• $8,1122
  • €9,7276
  • 455.148
  • 1406.89
01 Nisan 2021 Perşembe 17:24 | Son Güncelleme:

Sevgiyi test etmenin 5 yolu

Sevgiyi test etmenin 5 yolu

Sizi sevdiğini iddia eden birinin sevgisinden şüpheleniyorsanız bir saniye durun ve düşünün. Muhtemelen sevgi diliniz muhatabınızın sevgi diliyle aynı değildir. Peki, karşınızdaki kişinin sevgisini nasıl test edersiniz?

Her insanın parmak izinin farklılığı gibi sevgi dili de farklılık gösterir. Belki de bizi sevmediğini düşündüğümüz muhatabımızın sevgi dili farklıdır. Sizin için derlediğimiz sevgi dilleri haberimizde...

Onay Sözleri: Sevgi dili onay sözleri olan kişiler, sözlü iltifatlar veya takdir sözleri duyarak sevildiklerini hissederler. "Sen yaparsın. Sana güveniyorum." gibi takdir cümleleri bu kimselere sevildiklerini hissettirir. Bu kişilerin sözlerine başınızı sallamanız bile "seni seviyorum" demekle eş değerdir. Bu kişilerin sevgi dili işitseldir.

Nitelikli Beraberlik: Birlikte olduğunuz partneriniz göz teması kurmadığınız için sizin onu sevmediğini düşünebilir. Sevgi dili nitelikli beraberlik olan kişiler için göz teması, dinlerken başka bir şeyle meşgul olunmaması, duyguların açığa çıkmasına özen gösterilmesi, vücut dilinin gözlemlenmesi ve konuşanın sözünün kesilmemesi "Seni seviyorum." cümlesiyle aynıdır. Aksi davranışınızda partneriniz sevginizden şüphe duyabilir. Bu kişilerin sevgi dili daha çok görseldir.

Armağan Alma: En meşhur sevgi dili armağan almadır. Bu sevgi dilinde önemli olan şey hediyenin maddi külfeti değil manevi yönüdür. Kişi partnerine armağan alarak "Seni düşünüyorum." demektedir.

Hizmet Davranışları: "Elinden zehir olsa yerim" cümlesi büyük ihtimal sevgi dili hizmet davranışları olan birinin sözüdür. Bu sevgi diline sahip insanlara "Seni seviyorum" demektense susadığını fark edip bir bardak su getirmeniz çok daha etkili olacaktır. Hizmet davranışları sevgi diline sahip bu kimseler için sevgi, ünlü yeşilçam filmi Al Yazmalım'da Asya'nın dediği gibi sevgi emektir.

Fiziksel Temas: "Beni sevmiyor çünkü bana dokunmuyor." Bu sözü sevgi dili dokunsal olan birinin söylemesi kaçınılmazdır. Sevgi dili fiziksel temas olan kişiler, partnerlerinden sürekli elini tutması, sarılma gibi fiziksel temas beklerler. Karşılarındaki bireyin sevgi dili dokunsal değilse kendilerini sevmediklerini düşünürler. Haberimizin başında dediğimiz gibi herkesin sevgi dili aynı olmayabilir. Bu yanılgıya dikkat.

  • sevgi dili
  • sevgi
  • sevgi testi
  • aşk ve ilişkiler
  • mor papatya
<p>Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, 'Kanada'nın S/İHA'larımızın adeta destan yazdığı 'Karab

S/İHA'lar için ambargo tartışmaları

DNA analizleri, Anadolu'da 10 bin yıl geleneklerine ışık tuttu

Ayasofya Camii'nin minaresinden İstanbul kuşbakışı görüntülendi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (15 Nisan 2021)