• $ 5,8147
  • € 6,4658
  • 275.215
  • 110477
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Erbakan için ne dediler?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Başbakan ve Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ın siyaset dünyasının çınarlarından biri olduğunu belirterek, Erbakan'ın ölümünden büyük üzüntü duyduğunu bildirdi.

CHP'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Kemal Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Erbakan'ın vefat haberini Eskişehir yolunda aldı.
        
Erbakan'ın ölümünden derin üzüntü duyduğunu belirten Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:
        
''Siyaset dünyamızın çınarlarından biriydi. Ölümünden büyük üzüntü duydum. Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan'a rahmet, Erbakan ailesine, Saadet Partisi yöneticileriyle, üyelerine, siyaset dünyasına ve Türkiye'ye başsağlığı diliyorum.''

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ın Türk siyasetine büyük hizmetleri olan bir siyasal lider olduğunu belirterek, ''Dünya görüşlerimiz farklı olmakla beraber kendisine her zaman saygı duymuşumdur. Umuyorum geride bıraktığı miras arkadaşları tarafından değerlendirilir ve aynı düşünce yoluna devam eder'' dedi.
        
Kılıçdaroğlu, Eskişehir'de il örgütü ve belediye başkanlarıyla yemek yedikten sonra gazetecilerin Necmettin Erbakan'ın ölümüne ilişkin sorularını yanıtladı.
        
Erbakan'ın vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:
        
''Türk siyasetine büyük hizmetleri olan bir siyasal liderdi. Dünya görüşlerimiz farklı olmakla beraber kendisine her zaman saygı duymuşumdur.
Ailesine, yakınlarına, partililerine ve halkımıza başsağlığı diliyorum. Umuyorum geride bıraktığı miras arkadaşları tarafından değerlendirilir ve aynı düşünce yoluna devam eder. Türk siyaseti için önemli biriydi o.''

MHP GENEL BAŞKANI BAHÇELİ:

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan'a Allah'tan rahmet, Türk Milleti ve Milli Görüş mensuplarına baş sağlığı diledi.
        
Aydın'ın Ortaklar ilçesinde belediyenin toplu açılış törenine katılan Bahçeli, Ortaklar'ın MHP'yi uzun yıllardır bağrına bastığını ifade etti.
        
Bahçeli, MHP'nin kazandığı belediyelere ziyaretlerini sürdürdüklerini belirterek, ''Bu geziler sırasında görülmekte ki kıt imkanlarla, azim ve kararlılıkla, halkına neyi vaat etmişse onu yerine getiren yöneticilik anlayışıyla MHP'nin kazandığı belediyelerde üstün başarılar gözlemlenmekte''dedi.
        
-ERBAKAN'IN VEFATI-
        
Aydın program kapsamında Germencik, İncirliova, Söke ve Akyeniköy'e de gitmeyi planladıklarını ancak çok acı ve üzüntü verici bir haber aldıklarını anlatan Bahçeli, şöyle devam etti:
       
''Türk milletinin yetiştirdiği değerli evladı, Türk siyasi hayatında mümtaz yeri bulunan Milli Görüş hareketinin kurucusu ve onun şekillendirdiği siyasi partilerin genel başkanı, lideri sayın Erbakan Hakkın rahmetine kavuşmuş. Sayın Hocamıza Cenab'ı Allah'tan rahmet, büyük Türk milleti ve Milli Görüş mensuplarına baş sağlığı diliyorum.
       
Bu mümtaz şahsiyeti anmak ve son görevi yerine getirmek amacıyla ziyaretlerimizi Ortaklar'da iptal edip Ankara'ya dönmek istiyorum.''
 
AA


<p>Olay, Fatih Mahallesi´nde E-5 Yanyol´da yaşandı. Silivri´de Avcılar istikametine devam eden bir ö

Otobüste Uyuyan Kadına Taciz İddiası: Linç Girişimi Kamerada

Hayranı gibi yaklaştı önce imzasını aldı, sonra canını!

Vücudunda binlerce solucan yaşıyor

Türkiye'ye verilmeyen F-35'ler ABD'ye pahalıya mal oluyor