• $ 6,056
  • € 6,7695
  • 248.744
  • 86.796
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

MHP'nin 'A Takımı' seçim sonrası değişecek

MHP Başkanlık Divanı'nın 15 üyesinden 9'u 'kaset siyaseti' mağduru olurken Genel Başkan Bahçeli'nin seçimden sonra olağanüstü kurultayı toplayıp Başkanlık Divanı'nın tamamına yakınını yenilemesi bekleniyor

MHP'de milletvekili adaylarının gizli çekilmiş kasetlerinin internete sızdırılmasının yankıları sürerken, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin 'kaset siyaseti' diyerek tanımladığı süreç, partinin yürütme organı olan Başkanlık Divanı'nı vurdu.
Başkanlık Divanı'nda yer alan Recai Yıldırım, Metin Çobanoğlu ve Bülent Didinmez, Genel Başkan'ın talimatıyla hem parti ile yollarını ayırdı hem de adaylıktan istifa etti. Kaset siyasetinin son mağdurları ise tamamı Başkanlık Divanı'nda yer alan Ümit Şafak, Deniz Bölükbaşı, Osman Çakır, Mehmet Ekici, Cihan Paçacı, ve Mehmet Taytak oldu. Böylece,  toplam 15 üyesi bulunan MHP Başkanlık Divanı'nda 'kaset siyaseti' mağduru isimlerin sayısı 9'a yükseldi.

RADİKAL DEĞİŞİM BEKLENTİSİ
MHP Başkanlık Divanı'nda görev alan üyelerin büyük bölümünü hedef alan yayınlara karşı net tavır alan ve 'şantaja boyun eğemeyeceğiz' diyen Bahçeli bu kez 'farkliulkuculuk' adlı sitede adları açıklanan, ancak görüntüleri yayınlanmayan Başkanlık Divanı'nın 6 üyesine sahip çıktı ve istifalarını istemedi. Ancak Bahçeli'nin seçim sonrasında olağanüstü kurultayı toplayarak A Takımı'nda değişiklik yapması bekleniyor. Yapılacak değişiklikle birlikte Başkanlık Divanı'nın tamamına yakınının yenileneceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Volkan YANARDAĞ / ANKARA

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Osmanlı döneminden günümüze uzanan yüzlerce yıllık bir lezzet olan dünyaca ünlü Kilis tava, Ramazan

Osmanlı´dan Günümüze: ’Kilis Tava’

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Genelkurmay arşivlerinden özel Atatürk fotoğrafları

U¨lke genelinde es¸ zamanlı kumar ve tombala uygulaması