• $ 5,7223
  • € 6,3101
  • 275.777
  • 101716
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Yıldız Asyalı kaç yaşında, nereli? Yıldız Asyalı kimdir?

Kanal D’nin en çok izlenen gündüz kuşağı programı Müge ve Gülşen’le 2. Sayfa programına konuk olan Yıldız Asyalı yeniden gündeme geldi. Kanal D’nin en çok izlenen gündüz kuşağı programı Müge ve Gülşen’le 2. Sayfa programına konuk olan Yıldız Asyalı yeniden gündem konusu oldu. 5 yaşında ekranların karşısına çıkan Yıldız Asyalı 1980 İstanbul doğumlu. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı mezunu olan Asyalı, aktris, şarkıcı ve besteci. Hem oyuncu hem müzisyen olan Yıldız Asyalı'nın hayatı hakkında merak edilenlerin tümüne haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz. İşte tüm merak edilenler..

Yıldız Asyalı kimdir? Yıldız Asyalı kaç yaşında, nereli? sorularının yanıtları araştırılıyor. Asyalı'nın programa katılmasının hemen ardından Yıldız Asyalı kimdir? Yıldız Asyalı kaç yaşında, nereli? sorularının yanıtları araştırılmaya başlandı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı mezunu olan Yıldız Asyalı aktris, şarkıcı ve besteci kimliği ile tanınıyor. Hem oyuncu hem müzisyen olan Yıldız Asyalı'nın hayatı merak ediliyor. Yıldız Asyalı'nın merak edilenlerine haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz. İşte Yıldız Asyalı'nın bilinmeyenleri... 

YILDIZ ASYALI KİMDİR? YILDIZ ASYALI KAÇ YAŞINDA, NERELİ?
Yıldız Asyalı, 1980 İstanbul doğumlu.  İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı mezunu olan Asyalı, aktris, şarkıcı ve besteci.

Yıldız Asyalı'nin müziğe karşı ilgisi küçük yaşlarda başladı, o yüzden daha çok küçük yaşlarda şarkı söylemeye başladı ve beş yaşında piyano çalmayı öğrendi. Asyalı, sanatçı bir ailenin çocuğu, çünkü babası viyola sanatçısı, ablası Güliz, Devlet Konservatuarı viyola mezunu, babaanne Fehime Hanım da piyanist. Solist olarak İstanbul Devlet Opera ve Balesi Çocuk Korosu'nda görev aldı. Asyalı, 12 yaşında Nabucco Operası'nda "Kral Ve Ben" müzikalinde yer aldı ve 13 yaşında iken Sarah Brightman'le İstanbul Devlet Opera ve Bale Orkestrası eşliğinde Lösemili Çocuklar Vakfı yararına düzenlenen konserde aynı sahneyi paylaştı. Yıldız Asyalı, 15 yaşından itibaren birçok dizi ve filmde oyunculuk yaptı.

Kanal D Çocuk Kulübü programıyla birlikte Eyvah Babam, Eyvah Kızım Büyüdü, Yasak Elma, El Gibi ve Limon Ağacı gibi dizilerin jenerik müziğini bestelemiş ve yorumlamıştır.

23 Kasım 2015 tarihinde iş adamı Emre Vatansever ile evlenmiştir.

Yıldız Asyalı Kanal D Çocuk Kulübü'nde sunuculuk yaparak başladığı televizyon kariyerine, Haluk Bilginer'le birlikte yaptığı dönemin sevilen dizilerinden Eyvah Babam'la kariyerine devam etti. İlk oyunculuk yeteneğini bu dizide gösteren Asyalı, dizide anne ve babası boşanmış bir genç kızın otoriter babasıyla yaşadığı bir takım olayları konu almıştır. Sevilen bu dizinin ardından bir süre televizyona ara veren Asyalı, dizinin devamı niteliğindeki Eyvah Kızım Büyüdü ile yeniden ekrana döndü. Bir sezon süren bu dizinin ardından Kanal D'de başlayıp uzun bir süre Show TV'de yayına devam eden Hayat Bilgisi adlı dizide üç sezon boyunca yer aldı. Dizide idealist bir öğretmenin komşusunun kızı ve aynı zamanda kardeşinin sevgilisi olan Rüya rolündeki performansıyla dikkat çekti. Ayrıca Adab-ı Muaşeret adlı sinema filminde Tarık Ündüz ile başrolde oynadı. 2010 yılında Evcilik Oyunu adlı televizyon programında yarışmacı olarak yer aldı.

YILDIZ ASYALI FİLMOGRAFİ
1998-2001    Eyvah Babam - Eyvah Kızım Büyüdü
2001 Çifte Bela
2002 Yıldızların Altında
2003-2006 Hayat Bilgisi
2004 Avrupa Yakası
2006 Daha Neler
2006 Aşkın Dansı - Sevgi Emektir
2006 Şarkılar Susmasın
2007 Yasak Elma

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>17 yaşındayken arkadaşını kaybeden ABD’li Tom Turcich, bu olaydan çok etkilendi ve dünyayı yürüye

4 Yıldır Dünyayı Yürüyerek Dolaşıyor! Şimdi İstanbul´da

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Türk sınırlarını Kangallar koruyacak