• $8,8689
 • €10,474
 • 499.049
 • 1384.68
28 Ağustos 2021 Cumartesi 10:38 | Son Güncelleme:

Taha Akgül kimdir, kaç yaşında? Taha Akgül aslen nerelidir?

Taha Akgül kimdir, kaç yaşında" Taha Akgül aslen nerelidir"

Taha Akgül, gündemde araştırılan isimler arasında yer alıyor. 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda erkekler serbest stil 125 kiloda mücadele eden Taha Akgül, bronz madalya kazandı. Başarılı sporcu 2016 yılında altın madalya kazanmıştı. Sivas doğumlu olan Taha Akgül, bugün MasterChef Türkiye'ye konuk olarak katılıyor. Yarışmada bugün yemekler Olimpiyat şampiyonları için yapılacak. Peki, Taha Akgül kimdir, kaç yaşında?

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda erkekler serbest stil 125 kiloda mücadele eden Taha Akgül, bronz madalya kazanan Taha Akgül bugün Tv8 ekranlarında yayınlanan MasterChef'e konuk olarak katılıyor. Yarışmacılar bugün Olimpiyat şampiyonları için yemek yapacaklar. İzleyiciler serbest güreşçi Taha Akgül ile ilgili aramalarını hızlandırdı. Peki, Taha Akgül kimdir, kaç yaşında? Taha Akgül aslen nerelidir?Taha Akgül, gündemde araştırılan isimler arasında yer alıyor. 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda erkekler serbest stil 125 kiloda mücadele eden Taha Akgül, bronz madalya kazandı. Başarılı sporcu 2016 yılında altın madalya kazanmıştı. Sivas doğumlu olan Taha Akgül, bugün MasterChef Türkiye'ye konuk olarak katılıyor. Yarışmada bugün yemekler Olimpiyat şampiyonları için yapılacak. Peki, Taha Akgül kimdir, kaç yaşında?

TAHA AKGÜL KİMDİR?

Taha Akgül 22 Kasım 1990 Sivas doğumludur. Türk serbest güreşçi. Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi'nde beden eğitimi bölümü öğrencisidir. Ankara ASKİ Spor Kulübü'nün sporcusudur.

6 sene boyunca Sivas Güreş Eğitim Merkezi'nde eğitim alan Akgül, 2008 senesinde İzmir'e yerleşti ve 9 Eylül Üniversitesi'nde Türkçe okumaya başladı. Burada Milli Takım antrenörüyle tanıştıktan sonra hayatı değişti ve daha profesyonel eğitim almaya başladı.

Daha sonra İzmir Büyükşehir Belediyesi adına güreşmeye başladı ve 2009 senesinde gençlerde Türkiye üçüncüsü oldu. Bu başarısından sonra dikkat çekti ve Milli Takım'a çağırıldı. 2011 senesinde Ankara Aski'ye transfer oldu. 2012 senesinde 40. kez düzenlenen Uluslararası Yaşar Doğu Güreş Turnuvası'nda altın madalya kazandı.

2014 senesinde Taşkent, Özbekistan'da yapılan Dünya Güreş Şampiyonası'nda birinci olarak yine altın madalya kazandı. 7-12 Eylül 2015 tarihleri arasında Las Vegas'ta düzenlenen Dünya Büyükler Güreş Şampiyonası finalinde Azerbaycanlı rakibi Jamaladdin Magomedov'u 62 saniyede sayı tuşuyla (10-0) yenerek, tekrar altın madalya kazandı. Akgül, 2015 Avrupa Oyunları'nda serbest stil 125 kiloda bir kez daha altın madalya kazandı.

20 Ağustos 2016 tarihinde Rio Olimpiyatları'nda Taha Akgül, 125 kiloda finalde İranlı rakibini 3-1 mağlup etti ve altın madalya kazandı. Böylece Olimpiyat Şampiyonu unvanını kazandı.

 • Taha Akgül kimdir
 • Taha Akgül kaç yaşında
 • milli güreşçi Taha Akgül
 • Taha Akgül olimpiyat
 • Taha Akgül masterchef
 • Taha Akgül nereli
 • Taha Akgül yaş
<p>Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önemli açıklamaları... Çin-ABD arasında soğuk savaş kapıda mı? Asya-Pas

Putin enerji kozunu silah olarak kullanabilir mi?

Biber kurutma mesaisi köyü adeta kırmızıya boyuyor

Sahili kaplayan su sümbülleri temizleniyor

Tescilli kayısı çekirdeğinden kurabiyeler damakları tatlandırıyor