• $ 6,7499
  • € 7,369
  • 357.842
  • 94464.4
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Maslak operasyonu

İstanbul'un Manhattan'ı Maslak için sürpriz karar. TBMM İçişleri Komisyonu, Maslak, Ayazağa ve Arena'nın Şişli'den koparılarak Sarıyer'e bağlanmasına karar verdi

TBMM İçişleri Komisyonu'nda, 13 ili daha büyükşehir kapsamına alan düzenlemeyi kabul ederken,  İstanbul'da gökdelenlerin yükseldiği Maslak, Ayazağa ve Türk Telekom Arena'nın bulunduğu Huzur mahalleleri Şişli'den koparılarak sürpriz bir kararla Sarıyer'e bağlandı.
CHP karara tepki gösterdi. TBMM'de basın toplantısı düzenleyen CHP'li komisyon üyeleri Ali Serindağ, Celal Dinçer, Birgül Ayman Güler ve Muharrem Işık, Büyükşehir Belediyesi Kanunu Tasarısı'nın, AKP'nin nüfuz edemediği bölgeleri siyasi hesaplarla yeniden yapılandırmak ve bu yolla yerel seçimleri kazanmak amacı taşıdığını ileri sürdüler. Serindağ,  'AKP kendince Sarıyer'deki dengeyi değiştirmeye çalışacak'' derken, Dinçer, 'AKP Şişli'yi gözden çıkardı. Şişli'nin kolları ve ayaklarını buduyorlar, gövdeyi bırakıyorlar. Sarıyer'deki dengeleri değiştirip burada seçimi alacağını düşünüyorlar' diye konuştu.

UMARIM YANLIŞ DÜZELİR
ŞİŞLİ Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, İçişleri Komisyonu'nda verilen önergeyle ilçe sınırları içindeki yerleşim yerlerinin Sarıyer'e bağlanmak istenmesi üzerine dün Ankara'ya gitti. Karara tepki gösteren Sarıgül 'Bu yanlışlığın yasalaşmadan düzeltileceğini ümit ediyorum' diye konuştu.
Sarıyer Belediye Başkanı CHP'li Şükrü Genç ise bu kararla Sarıyer'in bütçe gelirlerinde artış olacağını ifade ederek, 'Zaten doğal sınırımız içindeydi. Geçmişte buranın vergileri Sarıyer'e ödeniyordu' dedi.  Seray ŞAHİNLER / İSTANBUL
 


Almanya'da ezan okunan camilerin sayısı artıyor

Almanya'da ezan okunan camilerin sayısı artıyor

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Batman'da öğretmenlerden Kovid-19 ile mücadeleye destek

Evde akciğeri güçlendirmek için yapabileceğiniz 4 egzersiz