• $7,5575
  • €8,9826
  • 473.93
  • 1111.96
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
10 Mart 2019 Pazar 08:30 | Son Güncelleme:

Taksim'de çirkin provokasyon!

Taksim'de çirkin provokasyon!

Taksim'de sözde kadınlar günü yürüyüşündeki bir grup provokasyona yeltendi. Aralarında çok sayıda CHP'li ve HDP'linin de olduğu grup, Türkiye sokaklarını karıştıran gezi kalkışmasından esinlenerek ahlaksız pankartlar açtı. Emniyet güçlerinin engellemek istediği kalabalık, ezanın okunmasını ıslık, düdük ve çığlıklarla protesto etti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), İYİ Parti (İP), Saadet Partisi (SP) ve Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) içinde yer aldığı FETÖ ve PKK destekli Millet İttifakı’nın seçim ayarlı kaos planının ilk adımı İstanbul’da devreye sokuldu. 

AMATÖR KAMERALARA YANSIDI 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle aralarında çok sayıda CHP’li ve HDP’linin de olduğu grup Taksim Meydanı’nda bir araya geldi. Ellerindeki pankartlarda galiz küfürlerin de yer aldığı birbirinden iğrenç pankartlarla toplanan grup, yasak olmasına rağmen İstiklal caddesinde yürümek istedi. Emniyet güçlerinin engellemek istediği kalabalık, polislere küfürler yağdırarak saldırdı. Toplu halde hakaret ve küfür içerikli sloganlar atıldı. 

EZANA TAHAMMÜL EDEMEDİLER

Emniyet güçlerinin tüm uyarılarına rağmen dağılmamakta direnen marjinaller, camilerden yükselen ezan sesleriyle birlikte kontrolünü kaybetti. Sözde kadınlar günü için bir araya gelen grup Islık, düdük ve çığlıklarla ezan sesini bastırmak için her yola başvurdu. Müslümanların ortak değeri ezanı protesto etmeye kalkışan marjinal grubun çirkin provokasyonu amatör kameralara da anbean yansıdı. Müslüman ülkede ezanın protesto edilmesi, tepkileri de beraberinde getirdi. 

ESİN KAYNAKLARI GEZİ KALKIŞMASI 

Taksim’de sözde kadınlar günü yürüyüşünde elden ele gezen ahlaksız pankartlar akıllara Türkiye sokaklarını karıştıran Gezi kalkışmasını getirdi. Gezi vandallarının taşıdıkları pankartlarla İstiklal caddesindekilerin neredeyse birebir aynı olması dikkat çekti. Hatta provokatörler bazı pankartlarından Gezi parkı eylemlerine atıfta bulunmaktan geri kalmadı. Gezi eylemleri sırasında vandallar duvarlara ‘Zulüm 1453’te başladı’ bile yazmışlardı.

(Güneş)

<p>Tek taş pırlanta mı ayı dişi mi?</p><p>Yoksa “hiçbir şey kutusu” mu?</p><p>Can kurtar

Koray Şerbetçi ile Kestirmeden Tarih

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Elazığ'da ''Kızılay afet timleri'' oluşturuldu

Yeni Kömürhan Köprüsü'nün iki yakası birleşti