• $8,558
  • €10,1065
  • 495.216
  • 1351.59
3 Haziran 2021 Perşembe 18:35 | Son Güncelleme:

Dosso Dossi Show 15 Haziran'da! Antalya 5 bin tekstil toptancısını ağırlayacak

Dosso Dossi Show 15 Haziran'da! Antalya 5 bin tekstil toptancısını ağırlayacak

Antalya'da 15-20 Haziran tarihleri arasında ‘hem alışveriş hem tatil' konseptiyle gerçekleştirilecek Dosso Dossi Fashion Show, 100 Türk tekstil markası ile çoğunluğu Rus 5 bin tekstil toptancısını buluşturmayı hedefliyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemiden olumsuz etkilenen Türk tekstil sektörüne hareket katmak için büyük bir kampanya hazırlığı içinde olduklarını belirten Dosso Dossi Holding CEO'su Hikmet Eraslan "Çoğunluğunu Rusya, Kazakistan ve Azerbaycan'dan olmak üzere yaklaşık 5 bin tekstil toptancısını Antalya'ya bekliyoruz" dedi.

HAZIRLIKLAR TAMAM

Rusya ile direkt uçuşlar başlamadığı için alternatif rotaları devreye sokacaklarını söyleyen Hikmet Eraslan, "Ruslar bizden biz Ruslardan vazgeçmeyiz. Bu süreçte Türkiye'yi çok özlediler. O nedenle alternatif uçuş planlarımızı da yapıyoruz. Rusya'dan gelecek olan tekstil toptancılarını Belarus, Bulgaristan, Gürcistan ve Azerbaycan üzerinden aktarmalı olarak Antalya'ya getireceğiz. Bunun için tüm hazırlıklarımızı yaptık" diye konuştu.

BÖLGE EKONOMİSİ HAREKETLENECEK

Hikmet Eraslan "Bize özgü olan Business Holiday iş modelimizle yıllardır iş ve tatili birleştirerek tekstil markalarımızın ürünlerini pazarlıyoruz. Katma değeri yüksek Türk tekstil ürünleri bizim aracılığımızla 30 ülke 200 şehirdeki tekstil toptancılarına ulaşıyor" dedi. Beş gün sürecek Dosso Dossi Fashion Show kapsamında Antalya'da beş otel ile anlaştıklarını belirten Hikmet Eraslan "5 gün süreyle şehirde ciddi bir trafik oluşturacağız ve istihdama katkı sağlayacağız" dedi.

<p>Kırıkkale'de S.Ö., sokak ortasında tartıştığı arkadaşları M.Ö. ile A.E.'yı tabancayla vurarak yar

Sokak ortasında dehşet saçtı

Kuzey Makedonya'nın zarafet sembolü... Osmanlı mirası Alaca Cami

2020 Tokyo Olimpiyatları görkemli törenle açıldı

Bayraktar TB3, TCG Anadolu'da birlikte görev yapacak