• $7,8317
  • €9,146
  • 471.169
  • 1117.87
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
11 Mayıs 2013 Cumartesi 02:00 | Son Güncelleme:

Beşiktaş'tan İnönü Stadı'na veda!

Beşiktaş'tan İnönü Stadı'na veda!

Çarşı'nın bestesinde olduğu gibi, bu geçici bir ayrılık. Hedef 2015'te İnönü'ye geri dönmek.

Bugün yuvasından uçacak olan Kara Kartal binlerce aşığı tarafından uğurlanacak. Duygu  dolu beste son kez Dolmabahçe'yi inletecek

İŞTE ÇOK KONUŞULAN O BESTE (VİDEO)

BEŞİKTAŞ-GENÇLERBİRLİĞİ MAÇININ DETAYLARI

27 Kasım 1947'de Süleyman Seba'nın golüyle ilk kez ayağa kalkan tribünler, bugün son kez gol atacak Kartallar'ı alkışlamak için İnönü'de yerini alacak. "Yağmurlu bir günde değil belki ama üzerlerinde yine çubuklu formalar sahne alacak olan" Kara Kartal, G.Birliği'ni devirip zaferle kapanış yapmak istiyor. Çarşı'nın o duygu dolu bestesiyle İnönü 2015 yılında tekrar buluşmak üzere sevdalılarına kapılarını kapatacak.

HALAYLARLA TÜRKÜLERLE DÖNECEĞİZ

Bu Asla Veda Değil
Şerefinle Hakkınla
Tarih yazdın burada
Süleyman Başkan'ınla
Şampiyonluk yolunda
Metin Ali Feyyaz'la
Kanatlandık göklere
Gurur, onur, asalet...
Şeref Bey Stadı'nda
***
Bu asla veda değil
Biz yine geleceğiz
Halaylarla, türkülerle 
Yer-gök inleteceğiz
Taş olsun şu kalbimiz
Unutsak bir an seni 
Seviyorum Beşiktaş
Evvel, ezelden beri...
***
Ne zaferler, kahırlar
Yaşadık biz burada
Yağmur çamur demeden
Dolmabahçe yolunda
Ayrılık vakti geldi
Sen üzülme Kartalım
Gurur, onur, asalet...
Şeref Bey Stadı'nda
***
Bu asla veda değil
Biz yine geleceğiz
Halaylarla, türkülerle 
Yer-gök inleteceğiz
Taş olsun şu kalbimiz
Unutsak bir an seni 
Seviyorum Beşiktaş
Evvel, ezelden beri...
ÇARŞI

THE TIMES, İNÖNÜ'DEN HAYRANLIKLA BAHSETTİ

DÜNYANIN en iyi dergilerinden The Times, 2009 yılında İnönü'yü dünyanın en iyi 4. stadı olarak seçti. Times'ın yaptığı sıralamada ilk 3 sırada Signal İduna, San Siro ve Anfield yer aldı. Times, İnönü'ye 4. sırada yer vemesinin nedeni olarak, taraftarın ateşli olmasını ve stadın yerinin inanılmaz manzaraya sahip olmasını gösterdi. İnönü'nün yeni hali en iyi olmaya şimdiden aday.

132 DESİBEL REKORU

İNÖNÜ'NÜN müthiş tarihinde büyük maçlar dışında ses rekoru da var. Dünyanın en iyi taraftar gruplarından olan Çarşı, 24 Ekim 2007 yılında Liverpool ile oynanan Şampiyonlar Ligi maçında 132 desibel ile rekoru eline geçirdi. UEFA tarafından da bu rekor resmi olarak kabul edildi.

PELE'Yİ DE İZLEDİK

Birçok Türk futbol efsanesinin ter döktüğü İnönü, dünyanın en büyük yıldızlarına da ev sahipliği yaptı. Brezilyalı Pele, 3 Mayıs 1972'de İnönü'nün çimlerine ayak bastı. Santos, F.Bahçe ile oynadığı maçı 6-1 kazandı.

ZAFERLERİN MABEDİ

İnönü efsanesi bugün tarihin tozlu sayfaları arasına girerken, birçok müthiş zafere tanıklık etti. Beşiktaş'ın dünya devi Barcelona'yı 3-0 yendiği, taraftarının 132 desibel rekoru kırdığı Liverpool'u 2-1 ile sahadan sildiğinde İnönü bu maçlara ev sahibiydi. Kartal'ın 100. yılında Sergen Yalçın attığı golle G.Saray'ı 1-0 devirerek şampiyon olduğu maçta da İnönü vardı.

BEMBEYAZ UMUT

BEŞİKTAŞ taraftarı, İnönü Stadı'na bembeyaz giysilerle veda edecek. Çarşı grubu, resmi sitesinden 'Dünyanın merkezine bembeyaz veda' sloganıyla duyurduğu hareket taraftarlardan büyük ilgi gördü. Siyah-Beyazlı taraftarlar, İnönü'de bugün oynanacak son karşılaşmaya beyaz kıyafetlerle gelip görsel bir şova imza atacak.

EN İYİ STAT OLACAK

BAŞKAN Fikret Orman, İnönü'nün yıkımının kendisine nasip olduğu için çok mutlu olduğunu söyledi. Yeni stadın dünyanın en iyisi olacağını belirtti:

"BÜYÜK bir üzüntü yaşıyorum. Benim çocukluğum burada geçti. Ben ve arkadaşlarımın çok güzel günleri burada geçti. Ama çok sevinçliyim. Çünkü bu stat çağın ihtiyaçlarını karşılamıyor. 

EKONOMİ çok önemli. Yeni yapacağımız stat, Beşiktaş'a ve İstanbul'a çok yakışan bir stat olacak. Herkes bitirdiğimizde görecek. Dünyanın en güzel stadını yapacağız. Onun içinde sevinçliyim. 
BİR andan da içimde büyük üzüntü var. Barcelona'yı 3-0 yendiğimiz maç çok güzel bir anıydı. Esasında skorlardan çok maç öncesi, çok sıra bekliyorduk. Oradaki eğlenceler en çok aklıma gelen olaylar. Çok güzel zamanlar geçirdik. Sevindiğimiz günler oldu. Üzüldüğümüz günler oldu. Donduğumuz günler oldu."

18 SANİYEDE TÜKENDİ
İNÖNÜ'DE son maç için G.Birliği yönetimi Beşiktaş'a jest yaparak kendilerine ayrılan bin 650 bileti önceki gün Siyah-Beyazlılar verdiğini açıkladı. Bu müthiş jest sonrasında dün çıkan bin 650 bilet Beşiktaşlı taraftarlar tarafından sadece 18 saniyede tükendi. Müthiş bir ilgi gören biletlerin karaborsaya düşmesinden korkuluyor. Taraftarlar, 18 saniyede tükenen biletler sonrasında  şok yaşadı.10 SORUDA İNÖNÜ STADI

<p>Azerbaycan, Ermenistan işgali altındaki 6 köyü geri aldığı bilgisini canlı yayında aktaran Azerba

Azerbaycanlı spiker ağlayarak müjdeyi verdi

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Sevdiğini söyleme zamanı! 29 Eylül günlük burç yorumları

Yalova'da 900 yıllık ekmek mührü bulundu