HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 5,3363
  • 6,0767
  • 209.534
  • 93.616
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Kılıçdaroğlu Mithat Nehir'e rozeti taktı

CHP'de ÖDP'li Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir'in dün Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun taktığı rozet ile partiye geçmesi küçük çaplı bir kriz yarattı.

x

A.Rezzak ORAL/ANKARA

Bir süre önce Mithat Nehir ile temasa geçerek partiye katılması konusunda mutabakata varılırken, bu durum Samandağ'da belediye başkanlığı yolunda aday adaylığını koyan 16 ismin tepkisine yol açtı. Bu tepkileri göz önünde tutan CHP Lideri Kılıçdaroğlu da Nehir'e rozet taktı ancak adaylığını ilan etmedi.

ROZETİ TAKTI, AMA...

Bir süre önce DP'den istifa eden Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'u partiye üye yapan CHP, ikinci başkan transferini de dün Samandağ'da gerçekleştirdi. 2009 yerel seçimlerine ÖDP'nin adayı olarak giren ve seçimleri büyük bir sürpriz yaparak CHP'li adayın önünde kazanan Mithat Nehir, kısa bir süre önce ise ÖDP'den istifa etti. Bir dizi temasta bulunmak üzere Hatay'a giden Kılıçdaroğlu, dün Samandağ'a da giderek Belediye hizmet binasında Nehir'e CHP rozeti taktı.

ÖRGÜTTE TEPKİ VAR

Samandağ'dan belediye başkanlığı yarışında aday adaylığı başvurusu yapan toplam 16 CHP üyesi genel merkez nezdinde yürütülen kulis faaliyetlerini daha da yoğunlaştırdı. Edinilen bilgiye göre, bu 16 aday Genel merkez yöneticilerine, "Nehir'in şahsi oyu bulunmuyor. Nehir, CHP'ye geçince ÖDP bir başka ismi aday gösterecek. Nehir'in partiye geçmesi CHP teşkilatına haksızlık olmuştur" yönündeki değerlendirmelerini aktardı.

Buna karşılık yerel kaynaklar ise; Nehir'in ÖDP'nin de içinde yer aldığı sol ittifakın adayı olarak seçimlere girdiğine, ancak aldığı oyların büyük bölümünün kişisel oyu olduğuna dikkati çekti. 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
Amerikan New York Times gazetesinin internet sitesinde yayınlanan videoda, Suudi gazeteci Cemal Kaşı

New York Times´tan ´Kaşıkçı cinayeti´ videosu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

İmar barışı sonrası konut fiyatları en çok değerlenen ilçeler

Türkiye'nin ilk millet bahçeleri açıldı

En Çok Okunanlar