• $16,5571
  • €17,4066
  • 968.299
  • 2401.96
27 Şubat 2021 Cumartesi 02:40 | Son Güncelleme:

Normalleşme kararları pazartesi

Normalleşme kararları pazartesi

Başkan Erdoğan: Dünya 'Kanal'a hayran olacak. Başkan Erdoğan, Kanal İstanbul'la ilgili, “Şu anda projemiz alternatifleriyle hazırdır. Dünya bu projeyi hayran hayran gelip yerinde izleyecek. İstanbul bir güzellik kazanacak” dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını kıldığı Üsküdar'daki Büyük Selimiye Camisi'nin çıkışında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. AK Parti İstanbul Kongresi'nde söylediği "Kanal İstanbul'u inadına yapacağız" sözleri hatırlatılan Erdoğan şunları kaydetti:

BÜTÜN ADIMLAR ATILDI

"Çevre Şehircilik Bakanlığı'yla her türlü adımı atmış bulunuyoruz. Hâlâ ana muhalefet 'Yaptırmayız, istemeyiz...' Yahu siz neyi istiyorsunuz ki. Sel felaketi oldu, İzmir ne hale geldi biliyorsunuz. İstanbul ne hale geldi. Tedbirleri var mı? İstanbul'da çöp dağları aynen benim belediyeyi devraldığım zamandaki gibi yükselmeye başladı.

Bu çöpler neden kaldırılmıyor. İnadına ifadesi İstanbul'a güzellik kazandıracağız. Yeni değil, projemiz hazırdır. Şu anda projemiz alternatifleriyle hazırdır ve bu projeyi Karadeniz'i Marmara'ya bağlamak suretiyle hayata geçireceğiz. Dünya bu projeyi hayran hayran gelip yerinde izleyecek."

YÖNETİMİ HALK DEĞİŞTİRİR

Erdoğan Ermenistan'da ordunun muhtırasına da tepki göstererek, "Yönetimleri halk değiştirebilir" dedi.

Erdoğan, Üsküdar'daki Nevmekan Selimiye'yi ziyaret etti.

3.KEZ 'KÜRESEL MÜSLÜMAN KİŞİ'

Başkan Erdoğan, Nijerya'da yayınlanan Muslim News Nigeria tarafından 2018'de verilmeye başlanan "Küresel Müslüman Kişilik Ödülü"ne 3. kez layık görüldü. Yapılan açıklamada Erdoğan'ın vizyon sahibi bir lider olarak ortaya çıkmasının tüm Müslüman toplumu için bir nimet olduğunun altı çizildi.

HOCALI'YI ANDI

Erdoğan sosyal medya hesabından Hocalı katliamına ilişkin mesaj paylaştı. Erdoğan mesajında "29 yıl önce Hocalı'da hunharca katledilen Azerbaycanlı kardeşlerimizi rahmetle yad ediyorum" dedi.

BAŞKAN ERDOĞAN'A DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ

Başkan Erdoğan'ın 67. yaş günü için vatandaşlar sürpriz yaptı. Erdoğan'ın, evinin yakınlarındaki pastane çalışanları pastayla doğum gününü kutladı.

MHP lideri Devlet Bahçeli de, telefonla aradığı Başkan Erdoğan'ın doğum gününü kutladı. Erdoğan da, Bahçeli'ye kutlama telefonu nedeniyle teşekkür etti.

DÜNYADAN TEBRİK

Kazakistan Kurucu Cumhurbaşkanı Nazarbayev, Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev, Bosna-Hersek Başkan Yardımcısı İzzetbegoviç telefonla doğum gününü kutladı. Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenski de Twitter'da kutlama mesajı yayımladı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'le KKTC Cumhurbaşkanı Tatar da arayarak tebrik etti.

DİYARBAKIR'DA PASTA

Dağa kaçırılan çocukları için HDP il binası önünde evlat nöbetini sürdüren aileler, Erdoğan'ın doğum gününü kutladı. Aileler üzerinde Erdoğan'ın fotoğrafı bulunan pastayı devlet korumasındaki çocuklara gönderdi.

GALATAPORT NİSANDA AKM SENEYE

Başkan Erdoğan, Atlas Sineması ile İstanbul Sinema Müzesi'nin açılışında önemli açıklamalarda bulundu:

ATLAS SİNEMASI: "1948'den beri İstanbullulara hizmet veren Atlas Sineması'nı aslına uygun şekilde her şeyiyle yeniledik. Artık burada sinema sanatının en nadide eserleri seyircisiyle buluşabilecek. Atlas Sineması aynı zamanda yaşayan bir müze de olacak."

TAKSİM CAMİİ: "Bu yıl sonunda açmayı planladığımız Atatürk Kültür Merkezi'ni salgın sebebiyle inşallah önümüzdeki yılın en geç ortasında hizmete sunacağız. Taksim Camii'ni de önümüzdeki yılın Ramazan Ayı'na yetiştirmeyi planlıyoruz."

GALATAPORT: "Sadece turizm sektörüne 5 milyar dolarlık ilave katkı sağlaması beklenen Galataport, 25 milyon ziyaretçi, 7 milyon turist ve 1.5 milyon gemi yolcusu potansiyeliyle dünya çapında bir projedir. Nisan ayından itibaren Galataport'un faaliyete geçmesini bekliyoruz."

STATHAM'LA ATLAS HATIRASI

Erdoğan, Atlas 1948 Sineması ile İstanbul Sinema Müzesi'ni açtı. Programa ünlü aktör Jason Statham da katıldı.

Ünlü aktör Jason Statham ile yönetmen Guy Ritchie'nin de katıldığı programda Erdoğan'ın doğum günü kutlandı.

Türkiye'den kardeş ülkelere açık çek: Kısıtlama olmayacak
Türkiye'den kardeş ülkelere açık çek: Kısıtlama olmayacak

Türkiye'den kardeş ülkelere açık çek: Kısıtlama olmayacak

Hazine'den ekonomi düzenlemesiyle ilgili açıklama: Finansal istikrar için tedbirler alınıyor
Hazine'den ekonomi düzenlemesiyle ilgili açıklama: Finansal istikrar için tedbirler alınıyor

Hazine'den ekonomi düzenlemesiyle ilgili açıklama: Finansal istikrar için tedbirler alınıyor

Türkiye'den yeni milli hamle! TOGG için doping olacak
Türkiye'den yeni milli hamle! TOGG için doping olacak

Türkiye'den yeni milli hamle! TOGG için doping olacak