• $8,0524
  • €9,5237
  • 492.696
  • 1175.39
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
28 Temmuz 2020 Salı 11:15 | Son Güncelleme:

Songül Öden'in eşi Arman Bıçakçı kimdir, ne iş yapıyor?

Songül Öden'in eşi Arman Bıçakçı kimdir, ne iş yapıyor"

Türk sinema ve tiyatro oyuncu olan Songül Öden, Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü Oyunculuk Anasanat Dalı mezunudur. Gümüş, Umutsuz Ev Kadınları gibi kaliteli yapımlarda rol alan Songül Öden 27 Temmuz'da Arman Bıçakçı ile evlendi. Songül Öden aynı zamanda Ankara Üniversitesi'nde yarı zamanlı şan eğitimi dersleri almaktadır.

Ünlü oyuncu Songül Öden, 27 Temmuz'da Arman Bıçakçı ile dünya evine girdi. 3 yıldır beraber olan çift evlenme kararı aldı. Gümüş, Umutsuz Ev Kadınları gibi dizilerde yer alan Songül Öden Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü Oyunculuk Anasanat Dalı bölümü mezunudur. Songül Öden 2017 yılında Fi dizisinde de yer almıştır.

SONGÜL ÖDEN KİMDİR?

Songül Öden (d. 17 Şubat 1979, Diyarbakır), Zaza kökenli, Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur.

Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü Oyunculuk Anasanat Dalı mezunu olan ve Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı'nda yarı zamanlı şan eğitimi alan sanatçı, Ankara Sanat Tiyatrosu'nda (AST), Ankara Deneme Sahnesi’nde, Trabzon Devlet Tiyatrosu’nda (1 yıl), Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda (3,5 yıl) ve özel tiyatrolarda görev yaptı.

Oyuncu, Kanal D'den FOX TV'ye transfer olan, yapımcısının Fatih Aksoy olduğu Med Yapım imzalı Umutsuz Ev Kadınları adlı dizide Yasemin karakterini 2011-2014 yılları arası canlandırmıştır. Dizi 19 Haziran 2014'te final yapmıştır.

ARMAN BIÇAKÇI KİMDİR?

Arman Bıçakçı Kocaeli Üniversitesi Endüstri Mühendisliği 2003 yılı mezunudur. 2005 yılından beri Sevan Bıçakçı Mücevher’de yönetici olarak çalışmaktadır. İngilizce bilen Arman Bıçakçı Songül Öden’le iki yıl önce bir tiyatro oyununda tanışmış. 

SONGÜL ÖDEN EVLENDİ

Aile arasında bir törenle evlenen Öden ve Bıçakçı’nın nikahını Beşiktaş Belediyesi Evlendirme Dairesi müdürü Osman Şener Kurtoğlu kıyarken, Songül Öden'in nikah şahitliğini Arzum Onan ve Esra Dermancıoğlu , Arman Bıçakçı’nın ise Sevan Bıçakçı ve Osanna Olgun üstlendi.

<p>Editör-Kurgu: Ezgi Aşık / <a href='mailto: ezgi.asik@turkmedya.com.tr'>ezgi.asik@turkmedya.com.tr

İstihdama büyük destek… Torba yasadan kim nasıl yararlanabiliyor?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Hobi olarak deve kuşu yetiştiren oyuncakçı, talep artınca çiftlik kurdu

Türkiye'nin yerli ve milli sebze tohumları kadınlara emanet