• $9,5836
  • €11,1506
  • 557.022
  • 1492.93
29 Mayıs 2021 Cumartesi 10:49 | Son Güncelleme:

Melek Mosso nereli, evli mi? Melek Mosso kimdir, kaç yaşında?

Melek Mosso nereli, evli mi" Melek Mosso kimdir, kaç yaşında"

Melek Mosso katıldığı programlar ile birlikte ismi sosyal medya üzerinden konuşulmaya başlandı. Söz konusu müzikteki ilk kariyeri YouTube üzerindeki Yıldız Tilbe'nin Vursalar Ölemem şarkısı ile tanındı. Milyonlarca izlenmeye ulaşan videosu ile birlikte Melek Mosso, şimdilerde hem eğitim, hemde müzikteki kariyer basamakları için çalışmalarına tüm hızıyla devam etmektedir. Peki Melek Mosso kimdir, evli mi, kaç yaşında, nereli?

Melek Mosso, YouTube'da yer alan Yıldız Tilbe'nin Vursalar Ölemem şarkısı ile çok konuşulan isimler arasında. Farklı tarzıyla, sesiyle dikkatleri üzerine çeken Melek Mosso ile ilgili merak edilenleri bu haberimizde derledik. Peki Melek Melek Mosso kimdir, kaç yaşında, nereli, evli mi?

Müziğe 7 yaşında ilk bestesini yaparak başlayan Melek Mosso farklı tarzıyla, sesiyle dikkatleri üzerine çekti. Yıldız Tilbe'nin Vursalar Ölemem şarkısını söyleyerek YouTube'da pek çok kişinin dikkatini çeken Melek Mosso 101 milyon görüntülemeye ulaşarak başarısına başarı kattı. Show TV ekranlarında yayınlanan Çukur dizisinde seslendirdiği şarkılar da Melek Mosso'nun adının daha çok duyulmasını kaçınılmaz kıldı.

MELEK MOSSO KİMDİR?

Melek Mosso, gerçek adıyla Melek Davarcı, 11 Kasım 1988 yılında Kayseri'de doğmuştur. Müziğe yedi yaşında ilk bestesini yaparak başladı. Dokuz yaşında Denizli Belediye Konservatuvarı'nda bağlama ve Türk Halk Müziği dersleri almaya başladı. Daha sonra Güzel Sanatlar Lisesi'nde eğitimine devam etti. Lise döneminde yan flüt çalmaya başladı. Üniversite öğrenimini Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü'nde tamamladı. Öğrenim hayatı boyunca korist ve solistlik yaptı.

Eğitimini tamamladıktan sonra geldiği İstanbul'da Kadıköy - Beşiktaş hattında müzik yaparak tanınırlığını arttırdı. Ayrıca piyano, yan flüt, solfej ve armoni dersleri vererek, müzik eğitimi almak isteyen öğrencilerini konservatuvar sınavlarına hazırladı. Çeşitli Müzik Yarışmalarına katılarak ödüller kazandı. Müzisyen arkadaşları ile kurduğu Zbam The Band isimli grubu ile swing ve caz konseptli müzik yaparak çeşitli sahnelerde performans gösterdi.

Yıldız Tilbe'nin "Vursalar Ölemem" isimli şarkısını yeniden yorumladığı video 85 milyonun üzerinde izlenme sayısına ulaştı. No.1'in TV dizisi Çukur için yapılan "Hiç Işık Yok" isimli şarkısında No.1'e eşlik etti ve bu parça 100 milyonun üzerinde izlenme sayısına ulaştı. Ayrıca "Hiç Işık Yok" isimli parça No.1'in "Siyah Bayrak" albümünde yer aldı. 2018 yılında söz ve müziğini kendisinin yaptığı teklisi "Kedi" ile uzun süre radyoların çalma listelerinde yer aldı.

Diskografisi

EP'leri

Melek Mosso (2020)

Single'ları

"Kedi" (2018)

"Gölgen Yeter" (2018)

"Keklik Gibi" (2019)

"Vursalar Ölemem" (2019)

"Sarıla Sarıla" (2019)

"Gönül Gözü" (2020)

"Unutan Kazanır" (2020)

"Cumartesi Türküsü" (2020)

"Yalan" (ft. Aras) (2020)

"Kurtuldun Dediler" (2020)

"Kızgınım" (2021)

"Ağlarsam" (2021)

"Sonrası Kalır" (2021)

"Gel Desem de Gelme" (Aras ile) (2021)

"Zülüf" (Haluk Levent ile) (2021)

  • Melek Mosso kimdir
  • Melek Mosso kaç yaşında
  • Melek Mosso nereli
<p>Yeşilçam'ın usta ismi Hülya Koçyiğit, 1963 yılında henüz 16 yaşındayken Susuz Yaz adlı filmle bey

Hülya Koçyiğit bilinmeyenlerini anlattı

Yer siyah gök beyaz! İşte Beşiktaş'ın Galatasaray galibiyetinden en özel kareler

Düzce'nin 1830 rakımlı Kardüz Yaylası'na kar yağdı

Az bilinen tarihi fotoğraflar ve hikayeleri