok özel açıklamaları:

O MUTLU OLDUĞU YERi TERCiH ETTi...

"İLKAY ile olan iletişimimiz oldukça iyi. Genellikle maçlardan sonra haberleşiyoruz. Türkiye'ye geldiğinde görüşme fırsatı buluyoruz. Annemler Almanya'ya gidiyor. Dortmund bakalım Şampiyonlar Ligi'nde üst turda kimle eşleşecek. Tarihler uyarsa onun maçına da gitmeyi düşünüyoruz. 
KİMSENİN verdiği kararlar hakkında bir şey söylemek istemem. O mutlu olduğu yerde ve mutlu olduğu seçimi yaptı. Orada mutlu. Ben Türk vatandaşıyım. Türk Milli Takımı'nda oynamaktan gurur duyuyorum.

BU KONUDA iLKAY'A TAViZ VERMEM

İlkay'a bu konuda taviz veremem. Kesinlikle o maçlarda tutacağım takım Türk takımı olur. Ben bir Türk olduğum için başka takımı desteklemem."

O KUPA DA GELECEK

Naz Aydemir şampiyonluğun hikayesini ve yeni hedeflerini şöyle anlattı: 

"Eylülde başlayan bir çalışma sürecimiz oldu. Hazırlanma sürecimiz gerçekleşti. Sonrasında da oturmuş bir takım ile lige başlama fırsatını elde ettik. Birbirinden değerli oyunculardan kurulu bir takımımız vardı. Bu kadar güzel oyunculardan çok güzel bir takım yaratmayı başardık. Bunu biz de sahada gösterdiğimizi düşünüyorum. 

ORTAM İYİ

İLK olarak Türkiye Kupası'nı kazanarak bunu kanıtladık. Sonrasında da 36 maçlık yenilmezlik unvanıyla da Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunu elde ettik. Her oyuncunun bu başarıda ayrı ayrı emeği var. Kulübümüzün bize verdiği rahat çalışma ortamının büyük katkısı var. Bunların hepsi şampiyonluğu getiren etkenler diyebilirim. Ama biz üç kupa diye lige başlamıştık. Bir kupa daha kaldı. Kazanmak için de sahada her şeyimizi vereceğiz. Ve o kupayı da mutlaka kazanacağız."

 

O FOTOĞRAFTA EMEK VAR

 

- Son sayıdan sonraki fotoğraf müthişti. Hisleriniz?.. 

"KUPAYI alalı günler geçti. Ama hâlâ ben o fotoğrafı açıp açıp bakıyorum. Ve bende hâlâ aynı müthiş duyguyu yaratmayı başarıyor. Fotoğrafta ben ve Gözde kendimizi yere atmışız. Guidetti kendini geriye doğru yatırmış. O fotoğraf bütün bir sezonun emeğini gösteriyor."

BENİ ALAN FİNAL OYNAR

Önce F.Bahçe'de, ardından da Vakıfbank'ta şampiyonluk yaşayan Naz Aydemir ayağının uğurlu olduğuna da inanıyor. Naz'a bu işin sırrını da sorduk. İşte cevabı: 
"BEN üst üste 5 yıldır Final Four oynuyorum. Üst üste ikinci defa da şampiyonluğum ve en iyi pasör ödülüm var. İki yıldır şampiyon oluyorum. Herhalde 'Naz Aydemir'i transfer eden Şampiyonlar Ligi'nde Final Four'a kalıyor' dersem yanlış olmaz."

İTALYA'DA OYNAMAM

- İtalya'yı düşünüyor musunuz?

İTALYA son 10 yılda voleybolun kalbinin attığı yerdi. Ama yaşadıkları mali kriz nedeniyle bütün iyi oyuncularını birçok farklı ülkeye göndermek zorunda kaldılar. Ve İtalyan Ligi'nin voleybol seviyesi biraz düştü. Şu anda yerimden çok mutluyum.

AİLEME İNAT ATLETİZM YAPTIM

- Spora basketbol ve atletizm ile başladın, sonra neden voleybol?

"BENİM annem ve babam iki milli voleybolcu. Voleybol sahalarının içinde büyüdüm. Ve ikisinin, 'Naz hadi voleybol oyna' sözlerine karşı sürekli onlarla inatlaşıyordum. Atletizm yapmak, voleybol oynamaktan daha çok hoşuma gidiyordu. Sonrasında annem beni Eczacıbaşı'nın idmanına götürdü. Oyuncularda gördüğüm ışığa hayran olup voleybolu tercih ettim

KIZLAR İÇİN İDEAL...

BAYAN voleybolu şu anda Türkiye'nin en başarılı spor dalı. Her aldığımız başarı sonrasında spor okulları dolup taşıyor. Bizim için gurur verici. Bence bir kızın yapabileceği en güzel spor voleybol oynamaktır. Estetik bir spor dalı."

FUTBOLCULAR BİZİ KISKANSIN

- Futbolu kıskanıyor musun? Başarı az ama onlar sizden daha ön planda?

"FUTBOL çok bambaşka bir endüstri. Futbolu bence spor kategorisinde saymak bile yanlış olabilir. Çünkü çok fazla spor sektörünü, birbiri içerisinde barındıran bir branş. Kağıt üzerinde baktığımız zaman, son 2 yıldır Şampiyonlar Ligi kupası ülkemize geliyor. Bayan Milli Takımı olarak birçok başarıya imza attık. Bu başarılara sahip olan bir sporcu olarak başka sporcuları kıskanmak, bizim için komik olur."

Spor&okul birlikte yürür

- Okul hayatınızda da hep derece yapmışsınız. Spor ve okul aynı anda yürüyor mu?

"ORTA okul ve lise hayatımı okullarımda ilk 3'te bitirerek mezun oldum. Türkiye'de spor ile eğitimi birlikte götürmek çok kolay bir şey değil. Ben genelde iki antrenman aralarında dinlenmek yerine okula giderek ya da boş zamanlarımı gezmek yerine evde oturup ders çalışmakla değerlendirdiğim için mezun olabildim. Aynı zamanda camiamızda üniversite mezunu olan çok fazla arkadaşımız yok."

NAZ'IN EN'LERi

Lakabın: Nazo
En unutamadığın maç: 
Son oynadığımız final maçı
En üzüldüğün maç: 
Olimpiyatlarda Kore'ye 
3-2 kaybettiğimiz maç
En sevdiğin yemek: Pilav
Gördüğün en iyi koç: Hepsini seviyorum
En sevdiğin film: 
Babam ve oğlum
En sevdiğin kitap: 
Öğretmenim Mori'yle salı buluşmalarım
Kazandığın ilk para ile ne aldın: Annem ve babama çiçek almıştım
En sevdiğin çizgi film: 
Bütün hepsini severim.
En sevdiğin şehir: İstanbul

NAZ'A GÖRE TAKIMIN EN'LERi

En iyi oyuncu: Bütün takım
En çalışkan: Güldeniz
En iyi giyinen: Ben
En doğrucu: Gizem
En çok yemek yiyen: Ben
En çok konuşan: Ben
En az konuşan: Saori
En iyi şarkı söyleyen: Ergül 
En iyi dans eden: Hepimiz
En aceleci: Tez canlıyızdır
En rahatınız: Bahar

<p class='MsoNormal'>Çok Güzel Hareketler 2 programının sezon finali yapmasının  ardından soluğu Köy

Yılmaz Erdoğan, yardım malzemelerinin yangın bölgesine ulaştığını duyurdu

Iğdır'da yıkılan cezaevinin yerine yapılan sosyal yaşam alanı ilgi görüyor

Milli Güvenlik Kurulu Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı

Uludağ'da yangın ihtimaline karşı helikopterli denetimler artırıldı