• $ 5,7019
  • € 6,307
  • 275.596
  • 101447
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Sütlü kahvenin keyifli tarifi!

“Sütlü kahve nasıl yapılır?” sorusu merak ediliyor. Kahve çok sık tüketilen içeceklerin başında gelmekte. Kahve türleri arasında en lezzetli olan sütlü kahve evde nasıl yapılır merak ediliyor. Kahve yapısı itibariyle sert bir içecektir. Kahve içmeyi sevenler ve ağırlığı yüzünden içemeyenler sütlü kahve içerek tadını hafifletmeyi tercih ediyor.

Ülkemizde en çok tüketilen içeceklerden biri olan kahve herkes tarafından seviliyor. Kahve yapısı itibariyle ağır bir içecek olduğu için sütlü kahve daha çok tercih ediliyor. Sütlü kahve hafif ve lezzetli olmasıyla çok fazla tercih ediliyor. Hazırlanışı pratik ve lezzeti harika olan sütlü kahve nasıl yapılır merak ediliyor. 

MALZEMELER:

İki tatlı kaşığı Türk kahvesi

 

İki fincan dolusu süt(istediğiniz sertliğe göre)

 

Kullanıyorsanız toz şeker

YAPILIŞI:

Cezvemizi kısık ateş üstüne alıp sütümüzü ekliyoruz. Sonrasında Türk kahvesini ve kullanıyorsak şekeri de ekliyoruz. Bu süreçte kahvemizin köpürdüğünü göreceğiz. Bir tatlı kaşığı yardımıyla bu köpükleri fincanlarımıza eşit miktarlarda pay ediyoruz. Kahvemizin kaynamasını bekliyoruz. Kaynadıktan sonra ocağın altını kapatıp kahvemizi fincanlarımıza ekliyoruz.

Kahvemizin sunumunda dileğimiz kuruyemişler, bitter veya sütlü çikolata veya çeşitli Türk lokumları kullanabiliriz. İstiyorsak yanında su ile de tüketebiliriz.

Dikkat etmemiz gereken unsur olarak sütlü kahveyi fazla tükettiğimizde kalp çarpıntısına, tansiyonumuzun yükselmesine, mide rahatsızlıklarına neden olabilir. Bu nedenle kararlı miktarlarda tüketmemizde fayda var.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>Eskişehir’in Beylikova ilçesinde yaşayan 71 yaşındaki Necmettin Bor, 10 yıl önce bahçesine bir me

Bu Meyvenin Adını Kimse Bilmiyor!

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

İşte 2019'un en iyi astronomi fotoğrafçıları!

TEKNOFEST'te yerli ve milli araçlar görücüye çıktı