• $8,7045
  • €10,4008
  • 496.86
  • 1410.79
27 Mayıs 2021 Perşembe 19:16 | Son Güncelleme:

Uçuş olmayan ülkelere dijital heyetler gidiyor

Uçuş olmayan ülkelere dijital heyetler gidiyor

İhracatçılar uçuşların olmadığı ülkelere ‘dijital heyet'le çıkarma yapıyor. Otomotivciler Rusya, hazır giyimciler ise İspanya pazarına bu yöntemle ulaştı. Toplam 216 firmanın el sıkışacağı etkinlikler bugün de sürecek.

Pandemi şartları, ihracatta iş yapış biçimini de değiştirdi. İhracatçılar artık uçuşların olmadığı ülkelere 'dijital heyet'le çıkarma yapıyor. Otomotivciler Rusya, hazır giyimciler ise İspanya pazarına bu yöntemle açıldı. Her iki etkinlik de bugün sona eriyor. Pazartesi günü ise iklimlendirme sektörü Kanada'ya dijital ticari heyet organizasyonu düzenliyor.

İHRACAT YÜZDE 41 ARTTI

Hazır giyimcilerin pazartesi başlayan ve bugün sona erecek etkinliğinde 45 Türk firması 100'den fazla İspanyol alıcıyla iş görüşmesi gerçekleştirmek için el sıkıştı. Ticaret Bakanlığı desteğiyle Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB), Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (EHKİB) ile Ege Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği'nin (ETHİB) düzenlediği etkinlikte konuşan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, "Yılın ilk 4 ayında İspanya'ya ihracatımız yüzde 41.3 artarak 2 milyar 917 milyon dolara ulaşmıştır. İnanıyorum ki bu artış trendi belirgin bir şekilde devam edecek" dedi

OLUMLU SİNYAL VAR

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) Başkanı Pınar Taşdelen Engin de İspanya'nın alım gruplarıyla Türkiye'nin üretim ve ihracatta önemli bir altyapı, kalite ve kapasiteye sahip firmalarını buluşturmak üzere dijital bir ticaret heyet organizasyonu gerçekleştirdiklerini belirtti.

Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (EHKİB) Burak Sertbaş ise ana pazarlarda salgınla ilgili olumlu yöndeki gelişmelerin ihracat artış hedefi konusunda olumlu sinyaller verdiğini söyledi.

OTOMOTİVDE HEDEF RUSYA

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği'nin (OİB) Rusya'ya dönük başlattığı ticari heyet programı bugün de devam edecek. Etkinliğe Türkiye'den 26, Rusya'dan Kamaz ve Avtator gibi OEM firmalarını da içeren 45 firma olmak üzere toplam 71 firma katılıyor. OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik, pandemi nedeniyle online etkinlikler yaptıklarını belirterek "Geçen yıl Meksika, Almanya ve Birleşik Krallığa, bu yıl da Vietnam-Tayland ve Güney Afrika'ya yönelik dijital ticari heyetler düzenledik" dedi.

KANADA'YA DİJİTAL ÇIKARMA 1 HAZİRAN'DA

'Dijital heyet' organizasyonları 1 Haziran'da İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği'nin etkinliğiyle devam edecek. 1-3 Haziran'da Kanada ile yapılacak organizasyona Türkiye'den 17 firma katılacak. Zoom programı üzerinden her bir firmanın minimum 6 iş görüşmesi gerçekleştirmesi planlanıyor.

<p>Hiç olmayacak bir şeyi aklınızdan geçirdiğinizde  gerçekleştiği oldu mu? Cevabınız evetse muhteme

Pygmalion etkisi nedir?

Ertuğrul Gazi FSRU hizmete giriyor

Yıkılan konağın altında rastlandı! Hemen kazı başlatıldı

Burak Elmas'tan Fatih Terim'e dünyaca ünlü yıldız hediyesi