• $ 5,4774
  • € 6,2194
  • 230.048
  • 104.861
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Silivri'ye acı haber Azerbaycan'dan geldi

Ergenekon tutuklusu Yarbay Mustafa Dönmez'in staj için Azerbaycan'a giden 21 yaşındaki oğlu Alp Kaan trafik kazasında öldü. Acı haberi duruşmada sanık gazeteci Tuncay Özkan'dan alan Dönmez yıkıldı

x

ERGENEKON Davası'nın 223'üncü duruşmasında matem... Tutuklu sanıklardan Yarbay Mustafa Dönmez'in Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği'nden mezun olan oğlu Alp Kaan Dönmez staj için gittiği Azerbaycan'da trafik kazasında yaşamını yitirdi. Kahreden haberi dün duruşma başlamadan önce mahkeme salonunda alan baba Mustafa Dönmez gözyaşlarına boğuldu.  İki gün izin verilen baba dün oğlunu Bandırma'da son yolculuğuna uğurladı.
Silivri'deki İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya 15 tutuklu sanık katıldı. Oğlunun öldüğünden haberi olmayan Mustafa Dönmez acı haberi duruşmada aldı. Tutuklu sanıklardan Tuncay Özkan, Mustafa Balbay ve Sevgi Erenerol, Yarbay Dönmez'in yanına giderek oğlu Alp Kaan Dönmez'in trafik kazasında hayatını kaybettiğini söyledi. Ağlamaya başlayan acılı babayı diğer sanıklar teselli etmeye çalıştı. Fenalaşan Dönmez, duruşma salonundan çıkarıldı. Dönmez'e oğlunun ölümü nedeniyle mahkemeden yol hariç 2 gün izin verildi. Dönmez, bir ekip eşliğinde oğlunun toprağa verileceği Balıkesir'in Bandırma İlçesi'ne götürüldü.
Azerbaycan'dan yolun karşısına geçmek isterken bir aracın çarpması sonucu yaşamını yitiren Alp Kaan Dönmez'in cenazesi cumartesi akşamı uçakla Türkiye'ye getirildi. Dönmez'in ölümüne sebep olan aracın kaçtığı ve tespit edilemediği iddia edildi. Genç makine mühendisi Dönmez'in cenazesi dün Bandırma'da ikindiyi müteakip kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Dayanılmaz acı yaşayan baba Dönmez cenazede de gözyaşları döktü.

BAŞKAN - HAMZAÇEBİ ATIŞMASI
CHP Başkan Vekili Mehmet Akif Hamzaçebi, milletvekilleri Celal Dinçer, Ali Özgündüz ve Mevlüt Aslanoğlu ile CHP kadın ve gençlik kolları üyeleri de Ergenekon duruşmaya izledi. CHP'li vekiller duruşma öncesi bir süre tutuklu vekil Mustafa Balbay'la sohbet etti. Balbay, bu arada yeni adlı yılı açılışı ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı. Mahkemelerin  Başbakanın güvendikleri ve güvenmedikleri olarak ayrıştığını savunun Balbay, özetle şunları söyledi:  'Hukuk o kadar üstün hale gelmiştir ki çok az insan ona ulaşabilmektedir... Şüphe artık hukukun temeli haline gelmiştir. Hukuk intikam alma aracı haline gelmiştir.'
Duruşmada Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, tanık M. A.'nın dinleneceğini, onun talebi doğrultusunda izleyicilerin salondan çıkarılmasını istedi.  Hamzaçebi 'Biz yasama organıyız. Kuvvetlerin ayrılığı ilkesine saygılı olun' diyerek itiraz etti. Başkan Özese ise 'Milletvekili olmanız durumu değiştirmez, karar aldık. Zorluk çıkarmayın' diye konuştu. Ardından Hamzaçebi bir süre daha itiraz etti ve ardından salondan ayrıldı.
 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Beşiktaş´ta  geçtiğimiz ay bir eğlence mekanında kadınların dövülmesine ilişkin görüntüler ortaya çı

Beşiktaş´ta eğlence mekanında kadınları darp ettiler! O anlar kamerada

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Muammer Ketenci: Hatice kıyafetini açmak isteyince 'Seni öldürürüm' dedim

Doğanın korkutucu yüzü

Maksat Yarışmak Olsun - 18 Mart 2019

Ataman ile Devr-i Alem - San Miguel - Meksika - 31 Aralık 2018

Diyet Günlüğü - Yaşlılarda beslenme - 27 Şubat 2019