• $8,0524
  • €9,5237
  • 492.696
  • 1175.39
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
26 Haziran 2020 Cuma 15:48 | Son Güncelleme:

Vaser liposuction nedir? Vaser liposuction kimlere yapılır?

Vaser liposuction nedir"  Vaser liposuction kimlere yapılır"
IHA

Vaser liposuction nedir? Vaser liposuction uygulaması selülitleri yok eder mi? gibi soruların cevabı araştırılıyor. Bu yöntemin ardından sarkma ya da selülit benzeri görünümün olmadığını belirten uzmanlar, çok daha gergin, pürüzsüz ve sıkı bir cilt dokusu oluştuğunu söyledi.

Günümüzde en çok tercih edilen yöntemler arasında vaser liposuction yer alıyor. Peki, vaser liposuction nedir? Cilt sarkmalarını ve selüliti yok ediyor mu?

İHA'ya açıklamalarda bulunan Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Arif Eroğlu, eve kapanma döneminde diyet ve egzersiz ile erimeyen dirençli yağlar için günümüzde en çok tercih edilen yöntemlerden biri vaser liposuction hakkında bilgi verdi. 

"Vaser liposuction, şekli bozan yağ fazlalığı olan bölgelerdeki yağ dokusunun, ince kanüllerle girişimde bulunularak, ses dalgalarının titreşimiyle eritilip vakumlanarak vücuttan dışarı alınması" şeklinde açıklayan Op. Dr. Eroğlu, şu şekilde anlattı:

"Bu bölgelerin genellikle karın, ‘love handle’ ya da ‘böbrek üstü’ diye tarif edilen pantolon kemeri üzerine binen bel yanları, belden koltuk altına doğru uzanarak sütyen lastiğinin altında ve üstünde kalan ‘kanat’ diye adlandırılan bölgeler, jinekomasti (erkelerdeki meme büyümesi), gıdı, kol içleri, bacak içleri, diz içleri, diz üstleri, kalça altında ikinci bir kat oluşturan ‘banana’ ve basenler olarak tarif ediliyor. Vaser liposuction etkili ve güvenli bir vücut şekillendirme yöntemidir." 

UYGULAMADAN SONRA NASIL BİR GÖRÜNÜM OLUYOR?

Klasik liposuction’un Dünya’da en sık yapılan estetik operasyon olmasının ardından, bu ameliyatın sonunda deriyi sıkılaştırmak için teknolojik yatırımlar yapılmaya başlandığını belirten Op. Dr. Arif Eroğlu, vaser liposuction sonrasında derinin gevşeyerek dalgalanıp sarkması ya da selülit benzeri görünümün olmadığını; çok daha gergin, pürüzsüz ve sıkı bir cilt dokusu oluştuğunu vurguladı.

VASER LİPOSUCTİON NASIL UYGULANIYOR?

Vaser tekniğinde cilt altına sokulan bir kanül yardımı ile ultrasonik ses dalgaları çalışılacak bölgeye iletildiğini belirten Op. Dr. Eroğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Ses dalgalarının oluşturduğu yüksek titreşim yağ hücreleri arasında baloncuklar oluşturur. Hücreler yapıştıkları üç boyutlu bağ dokusundan ayrılıp serbestleşir. Yerlerinden oynatılan yağ hücreleri sonrasında vakumlu aspirasyon yöntemi ile kolayca dışarı alınır. Ultrason enerjisi son derece güvenli bir enerjidir. Vaser, yağ hücrelerini yerlerinden oynatırken yağ hücrelerine, çevredeki sinirlere, damarlara ve bağ dokusuna hasar vermez. Bunun kötü tarafı şudur: deri sıkılaştırmada bir avantaj sağlamaz. Vaser sayesinde morlukların, ağrıların çok daha az; iyileşmenin çok daha hızlı olduğu görülmüştür. Vaser sonrası uygulama bölgesindeki bağ dokusu hasar görmediği için yapışkanlık olmaz. Vaser, ısı transferi ile değil hava kabarcıkları oluşturarak çalıştığı ve yağ hücrelerinin bağlantıları hariç hiçbir dokuya zarar vermediği için sonrasında ciltte bir sıkılaşmaya neden olmaz. Vaser ile neredeyse cilt altı yağ dokusunu tamamen boşaltmak mümkündür ve cilt altında sıfıra yakın bir mesafede çalışmaya olanak sağlamaktadır." 

"CİLTTE YANIK OLMA İHTİMALİ YOKTUR"

Liposuction işleminin vaser ile yapılmasının klasik liposuctiona göre birçok avantajı olduğunun altını çizen Op. Dr. Eroğlu, şu şekilde anlattı:

"Vaser’de klasik liposuctiona göre daha fazla oranda yağ dokusunu vücut dışına almak mümkündür. Vaser teknolojisi ısıya değil yağ dokusuna özel ses dalgalarının titreşimine dayalı bir yöntem olduğundan ciltte yanık olma ihtimali yoktur. Operasyon sonrası kişilerin vücudunda klasik liposuctiona göre çok daha az morarma görülmekte ve iyileşme süreci daha hızlı gerçekleşmektedir."

OPERASYON SONRASI SOSYAL HAYATA DÖNÜŞ

Yapılan operasyon sonrasında sosyal hayata ve iş hayatına dönüş süresinin çok hızlı olduğunu belirten Op. Dr. Arif Eroğlu, iyileşme süresiyle ilgili şunları söyledi:

"Genelde birkaç günü geçmez. 3D lazer lipoliz sonrası ciddi bir ağrı hissi olmaz, operasyon sonunda yaşanan duygu kas tutulmasına benzeyen ‘spor sonrası hamlama’ gibidir. Ödem ilk birkaç gün en fazla olup sonrasında hızla azalır. Vaser liposuction’da korse kullanımı gıdı gibi küçük bölgelerde 3 gün, kollarda 1 hafta, daha büyük bölgelerde 2-3 haftadır. Yeni vücut şekli operasyondan sonra hemen görülür, ödemlerin geçmesiyle derideki sıkılığın artarak vücut şeklinin tam oturması ise 2-3 ayı bulabilir." 
<p>Editör-Kurgu: Ezgi Aşık / <a href='mailto: ezgi.asik@turkmedya.com.tr'>ezgi.asik@turkmedya.com.tr

İstihdama büyük destek… Torba yasadan kim nasıl yararlanabiliyor?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Hobi olarak deve kuşu yetiştiren oyuncakçı, talep artınca çiftlik kurdu

Türkiye'nin yerli ve milli sebze tohumları kadınlara emanet