• $7,6604
  • €8,9115
  • 458.493
  • 1124.17
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
31 Ağustos 2018 Cuma 10:43 | Son Güncelleme:

Siber istihbarat şirketi: Türk hackerler ABD’yi hedef alabilir

Siber istihbarat şirketi: Türk hackerler ABD’yi hedef alabilir

ABD ve Türkiye arasında aylardır tırmanan diplomatik gerginliğin kısa zaman içerisinde siber alana taşınması bekleniyor. Siber istihbarat şirketi Anomali’nin yayınladığı rapora göre, Türk hacker grupları, Aslan Neferler Team ve Turk Hack Team’in Amerikan siber çıkarlarına yönelik saldırı hazırlığı içerisindeler.

Raporda Turk Hack Team üyesi olduğundan şüphelenilen kişilerin Londra’da Amerikan menşeili finansal kurumları ve Trump grubunu ziyaret ettikleri ifade edildi. Anomali’nin hazırladığı rapora göre, Aslan Neferler Tim de Ağustos ayının ortasından bu yana ABD Merkez Bankası’nın da dahil olduğu bazı Amerikan banklarına ve Trump grubuna ait şirketlere siber saldırılar düzenliyor.
 
İki hacker grubunun da DDoS saldırıları düzenlediği belirtilen raporda, Aslan Neferler’in FTP verilerini çaldığı bilgisi de bulunuyor. Geçen yılın mart ayında Türk bakanların Hollanda’da Türklerin yaşadığı bazı bölgelere girmesine izin verilmemesi üzerine, Turk Hack Team ‘Netherlands Operation’ı başlatmış ve 2700 web sitesi çökertilmişti.
 
(Siber Bülten)

Beykoz'daki ormanlık alanda yangın çıktı. Alınan bilgiye göre, Yenimahalle Bent Yolu Caddesi'ndeki o

Beykoz'da ormanlık alanda yangın çıktı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İstanbul'da PKK operasyonu: 7 gözaltı

26 Eylül çeyrek altın, gram altın fiyatları canlı ve anlık ne kadar?