• $ 6,7645
  • € 7,5785
  • 371.766
  • 109566
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
02 Haziran 2013 Pazar 14:19 | Son Güncelleme:

Kız öğrenci yurdundan Gezi Parkı eylemine destek

Türkiye günlerdir 'Taksim Gezi Park' olaylarıyla birlikte sokaklara döküldü. Manisa Reyhan Bayer Kız yurdu da eyleme destek verenler arasındaydı.

Ahmet ÜNSAL/MANİSA
 
Celal Bayar Üniversitesinin çeşitli Fakülte ve Bölümlerinde eğitim gören kız öğrenciler tencere,tava,kaşık,kepçeli eylem başlattı. Eyleme desteğe yolun karşısından gelenler canlarını hiçe saydı.Bir kaç vatandaşı ezilmekten son anda polis önledi.

Kız öğrencilerin bu eylemine İzmir-İstanbul yolunun karşısında bulunan Erkek öğrenci yurdundan da destek geldi. Üç saat süren eylemi polis uzun bir süre izledi. Eylemin sabaha kadar süreceği işareti alan polis, bu kez megafonla kız öğrencilere "Eylemi kesmenizi rica ediyoruz" anosu yaptı.

EMNİYET MÜDÜRÜ ÇAĞRIDA BULUNDU

Öğrenciler bu anosa aldırış etmeden kaldıkları yurdun yangın merdivenlerine çıkarak eylemin dozunu arttırdı. Olayı yakından sessiz biçimde izleyen Emniyet Müdürü Yunus Çetin girdi. Çetin, "Ne olursunuz yapmayın yarın sınavı olanlar var hastası olanlar var eylemi tadında bırakın" telkininde bulundu. Öğrenciler buna da aldırış etmeyince bu kez devreye çevik kuvvet girdi. Eyleme destek veren mahalle sakinlerini dağıtarak evlerine yolladı.

ÖĞRENCİLERE CEZA

Eylemin bulunduğu yere gelen CHP Merkez İlçe Başkanı Engin Uzun, ise Emniyet Müdürü Yunus Çetin ile konuşarak "Eylem oldukça demokratik fişlemeye ve cezaya gerek yok bu yöntemle öğrenciye mobing uygulanamaz" dedi

Polis, yurtta bulunan tüm öğrenci listesini yurt yetkililerinden istedi. Değerlendirme sonrasında eyleme katılan tüm öğrenciler hakkında 'Kabahatler Kanununa Muhalefetten' 83’er TL para cezası işlemini devreye koyacağı bildirildi. Eylem üç buçuk saat sonra sona erdi.

Şehit babasının vasiyeti duygulandırdı

Şehit babasının vasiyeti duygulandırdı

Libya ordusu, Hafter'in işgalindeki Trablus Uluslararası Havaalanı'nda kontrol&

Libya ordusu, Hafter'in işgalindeki Trablus Uluslararası Havaalanı'nda kontrolü sağladı!

Demet Şener hamile mi? Üçüncü bebek sürprizi...

Demet Şener hamile mi? Üçüncü bebek sürprizi...

AK Parti MYK Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında to

AK Parti MYK Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı