• $9,5127
  • €11,0528
  • 550.953
  • 1519.25
6 Ekim 2021 Çarşamba 17:44 | Son Güncelleme:

Mardinli 5 ünlü isim

Mardinli 5 ünlü isim

Birçok ünlü ismin nereli olduğu merak edilirken bizde sizler için Mardinli isimleri bir araya getirip listeledik. İşte Mardinli 5 ünlü isim...

Magazin dünyasının ünlü isimlerinin nereli olduğu hayranları tarafından merak edip araştırılıyor. Sizler için Mardinli ünlü isimleri haberimizde derledik.

İşte Mardinli 5 ünlü isim...

1- PINAR DENİZ

1994 yılının Kasım ayında dünyaya gelen güzel isim doğma büyüme Adana, aslen ise baba tarafından Mardinlidir. Vermiş olduğu bir röportajında Arap kökenli olduğunu dile getiren başarılı isim 5 kardeşin ortancasıdır. İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü'nden başarı ile mezun olmuştur.

2- FURKAN KIZILAY

Kadir Has Üniversitesi Sistem Mühendisliği Bölümünden mezun olan oyuncu 1990 senesinde İstanbul'da dünyaya gelmiş, aslen Mardinlidir. Babası Emin Kızılay Antrenör, annesi Mine Kızılay ise Fitness öğretmenidir. Batur isminde bir erkek kardeşi vardır.

3- SEVDA ERGİNCİ

1993 yılının Ekim ayında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Boyu 1.65 cm, kilosu 52, burcu ise Terazi'dir. Baba tarafından aslen Mardin, anne tarafından ise aslen Makedonya Göçmenidir.

4- FEYYAZ DUMAN

1982 yılında Mardin'de dünyaya gelen başarılı oyuncunun boyu 1.75 cm, kilosu ise 70'tir. İlköğretim, ortaokul ve Lise tahsilini İstanbul'da tamamlamış, ardından 2006 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Halk Dansları Bölümü'nden mezun olmuştur.

5- MURAT YILDIRIM

Murat Yıldırım, 1979 yılının Nisan ayında babasının öğretmen olması nedeniyle görev aldığı Konya'da dünyaya gelmiştir. Başarılı oyuncu baba tarafından aslen Mardinlidir. Yakışıklı oyuncunun boyu 1.82, kilosu 72, burcu ise Koç'tur.

<p>Küresel ısınma ve iklim değişikliği artık inkar edilemez bir  seviyede ancak ne yazık ki bu konud

İklim değişikliğindeki büyük tehlike

Türkiye'ye has uçak! Motoru dursa bile uçuyor

Çorum'da anne ile kızı aynı üniversitede eğitim görüyor

Kayseri'de Geç Roma-Erken Bizans dönemine ait mozaikli yapı bulundu