• $8,5451
  • €10,135
  • 497.55
  • 1417.38
31 Mayıs 2021 Pazartesi 07:00 | Son Güncelleme:

Aşı hızlandıkça satışlar artıyor

Aşı hızlandıkça satışlar artıyor
- SÜMER DEMİRCİLER

Honda Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Bülent Kılıçer, “Aşılama satışları olumlu etkiliyor. Binek pazarının yıl sonunda artıp 650 bin adedi geçmesini bekliyoruz” açıklaması yaptı.

Ülkemizdeki Gebze Şekerpınar fabrikasını global bir kararla kapatma kararı veren Honda, 30 eylülden itibaren tesislerini boşaltıp yeni sahibine teslim edecek. Fabrikada üretilen Honda Civic Sedan'nın artık Tayland'dan ithal edileceğini belirten Honda Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Bülent Kılıçer, "Tayland'dan gelecek modelimiz yüzde 10'luk Gümrük Vergisi ile ithal edilecek. Ancak bunu fiyatlara yansıtmamayı planlıyoruz. Ayrıca, Civic'te LPG seçeneğini sunmaya devam edeceğiz. Honda Türkiye olarak müşteri memnuniyetini ön planda tutmaya devam edip pazar payımızı koruyacağız" diye konuştu.

JAZZ HİBRİTE KAVUŞTU

Yıl sonunda binek otomobil pazarının geçtiğimiz yılın bir miktar üzerine çıkmasını beklediklerini açıklayan Kılıçer, "Yılın 650 bin adetlik binek satışıyla kapanmasını planlıyoruz. Aşılama süreci de pazara olumlu bir katkı yapıyor. Honda olarak yüzde 5 pazar payı hedefiyle bu yıl 30 bin adetten fazla satış yapmayı planlıyoruz" açıklaması yaptı.

Honda'nın B Hatchback sınıfındaki modeli Jazz, ilk kez hibrit motora kavuşup ülkemiz pazarında da satışa sunuluyor. 1.5 i-VTEC benzinli motor, lityum iyon bataryaya sahip elektrikli motoruyla 109 beygir gücündeki Honda Jazz Hybrid, 100 km'de 4.6 lt tüketim değeriyle dikkat çekiyor. Avrupa'da standart olarak ön orta hava yastığı ile donatılan ilk Honda modeli unvanını da kazanan e:HEV hibrit teknolojili Jazz'da Executive versiyonu 310 bin TL, Crosstar Executive ise 320 bin TL fiyat etiketine sahip. Modelin satış hedefiyse 300 adet olarak açıklandı.

BEŞ YILDIZLI GÜVENLİK

Faydanın estetiği anlamına gelen 'Yoo no bi' felsefesi ile tasarlanan 4'üncü nesil Jazz, temel olarak günlük kullanıma uygun aynı zamanda da rahatlık ve estetik sunan bir model olarak dikkat çekiyor. Yeni Honda Jazz'da standart olarak sunulan 10 adet hava yastığı da Euro NCAP çarpışma testinden 5 yıldız alan modelin güvenirliliğini daha da artıyor. Isıtmalı direksiyon, ısıtmalı ön koltuklar, wireless Apple CarPlay gibi özellikleri sınıfında standart olarak sunan tek model olan Yeni Honda Jazz, çevre dostu emisyon değerleri ve yakıt ekonomisiyle de beğeni topluyor.

<p class='MsoNormal'>CZN lakaplı Burak Özdemir de Antalya'ya giden isimlerden  oldu. Uyarılarına rağ

CZN Burak Özdemir yangına müdahale ederken şov yapmakla suçlandı

Diyarbakır'da Amida Höyük'teki kazılarda 1. Dünya Savaşı'ndan kalma 782 el bombası bulundu

Siirt'te sağlık ekiplerini köyde gören vatandaşlar aşı olmak için kuyruk oluşturdu

İHA'ların tespit ettiği orman yangınları, helikopter ve uçakların müdahalesiyle kontrol altına alındı