• $7,4156
  • €9,0087
  • 443.139
  • 1540.21
03 Kasım 2020 Salı 19:39 | Son Güncelleme:

Mucize filmi konusu nedir? Mucize oyuncu kadrosunda kimler var?

Mucize filmi konusu nedir" Mucize oyuncu kadrosunda kimler var"

Mahsun Kırmızıgül'ün 4. uzun metraj filmi Mucize bu akşam saat 20:00'da Show Tv'de ekranlara gelecek. 1 Ocak 2015 tarihinde gösterime giren Mucize filmi izleyicisini ekrana kilitleyecek. Mucize filmi konusu nedir? Mucize oyuncu kadrosunda kimler var? gibi soruların yanıtları da yoğun bir şekilde araştırılıyor.

Mucize filmi bu akşam saat 20:00'da Show Tv'de seyircisinin karşısına çıkacak. Yönetmenliğini Mahsun Kırmızıgül’ün yaptığı Mucize’de Aziz karakterine Mert Turak hayat veriyor. Mucize filmi konusu nedir? Mucize oyuncu kadrosunda kimler var? gibi soruların yanıtları tüm dizi takipçileri tarafından merak konusu oldu.

MUCİZE FİLMİ KONUSU NEDİR?

Filmin konusu 1960 yılında Mahir isimli öğretmenin İzmir'den doğu illerinden birine tayini ve sonrasında yaşadıklarını anlatsa da, asıl işlenen konu engelli insanlara, engelli adayları insanların nasıl baktığı ve davrandığı ile ilgili.

Bir öğretmenin bir kişinin, bir kişinin bir ailenin ve dolayısıyla bir köyün belki de zincirleme olarak tüm dünyayı nasıl değiştirebileceğini de göstermekte. Tabi sadece öğretmen değil, aşkın da gücünü çok farklı bir biçimde işleyip göstermiş oluyor.

Filmde Mahir öğretmen ailesi ve çocuklarını geride bırakıp geri dönebilecekken zor olanı seçip kalıyor; üstüne üstlük, kendi cebinden parayla köye okul yaptırıyor ve kızları okula göndermeyen ve onları sadece bir mal olarak gören zihniyeti yıkmaya çalışıyor.

Aziz karakteri ise ilk başlarda köyün delisi gibi bir imaj veriyorken ve Mahir öğretmen de kendisinden korkarken zamanla, aslında onun da duygularının olduğunu ve herkes gibi hissettiğini ancak onlar gibi davranamadığını seziyor. Ona konuşmayı ve yazı yazmayı öğretiyor

Filmin geneli Aziz'in diğer erkek kardeşleri için annelerinin kız isteme adetlerini esprili bir şekilde kullanıcıya sunarken, Aziz'in kendini normal bir birey olarak kabul ettirmeye başladığı bir dönemde bir talih kuşu konuyor.

Aziz için kız istemeye gidiliyor ve evleneceği kız, kardeşlerinin eşlerinin aksine her şeyiyle tam bir güzellik abidesi. Ancak bu hem Aziz hem de eşi için bir kâbus oluyor. Aziz'in durumu ve eşinin güzelliği diğer köy ahalisi tarafından çekilmeyince onlar da çareyi kaçmakta buluyor.

Aziz ve ailesi 7 yıl sonra iyileşmiş bir şekilde Muallim Mahir ile birlikte dönüyor ve bütün köy ahalisi buna şaşırıyor. Bu görüntüden sonra film sona eriyor.

MUCİZE OYUNCU KADROSUNDA KİMLER VAR?

Başrollerinde filmin yönetmeni Mahsun Kırmızıgül’ün de yer aldığı Mucize’nin ilk filminde baş karakter Aziz’i Mert Turak canlandırıyor. Mert Turak’a başrolde Talat Bulut, Seda Tosun, Ali, Sürmeli, Meral Çetinkaya, Şenay Gürler eşlik ediyor. Ayrıca kadroda; Büşra Pekin, Tansel Öngel, Cezmi Baskın, Erdem Yener yer alıyor.

<p>Aşı olan vatandaşlarımızın sayısı 1 milyon 250 bini geçti.  Aşılama yapılacak grupları Sağlık Bak

6,5 milyon doz aşı Türkiye'de... Aşı planlaması nasıl olacak?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

başkan Erdoğan, Elazığ'da deprem konutları anahtar teslim törenine katıldı

Dünyanın en saçma yasakları! Bunları ilk kez duyacaksınız