• $8,623
  • €10,1219
  • 492.347
  • 1385.61
18 Mart 2012 Pazar 12:22 | Son Güncelleme:

Karadenizli doktoru stresten tiyatro kurtardı

Karadenizli doktoru stresten tiyatro kurtardı

AKŞAM'ın manşetten duyurduğu sağlık çalışanları arasında artan depresyon ve intihar vakalarını önlemek için Karadenizli doktorlar harekete geçti.

Melis APAYDIN / İZMİR
Yoğun iş temposunun stresinden kurtulmak için kendilerini motive edecek bir yöntem arayan Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi'nde görevli Doktor İsmet Eraydın, Doktor Serkan Besli ve Röntgen Teknisyeni Koral Koç acil serviste nöbette oldukları sırada 'Grup Bilmem Ne' isimli bir tiyatro grubu kurmaya karar verdi. Tamamı sağlıkçılardan oluşan 10 kişilik kadrosuyla 'Kalp Krizi Değil Gülme Krizi' adlı oyunu sahneleyen grup, 4 yıldır Türkiye'yi gezerek 70 bin kişiyi gülme krizine sokmayı başardı. Yüzüncü oyunlarını İzmir'de sahneleyen Karadenizli doktorlar, hikayelerini AKŞAM'la paylaştı. 1 yılda ortalama bin-bin 500 kişinin ellerinde hayatını kaybettiğini belirten Dr. Eraydın, 'Meslekte psikolojinizi sağlam tutmak zorundasınız. Meslektaşlarımızın çoğu bunalımda. Herkese tiyatroyu tavsiye ediyorum. Sıkıntılara mizahla yaklaşmak hepimize iyi gelecektir' diye konuştu.

GÜLME KRİZİNİ BİZ UYDURDUK
HAMSİMEDYA Prodüksiyon ve 'Grup Bilmem Ne'nin kurucusu Dr. İsmet Eraydın, 'Hem hastayı, hem bizi bunalıma sokan sistemimizahi bir dille işliyoruz. Siyasi, askeri,  ekonomik kriz duyduk, gülme krizini de biz uydurduk. Hep birlikte eğlenmekten çok memnunuz' dedi.

<p>Bu konuşma seçimden önceydi. Seçim startını Hacı Bayram Camii'nde kıldığı namazla vermiş, Eyipsül

Ekrem İmamoğlu döneminde içki satışı

Galatasaray Kayseri'de

Etna Yanardağı'ndaki hareketlilik korku yarattı

TEKNOFEST İstanbul'da Türk Yıldızları'ndan muhteşem gösteri