• $ 6,0553
  • € 6,5624
  • 307.841
  • 120151
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Travesti cinayeti aydınlatıldı

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde Dora Özer takma isimli travesti 24 yaşındaki Hüseyin Uğur Özer, evinde bıçaklanarak öldürülmüş bulundu.

AYDIN'ın Kuşadası İlçesi'ndeki evinde öldürülmüş olarak bulunan 'Dora' takma isimli travesti 24 yaşındaki Hüseyin Uğur Özer'in cinayet şüphelisi olarak 22 yaşındaki Serdar Ö. yakalanıp gözaltına alındı. Polisteki sorgusunda suçunu itiraf eden Serdar Ö.'nün, Özer'i girdikleri ilişki sonrası aralarında çıkan tartışmada bıçaklayarak öldürdüğünü söylediği öğrenildi.

Özer, dün saat 19.00 sıralarında evinde, birlikte kaldığı 'Hande' takma adlı travesti arkadaşı tarafından ölü bulundu. Arkadaşının haber vermesi üzerine gelen polis ekipleri, 14 yerinden bıçaklanarak öldürülen Özer'in bazı eşyasının da çalındığını farketti. Olay yerindeki incelemenin ardından Özer'in cesedi, otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.

Güvenlik kamerası kayıtları ve komşuların verdiği bilgilerden yola çıkan polis, Özer'in evinde en son Giresun'dan çalışmak için bir süre önce Kuşadası'na geldiği belirlenen Serdar Ö. ile görüştüğünü tespit etti. Bunun üzerine, bugün öğlen saatlerinde Serdar Ö.'nün kaldığı Camiatik Mahellesi'ndeki eve operasyon düzenlendi. Burada bulanan Serdar Ö., gözaltına alındı. Evde yapılan aramada Özer'in çalınan cep telefonu ile dizüstü bilgisayarı bulundu. Polisteki sorgusunda suçunu itiraf eden Serdar Ö.'nün, müşteri olarak evine gittiği Özer ile ilişkiye girdikten sonra aralarında tartışma çıkınca, bıçaklayıp öldürdüğünü söylediği öğrenildi. Serdar Ö.'nün polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği bildirildi.

ARKADAŞLARI UĞURLADI

Öte yandan Özer'in İzmir Adli Tıp Kurumu'ndaki cenazesi Çanakkale'den gelen ailesinin kabul etmemesi üzerine arkadaşlarına teslim edildi. Özer'in Kuşadası'na götürülen cenazesi, ikindide Hanım Camisi'nde kılınan namazın ardından Adalızade Mezarlığı'nda toprağa verildi.


<p>Türkiye´deki farklı birliklerden takviye amacıyla Hatay´ın Reyhanlı ilçesine gönderilen ve ilçede

Komando Ve Askeri Araçlar Sınırda! Vatandaşlar Hoparlörden Fetih Suresi´ni Okudu

Hayranı gibi yaklaştı önce imzasını aldı, sonra canını!

Çok kutuplu Soğuk Savaş ve devletçi neoliberalizm

'Doğduğun Ev Kaderindir' dizisi ne anlatıyor? Sosyolojik analiz...