• $9,5855
  • €11,1404
  • 556.941
  • 1492.93
11 Ekim 2021 Pazartesi 07:01 | Son Güncelleme:

Üretimi bitiren Honda satışta rekor peşinde

Üretimi bitiren Honda satışta rekor peşinde
- Sümer Demirciler

Geçtiğimiz ay B sedan sınıfındaki City'nin ardından lüks sedan Accord'u pazara sunan Honda, önümüzdeki ay Civic Sedan ile birlikte model ailesini tamamlayıp toplam 30 bin adet satışla rekor kırmayı hedefliyor.

Global bir kararla Gebze fabrikasını kapatan Japon üretici Honda, Türkiye pazarında büyümekte kararlı. Lüks modeli Accord'un tanıtımında konuşan Honda Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Bülent Kılıçer, "2021 bizin için çok önemli.

YENİ MODEL ATAĞI

Yeni genel müdürlük binasında Honda satış ve satış sonrası hizmetler, Honda Akademi, Motosiklet Gelişim Merkezi ve Lojistik birimleri ile hizmet vereceğiz. Bu yıl tarihi satış rekorumuzu da kıracağız" dedi. Yılın son çeyreğinde yeni modelleri birbiri ardına pazara sunduklarını belirten Kılıçer, "Eylül ayında B sedan modelimiz City'i satışa sunmuştuk. Bu ay D sınıfındaki temsilcimiz Accord'un ardından kasım ayında da son modelimiz yeni Civic Sedan bayilerdeki yerini alacak. Yıl sonunda yeni modellerimizin olumlu etkisiyle toplam 30 bin adetlik satışa ulaşıp Honda Türkiye'nin tarihi satış rekorunu kırmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

Yeni Honda Accord Türkiye tanıtımında konuşma yapan Honda Türkiye Başkanı Takuya Tsumura, genişleyen ürün gamının yanı sıra marka yatırımları ile büyüme adımları da attıklarını belirtirken Türkiye pazarında daha da güçlenme hedeflerinin altını çizdi. Başkan Tsumura, "Daha önce bahsettiğim gibi 'Honda'yla Gelecek' mottosu bizim için çok önemli. Müşteri memnuniyeti için ayrıca ürün gamımızı da geliştirmeye devam ediyoruz" dedi.

PAZARI İNCELEDİ

Tsumura, "Bu çalışmaları yaparken değişen müşteri tercihleri, rakipler, çevresel ihtiyaçlar, pazar dinamikleri gibi birçok parametreyi gözden geçirdik. Ardından da Accord'un yeniden Türkiye'de olması gerektiğine karar verdik" açıklaması yaptı.

MOTORU UZAKTAN ÇALIŞIYOR

Japon üreticinin 40 yıldır ürettiği lüks sedan modeli Accord'un 10. nesli bu güne kadar üretilen en iddialı versiyon olarak tanıtılıyor. Civic'in ardından markanın en uzun soluklu modeli olan Accord, yeni versiyonda ülkemize, 190 beygirlik 1,5 litre VTEC Turbo benzinli motor ve CVT otomatik şanzımanla ithal ediliyor. 100 km'deki 7.3 lt tüketimiyle dikkat çeken model geniş hatlarıyla beğeni topluyor. Sınıfında tek uzaktan motor çalıştırma özelliğini sunan yeni model, bu sayede sürücü direksiyona geçmeden aracın ısınıp sürüşe hazır olmasını sağlıyor. Bu yılsonuna kadar 1200 adet satış hedefi bulunan Accord'un Executive paketi 540 bin TL ve Executive+ donanım seçeneği ise 561 bin TL fiyatla satılıyor.

<p>Yeşilçam'ın usta ismi Hülya Koçyiğit, 1963 yılında henüz 16 yaşındayken Susuz Yaz adlı filmle bey

Hülya Koçyiğit bilinmeyenlerini anlattı

Düzce'nin 1830 rakımlı Kardüz Yaylası'na kar yağdı

Az bilinen tarihi fotoğraflar ve hikayeleri

''Gıda Denetim Seferberliği'' kapsamında Trakya'da denetimler başladı