• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
1 Ekim 2021 Cuma 09:37 | Son Güncelleme:

Teşvik yazılımıyla 6 milyar TL tasarruf

Teşvik yazılımıyla 6 milyar TL tasarruf

Finanstan sağlığa, gıdadan eğitime kadar birçok sektörde dijital çözümler sunan Rasyotek, geliştirdiği teşvik yazılımıyla 1.200 işletmeye 6 milyar lirayı aşan tasarruf sağladı.

SGK teşvikleri denildiğinde, birçok farklı kanun türü içerisinde çok sayıda maddenin titizlikle incelenmesi gerektiğini söyleyen Rasyotek Yönetim Kurulu Başkanı Haldun Pak, derin matematiğe ve algoritmaya sahip yazılım çözümleriyle SGK teşviklerinde 1.200 civarında işletmeye 6 milyar TL'nin üzerinde tasarruf sağlandığını kaydetti.

HER FİRMANIN FARKLI

Yararlanılan teşviklerin şirketler için can suyu olduğunu söyleyen Pak, şu bilgileri verdi: "Her işletme için onlarca teşvik başlığı var. İşletmelerin kendi içindeki yoğun operasyonları sebebiyle kendi iç hesaplamalarında bazı eksik ya da yanlış faydalanmalar söz konusu olabilir. Rasyotek bu anlamda personel teşvik sistemleri yazılımıyla şu anda Türkiye'nin en büyük kurumları da dahil olmak üzere ilk 5 bindeki toplam 1.000'den fazla firmaya hizmet veriyor."

DÜNYAYA 'SÜPER PORTAL'

Veriyi sağlıklı bir şekilde yönetebildikleri için çok farklı stratejiler ve raporlamalar üretebildiklerinin altını çizen Pak, şöyle devam etti: "Veri yönetimiyle başlayan sürecimizi 'Süper Portal' adını verdiğimiz bir B2B Dijital AVM projesine çevirdik. Dijital dönüşüm yolculuğunda finans, vergi gibi birçok başlığı AVM'deki bir dükkan gibi işletmelere açacağımız entegratör sistemlerle hayata aldık. Süper Portal'ı 2022'de yurtdışı pazarına açmayı planlıyoruz."

<p>İstanbul Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eray Güçlüer, terör örgütü DHKP-C operasyonuna i

Kılıçdaroğlu'nun iddiası yeniden gündemde

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi