• $9,488
  • €11,0323
  • 546.34
  • 1512.12
23 Temmuz 2021 Cuma 08:48 | Son Güncelleme:

Mobilyada 2 milyar dolarlık fuar buluşması

Mobilyada 2 milyar dolarlık fuar buluşması

Mobilya sektörüne yön veren dünya markaları 3-8 Ağustos'ta Mobilya Fuarı'nda buluşuyor. 135 ülkeden 150 bini aşkın satın almacıya ev sahipliği yapacak olan fuarda, 2 milyar dolarlık ticaret hacmi bekleniyor.

Sektörün merakla beklediği Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı, yeni normale dönüş kriterleri kapsamında bir dizi önlem ile kapılarını açmaya hazırlanıyor. CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık AŞ tarafından organize edilen fuar, bu yıl 17'nci kez ziyaretçilerine ev sahipliği yapacak. Fuarın 2 milyar dolarlık bir ticaret hacmi sağlaması hedefleniyor. 3-8 Ağustos tarihleri arasında CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi'nde düzenlenecek olan fuarı, dünyanın dört bir yanından sektör profesyonellerinin ziyaret etmesi bekleniyor.

500 FİRMA KATILIYOR

Fuara ilişkin değerlendirmede bulunan CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, mobilya sektörünün en büyük buluşmalarından biri olan CNR Mobilya'nın tüm dünyada yeni normalleşme sürecinin en yaygın uygulanacağı bir dönemde gerçekleştireceklerini belirtti. Geçen yıl düzenledikleri fuarda 148 bin 718 ziyaretçi sayısına ulaşarak, adeta rekor kırdıklarını açıklayan Erem, "Bu yıl aralarında 135 ülkeden 500'ün üzerinde firma ve toplam 150 bini aşkın satın almacıya ev sahipliği yapacağız" ifadelerini kullandı.

60 YABANCI MARKA

Dünyanın en önemli firmalarının fuarda birbirinden özel ürünlerini görücüye çıkaracağını vurgulayan Ceyda Erem, "60'ın üzerinde yabancı marka fuarımıza ayrı bir renk katacak. Ayrıca Rusya, Özbekistan, Mısır, Kuveyt, Sırbistan, Bulgaristan ve Moldovya'dan milli katılım olacak" diye konuştu.

SEKTÖR YENİ PAZARLARA AÇILACAK

Toptancı ve acente, mobilya mağazası sahibi, zincir mağazalar, otel, restoran, okul, mimar ve proje firmalarından oluşan satın almacılar, sektörün en büyük markalarıyla 80 bin metrekarelik alanda ticaret için bir araya gelecekler. Fuarın bu yıl da B2B ikili iş görüşmeleriyle dikkat çekeceğini söyleyen Ceyda Erem, "100'lerce firmayla dünyanın en güçlü satın almacılarını aynı masada bir araya getirerek, milyarlarca dolar iş hacminin oluşmasına katkı sağlıyoruz" dedi. Erem, 180 ülkeye ihracat gerçekleştiren mobilya sektörünün, fuarın da etkisiyle yeni pazarlara açılacağını söyledi.

YENİLİKÇİ ÜRÜNLER SERGİLENECEK

Fuar, bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek özel bölümleriyle de dikkatleri üzerine toplayacak. Ticaretin konuşulacağı fuarda tıbbi mobilya, aydınlatma, halı ve döşemelik kumaş için açılacak özel bölümlerde yenilikçi çözümler sektör profesyonellerinin beğenisine sunacak.

<p>Herkes şaşkındı. Onu sadece  belgesellerden tanıyorlardı. İstanbul Arnavutköy'de örneğine az rast

Mahallede kızıl akbaba şaşkınlığı

Konya'dan Avrupa'ya şırınga ihracatı

Dünyada ilk kez üretildi! Türk mühendis ''gücü çevirdi'' ambargoyu aştı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (27 Ekim 2021)