• $7,4531
  • €9,0344
  • 440.021
  • 1524.28
15 Ocak 2021 Cuma 09:32 | Son Güncelleme:

Mucize Doktor'un Vuslat'ı Zerrin Tekindor kimdir? Zerrin Tekindor kaç yaşında ve nereli?

Mucize Doktor'un Vuslat'ı Zerrin Tekindor kimdir" Zerrin Tekindor kaç yaşında ve nereli"

Fox TV'nin sevilen yapımlarından Mucize Doktor dizisinin kadrosuna yeni bir isim dahil oldu. Usta oyuncu Zerrin Tekindor, Ezgi Asaroğlu'nun hayat verdiği Ezo karakterinin annesi Vuslat olarak diziye katılıyor. Peki, Mucize Doktor'un Vuslat'ı kimdir? Zerrin Tekindor kaç yaşında, nereli?

Fox TV'nin sevilen ve ilgi ile takip edilen dizisi Mucize Doktor'a usta oyuncu Zerrin Tekindor dahil oluyor. Mucize Doktor'un Vuslat'ı kimdir? Zerrin Tekindor kaç yaşında, nereli? gibi soruların yanıtları merak konusu oldu. Zerrin Tekindor, Ezgi Asaroğlu'nun hayat verdiği Ezo karakterinin annesi olarak izleyicisinin karşısına çıkacak.   

MUCİZE DOKTOR'UN VUSLAT'I KİMDİR?

Mucize Doktor dizisine usta oyuncu Zerrin Tekindor dahil oluyor. Tekindor, Ezgi Asaroğlu'nun hayat verdiği Ezo karakterinin annesi Vuslat olarak diziye katılıyor.

ZERRİN TEKİNDOR KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

1964 yılında Burhaniye'de doğan Zerrin Tekindor, ilk ve orta öğrenimini Ankara'da tamamlamıştır. 1985 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden mezun olmuştur. 1985 yılında Devlet Tiyatrosunda göreve başlamıştır. Ankara Devlet Tiyatrosu'nda pek çok oyunda oynamıştır. 2003 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosuna tayin olan Zerrin Tekindor, İstanbul'da da, Müfettiş, Dünyanın Ortasında Bir Yer ve Vahşet Tanrısı adlı oyunlarda rol almıştır. 2004 yılında Müfettiş adlı oyundaki Anna Andreyevna rolü ile, 2010 yılında Vahşet Tanrısı adlı oyundaki Annette Reille rolü ile ve 2014 yılında Kim Korkar Hain Kurttan adlı oyundaki Martha rolü ile 3. kez Afife Tiyatro Ödülüne layık görülmüştür.

2012 yılında Oyun Atölyesi prodüksiyonu olan Antonius ile Kleopatra adlı oyunda yer almıştır. Oyun, Globe to Globe festivali kapsamında Londra Shakespeare's Globe tiyatrosunda sahnelenmiştir. Bir yanda tiyatro kariyerini sürdürürken, 1990-1994 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Resim Bölümü'ne özel öğrenci olarak devam eden sanatçı, Halil Akdeniz Atölyesi'nde öğrenim görmüştür. Bu bölüme eğitmen olarak davet edilen Mehmet Güleryüz ve Bedri Baykam Atölyelerinde çalışmıştır.

Çok sayıda yapıtı özel koleksiyonlarda bulunan sanatçı, günümüze kadar on altı adet resim sergisi açmıştır. Eski eşi Çetin Tekindor ile evliliğinden Hira adında bir oğlu olan Zerrin Tekindor, çalışmalarına İstanbul'da devam etmektedir.

Mucize Doktor 46. yeni bölüm fragmanı geldi mi? Mucize Doktor 45. bölümde neler olacak?

<p>Bildiğiniz tüm futbol programlarını unutun. Futbolu Bilen “Var” 360 ekranlarında ezbe

Futbolu Bilen “Var” ile taraftarın sesi stüdyoya gelecek

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Milli curlingciler köy çocuklarının ''Kars Çayı'nda curling keyfi''ne ortak oldu

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in Şuşa ziyaretinden kareler