• $8,1069
  • €9,7929
  • 464.143
  • 1365.27
27 Şubat 2019 Çarşamba 08:21 | Son Güncelleme:

Halka dizisi oyuncu kadrosunda kimler var?

Halka dizisi oyuncu kadrosunda kimler var"

Geçtiğimiz haftalarda TRT 1 ekranında ilk bölümü yayınlanan Halka, kısa sürede sevilmiş ve kayda değer sayıda izleyici toplamayı başarmıştı. Konusu ve bitmeyen aksiyonu ile izleyicilerden tam puan alan Halka’nın oyuncuları ise merak konusu oldu. İntikam hikâyesinin yer aldığı Halka’da heyecan dozu hiç düşmezken, kısa sürede sevilen dizi her hafta Salı günü izleyici karşısına çıkıyor. Yönetmen koltuğunda Volkan Kocatürk’ün oturduğu Halka dizisinin senaryosunu ise Levent Cantek kaleme alıyor. Halka dizisi oyuncuları kimler? Detaylar haberimizde…

Her hafta Salı günü TRT 1 ekranlarından yayınlanan Halka’da heyecan dur durak bilmiyor. Geçtiğimiz haftalarda ilk sezonu ile TRT 1 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Halka, oldukça olumlu puanlar alarak bu yılın sevilen dizilerinden birisi olmayı başardı. İlk bölümünden itibaren heyecan dozunu düşürmeye Halka’nın oyuncu kadrosu ise merak konusu oldu. Birçok usta ismin yer aldığı Halka dizisinin oyuncu kadrosunda kimler var?

HALKA DİZİSİ KONUSU

İki genç adam, iki farklı insan, iki kurban, bambaşka yerlerden gelip, yan yana durarak, inat ve öfkeyle,  kader sandıkları, tesadüf saydıkları bir kumpasla savaşıyorlar. Uzakta kalan ve uzayıp gelen bir geçmişin peşine düşüyorlar.  Eski defterlerin, kirli davaların, büyük ve küçük yalanların hesabını soruyorlar. Mafyanın, paranın,  entrikanın konuştuğu ve sustuğu bir hayatın içinde sürükleniyorlar.

Halka, dur durak bilmeyen bir serüvenin, karanlık bir dünyanın hikâyesi.

Kanayan ve kanadıkça acıtan bir mazi. Kaan ve Cihangir’in yeryüzünden intikamı…

Halka, polisiye trüklerini kullanan, tempolu, serüven temalı bir TV dizisidir. Halka ismi, üç halka simgesiyle bilinen bir suç şebekesinden gelmektedir. Halka’nın en temel özelliği, her bölümde artan muammalı temposu ve klasik mafya anlatılarının aksine kadınların güçlü olduğu, yönetip yönlendirdiği bir karakter içeriği taşımasıdır. Hikâyenin kahramanları Halka’nın mağdurları olduklarını öğrenerek, örgütle mücadeleye girişen Kaan ve Cihangir’dir.

HALKA DİZİSİ OYUNCULARI

SERKAN ÇAYOĞLU (HALKA DİZİSİ CİHANGİR)

1987 yılında Almanya’da doğan Serkan Çayoğlu 31 yaşındadır. Almanya’da ekonomi eğitimi alırken aynı zamanda hobi olarak da model ve manken olarak çalışmıştır. Kariyerine oyuncu olarak devam etmek isteyen Serkan Çayoğlu Dolunay Soysert’ten özel oyunculuk dersleri almıştır.  Serkan Çayoğlu ilk ekran deneyimini Kuzey Güney dizisinde yaşamış ve küçük bir rolde yer alsa da yakışıklılığı ile dikkat çekmeyi başarmıştır. Sonrasında Zeytin Tepesi dizisi ile kendini geliştiren Serkan Çayoğlu Kiraz Mevsimi dizisi ile artık ünlü bir oyuncu olmuştur. Serkan Çayoğlu’nun en çok dikkat çektiği proje ise Hayatımın Aşkı dizisinde başrol olarak yer aldığı Demir karakteridir. Son olarak ise Börü dizisinde rol almış ve sadece romantik komedi de değil polisiye dizilerinde ki başarılı olduğunu ispat etmiştir.

Cihangir İlhan Tepeli’nin oğludur. Babasının legal ve illegal işlerini takip eden Cihangir şans eseri tanıştığı Kaan ile yakın arkadaş olacaktır. Cihangir ve Kaan kendilerine gelen Kırmızı Kutulu DVD sonucunda büyük bir intikam operasyonuna girer. Cihangir ve Kaan 40 yıllık bir suç örgütü olan Halka örgütünü birlikte çökertmeye çalışacak.

Cihangir son dönemde uykusuzluk problemi çekmekte ve sadece sesten yalıtılmış bir odada çocukluğunu hatırlatan bir fotoğrafa bakarak uyuyabilmektedir. Cihangir’e gelen Kırmızı Kutulu DVD aslında Cihangir’in geçmişi ile ilgili şüphelerini daha da derinleştirir. Cihangir mafya babası Eren Karabulut cinayetiyle ilgili kendisine gelen bilgileri araştırır ve şüphelerinde haklı olduğunu görür. Cihangir aslında İlhan Tepeli’nin gerçek oğlu değildir. Cihangir öldürülen mafya babasu Eren Karabulut’un oğludur.

Cihangir İrem ile nişanlı olsa da hiç bir zaman anlaşamazlar. İrem Cihangir’den mafya işlerini bırakmasını ister ama Cihangir gerçek ailesinin peşindedir. Cihangir İrem’den kaçarken Müjde’ye aşık olacaktır.

HANDE ERÇEL (HALKA DİZİSİ MÜJDE)

1993 yılında Balıkesir dünyaya gözlerini açan güzel oyuncu ve manken Hande Erçel  şuanda 26 yaşının içindededir. Çocukluk döneminden itibaren çevresinde ki herkes onun güzelliğinin ve oyunculuk yeteneğinin farkındadır. Hande Erçel üniversite eğitimi için bir çok sanatçısın da sıralarına oturduğu Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesini seçer ama oyunculuk değil alanı Türk sanatlarıdır. Oyunculuğun doğasında olduğunu bilen Hande Erçel bu arada ajanslar ile görüşür ve dizilerde reklamlarda oynamak istediğini belirtir. İlk önemli rol ise Çalıkuşu dizisinde Zahide rolüdür. Çok önemli bir rol değildir ama Hande Erçel’i tanıtmaya güzelliğini göstermeye yetmiştir. Daha sonra bir gençlik filmi olan Çılgın Dershane Üniversitede filmi ile zaten onun bir yıldız olacağı belli olmuştur. Hayat Ağacı ve Siyah İnci dizilerinde ise artık kadın başrol olarak yer almıştır. Şuanda Murat Dalkılıç ile güzel bir aşk yaşamaktadır.

Müjde Mafya babası İskender’in kızıdır. Müjde uçarı bir kızdır. Müjde babası İskender ile birlikte çalışmak ister ama İskender onu bu işlerden uzak tutmaya çalıştıkça o da kendini göstermeye çalışır. İrem ile rekabet ederken İrem’i gıcık etmek için Cihangir’e yaklaşır ve sonunda ona gerçekten âşık olur. Müjde Cihangir ile birlikte büyüyecektir.

KAAN YILDIRIM (KAAN KARABULUT)

Kaan Yıldırım son zamanlarda Türkiye’nin en çok konuşulan erkek başrol oyuncularından biri olarak ekranlarda yer almaktadır. Özellikle 2018 de kendisi gibi kadın başrol oyuncusu Ezgi Eyüboğlu ile yaşadığı ilişki ile çok daha fazla gündemde yer almıştır. Kaan Yıldırım ilk olarak Ulan İstanbul isimli dizi de Ferdi isimli bir hırsıza hayat vermiş ve çok sevilmiştir. Daha sonra yapımcıların radarına giren oyuncu yaz dizilerinin aranan ismi olmuş ve önce Adı Mutluluk sonra da 2018 de Klavye Delikanlıları dizisinde yer almıştır.

Kaan Yıldırım son dönemde yüksek bütçeli Kalbim Yangın Yeri ve  İnsanlık Suçu dizilerinde yer alsa da dizileri tutmamıştır. Kaan Yıldırım şuanda 33 yaşındadır. Kaan Yıldırım 1986 yılında İstanbul’da doğmuştur. İngiltere de Üniversite okuyan ve pazarlama uzmanı olan Kaan Yıldırım pazarlamacı değil oyuncu olmayı isteyince Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde oyunculuk eğitimi almıştır.

Kaan, Bahar’ın sevdiği adamdır. Gözü kara bir genç olan Kaan adeta intikamını almak uğruna ölümden korkmayı bile beyninden silmiştir. Kaan ve Cihangir örgütten intikamlarını almak için güçlerini birleştirecek ve yakın iki arkadaş olacaklardır. 

Kaan eski mafya babası Eren Karabulut’un öz oğludur ama annesi bildiği Hümeyra Karabulut’un oğlu değildir. Hümeyra kendi oğlu olmadığını bildiği halde Kaan’a sahip çıkar. Kaan bir tuzağa düşer ve hırsızlık suçundan 5 yıl hapse girer. Kaan’a hapiste Cihangir’e gelen Kırmızı Kaplı DVD gelir ve polisin de teklifi ile Halka örgütünü çökertmek ve babasının katillerini öldürmek için polisle birlikte çalışarak İlhan Tepeli’nin yanında işe girer ve onun en yakın adamı olur.

Kaan’ın asıl amacı kendisini hapse atanlardan intikam almaktır. Polise asla güvenmez sadece annesine Hümeyra’ya güvenir.

HAZAL SUBAŞI (BAHAR)

Hazal Subaşı’nı son olarak Kanal D’nin yüksek bütçeli dizisi Bir Umut Yeter’de izledik ama ne yazık ki dizisi tutmadı ve daha 3 bölüm yayınlanmadan başrolünde yer aldığı dizi final yaptı. Hazal Subaşı aslında ilk ve tek oyunculuk deneyimini Adını Sen Koy’da yaşamış ve dizi de hayat verdiği Zehra karakteri ile bir anda Türkiye’nin en çok sevilen isimlerinden biri olmayı başarmıştır. Hazal Subaşı yine kendisi gibi oyuncu ve rol arkadaşı Erkan Meriç ile aşk yaşamakta ve yakında evlilik planları yapmaktadırlar.

Hazal Subaş 1996 da doğmuştur ve 22 yaşındadır. Hazal Subaşı aslen İzmir’lidir. Hazal Subaşı oyuncu ve mankendir. İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde eğitim almaktadır. Hazal Subaşı İzmir’in tescilli güzellerindendir ve Elidor Miss Turkey yarışmasını Türkiye güzeli seçilmiştir.

Bahar çok idealist öksüz ve yetim bir polis memurudur. Cemal Sandıkçı’nın da en önemli yardımcılarından biridir ama Bahar Kaan’a aşık olacaktır. Bahar Cemal Sandıkçı’yı çok sever ama onun her yaptığını da Altan müdüre Cemal amirinden habersiz rapor eder.

AHMET MÜMTAZ TAYLAN (HALKA DİZİSİ CEMAL SANDIKÇI)

Ahmet Mümtaz Taylan 1965 yılında başkentimiz Ankara’da dünyaya gelmiştir ve 53 yaşındadır. Önce iktisat bölümünü bitirse de oyunculuğa olan merakı yüzünden Ankara Devlet Konservatuvarına girmiş ve tiyatro eğitimi almıştır. Birçok devlet tiyatrosunda çalışmıştır. Devlet tiyatrolarında genel müdürlüğe kadar yükselmiş sonra da dizi oyunculuğuna geçiş yapmıştır. Ayşe Dilan isminde bir kız babasıdır. Son olarak Hayat Şarkısı dizisinde Bayram karakteri ile yer almıştır. Daha sonra Hayat Sırları dizisinde Mustafa ve İnsanlık Suçu dizisinde Sami karakteri ile yer almıştır. Son yılların en çok aranan isimleri arasında yer almayı başarmıştır; oyunculuk becerileri ile dikkat çekmektedir.

Cemal Sandıkçı mafyalaşmış büyük bir suç örgütünün açığa çıkması ve ceza alması için çalışan deneyimli kurt bir polis amiridir. Cemal Sandıkçı ne yaptığını bilen, doğruluktan sapmayan, başarılı ve emektar bir baş komiserdir.

NAZAN KESAL (HALKA DİZİSİ HÜMEYRA)

Nazan Kesal 28 Mart 1969 da Manisa’da dünyaya gelmiştir ve 49 yaşındadır. Yönetmen Senarist ve Oyuncu olarak dizi sektöründe yer almaktadır; çok yönlü bir kişiliktir. Nazan Kesal bir çok projede yer alsa da Nazan Kesal’ı gerçekten yakından tanıdığımız proje Fazilet Hanım ve Kızları dizisi olmuştur. Nazan Kesal’ı dünyaya tanıtan Fazilet Çamkıran karakteri olmuştur.

Hümeyra büyük bir mafya babasının kızıdır. Hümeyra yine bir mafya babası olan Eren Karabulut ile evlenmiştir. Eren Halka örgütünün karşısında durunca öldürülür. Hümeyra kocasının öldürülmesi sonrası mafya işlerini bırakmış ve oğlu olarak kabul ettiği Kaan’ı büyütmüştür. Şimdi bir halı saha işletmecisi olan Hümeyra kendisine gelen Kırmızı Kaplı DVD’den sonra üvey oğlu Kaan’ın polis köstebeği olduğunu bilir ve oğluna babasının intikamını alması için yardım eder. Hümeyra vatanı için canını ortaya koymuş ama oğlumu da kaybetmekten korkan bir annedir.

BURAK SERGEN (İLHAN TEPELİ)

Burak Sergen 1961 doğumludur ve 57 yaşının içindedir. Ankara Devlet Konservatuarı mezunudur. Halen Ankara Devlet tiyatrosu oyuncusudur. Hacettepe Üniversitesinde öğretim üyesi olarak görev almaktadır.  2015 yapımı Kara Sevda dizisinde rol almış ve çok tanınmıştır. 2017 de ise Çukur dizisi kadrosunda yer alarak ismini akıllara kazımıştır. Çukurda Beyefendi Baykal olarak yer almıştı.

İlhan Tepeli büyük bir mafyanın lideridir. İlhan Tepeli savaşın masada kazanıldığını bilen, parayı çok seven tehlikeli ve korkunç bir adamdır. Cinayet işlemek ve işletmekten hiç korkmayan İlhan Tepeli kendi yerine geçmek isteyen diğer mafya örgütleri ile uğraşır.

FUNDA İLHAN (GÜLAY)

Funda İlhan 1971 doğumludur ve 48 yaşının içindendir. Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu olan deneyimli oyuncu birçok Devlet Tiyatrosunda görev almıştır. Funda İlhan’ın sinema macerası ise Kurtlar Vadisi Pusu dizisi ile başlamış güzelliği ve yeteneği ile dikkat çekince Güneşin Kızları Dizisinde de Sevilay karakterine hayat vermiştir. Son olarak ise Seni Kimler Aldı ve Kanal D’de erken final yapan İnsanlık Suçu dişisinde yer almıştır.

Gülay İlhan Tepeli’nin eşidir ve çok güçlü bir kadındır. Gülay eşinin pis işlerinin ve katil olduğunun farkındadır. Gülay Cihangir’e karşı da tutkulu bir anne görevini üstlenecek.

UMUT KARADAĞ (İSKENDER)

Umut Karadağ 1971 Ankara doğumludur ve 47 yaşındadır. Ankara Devlet Tiyatrosu’nda oyuncu olarak görev alan Umut Karadağ deneyimli bir sinema oyuncusu ve usta bir tiyatro yönetmeni ve oyuncusudur. Umut Karadağ Ankara Üniversitesi tiyatro bölümü mezunudur. Son olarak Kehribar ve Tatar Ramazan gibi kabadayı dizilerinde yer almıştır.  Bizin evin Halleri dizisi ile tanınmıştır.

İskender İlhan Tepeli’nin eski adamlarındandır ancak sonradan İlhan Tepeki’den ayrılmış ve mafya babası İskender olarak tanınmıştır. Kızı Müjde ile İlhan Tepeli’nin oğlu Cihangir’in yakınlaşmasından oldukça tedirgin.

İskender Halka örgütü tarafından İlhan Tepeli’nin yerine getirilmek istenen adamdır.

ERDAL YILDIZ(TERZİ)

Erdal Yıldız ekranların heop kötü adamı olarak tanınmış bir isimdir. 1966 doğumlu olan Erdal Yıldız şuanda 52 yaşındadır. ABD’de eğitim gören deneyimli oyuncu birçok sinema filminde yer almıştır. 2016 yapımı Kobra Takibi filmi de dahil bir çok Hollywood projesinde yer almıştır.

Terzi Halka örgütünün tetikçisidir. İşinde usta olan Terzi tehlikeleri sezer ve her zaman arkasını kollar. Birisi Terzi’nin hedefi ise o artık ölüdür. Kimse Terzi.’yi karşında görmek istemez.

DİLAN TELKÖK (İREM)

Dilan Telkök tam bir sosyal medya aşığı ve fenomenidir. Güzelliği ve sempatik taırları ile dikkat çekmeyi başarmıştır sosyal medyada 1995 Sakarya doğumlu olan Dilan Telkök 23 yaşındadır. Sakarya Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümünde eğitim alan güzel oyuncu oyunculuk eğitimlerini de tamamlamıştır. İlk olarak Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde Elif isminde bir karakterine hayat vermiştir. Son olarak ise Evlat Kokusu ve Nerdesin Birader dizisinde Ece karakterlerinin başarı ile üstesinden gelmiştir.

İrem Cihangir’in nişanlısıdır ama İrem ve Cihangir’in günü günü tutmaz bir bakarsın küsler bir bakarsın barışmışlar. İrem Cihangir’i çok sıkınca Cihangir Müjde’ye aşık olur.

BANU FOTOCAN (NURTEN)

1971 doğumlu olan Banu Fotocan son olarak Aydede isimli sinema filminde yer almıştır. 2013 de yer aldığı Kayıp dizisi ile de tanınır. Yaprak Dökümü dizisi Banu Fotocan’ın oyunculuk becerilerini ispat ettiği ilk dizidir.

Nurten Cihangir’in bakıcısıdır. 30 yıldır İlhan Tepeli’nin yanında çalışır. Cihangir sadece Nurten’in evinde hazırlanan odada uyuyabilir.

SERHAT MİDYAT (ALTAN)

Serhat Midyat 22 Aralık 1966 İstanbul doğumludur ve 53 yaşındadır.

Altan bir polis müdürüdür. Camal Sandıkçı’ya çok güvenmeyen Altan müdür Bahar’ı Cemal’in yanına ajan olarak yerleştirir. Cemal’in neyin peşinde olduğunu bilmek ister ve köstebek Kaan’a inanmaz.

DENİZ HAMZAOĞLU(ÂDEM)

Son olarak Nefes Nefese dizisinde Muhittin karakterine hayat vermiş ve çok sevilmiştir. Deniz Hamzaoğlu 1979 İstanbul doğumludur ve 40 yaşındadır. Babası da başarılı bir tiyatrocudur. Konya Selçuk Üniversitesi Radyo-Televizyon ve Sinema mezunu olan Deniz Hamzaoğlu Antalya Devlet Tiyatrosunda görev yaptı. Özellikle 2016 da Hayat Şarkısı dizisinde Kaya karakteri ile başarıyı yakalamıştır.

Âdem Cihangir’in yakın adamıdır. Cihangir Âdem’i çok sever ve Âdem hiç bir zaman Cihangir’e ihanet etmez. Cihangir’in intikamında ona en büyük destek Âdem’den gelecektir.

MELİH ÇARDAK (TAMİRCİ) -DOKTOR-

Melih Çardak Ocak 1959 dünyaya gelmiştir ve 60 yaşındadır. Son olarak Kadın dizisinde hayat verdiği Hikmet karakteri ile sevilmiştir. Karadayı dizisinde hayat verdiği Gardiyan Serdar karakteri ile tiyatrodan televizyon dizilerine geçmiştir.

Tamirci her ne kadar dışarıdan basit bir tamirci gibi görünse de Kaan’ın en büyük destekçisi ve ortağıdır. Doktor’un aslında içinde yufka bir yüreği vardır ve Cihangir ile Kaan’a intikamlarını almalarına yardım edecektir.

OKDAY KORUNAN

5 Ocak 1965 İstanbul doğumlu olan Okday Korunan eski bir tiyatro ustasıdır. Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro mezunudur. Doktoralı bir sanatçıdır. Fatih Harbiye ve Kanıt dizilerinde yer almıştır.  Son olarak Cesur ve Güzel dizisinde Hizmetli Salih karakteri ile ekranlarda yer almıştır.

ŞEHSUVAR AKTAŞ (VEKİLHARÇ)

1964 doğumlu olan Şehsuvar Aktaş 55 yaşındadır. Aslen Ankara doğumludur ama İstanbul’da yaşamaktadır. Ankara Üniversitesi Tiyatro mezunudur. Anadolu Üniversitesinde de öğretim üyesi olarak çalıştı. 30 yıllık eşi de kendisi gibi tiyatrocu Ayşe Selendir. Şehsuvar Aktaş ilk ekranlara Benim annem Bir melek dizisi ile çıktı ve çok sevildi. Daha sonra Eyvah Eyvah ve Kocamın Ailesi dizilerinde de yer aldı

Vekilharç örgütün sözcülüğünü yapar ama onun asıl işi oyunculuktur.

UĞUR TAŞDEMİR(HALİT)

Uğur Taşdemir ekim 1965 Yozgat doğumludur ve 54 yaşındadır. İstanbul Üniversitesi Maliye mezunu olmasına rağmen hayali oyunculuk ve tiyatro en büyük isteğidir. Asıl işi seslendirmenliktir; ancak birçok tiyatro oyununda ve dizi de de rol almıştır. Filinta, Kurtlar Vadisi Pusu Doktorlar yer aldığı önemli projelerdendir.

HALKA YENİ GELEN OYUNCULAR

TURHAN KAYA(CENGİZ ERKMEN)

Turhan Kaya 1951 yılında dünyaya gelmiştir ve 68 yaşındadır. Son olarak Üç Kuruş ve Ayhan hanım filmlerinde yer almıştır. 2015 de Kurtlar Vadisi Pusu isimli dizi de Ordinaryüs karakterine hayat vermiştir

Cengiz Erkmen Halka örgütünün başında ki adamdır.

MEHMET YILMAZ AK (HALKA ÇAĞATAY ERKMEN)

Mehmet Yılmaz Ak Çukur dizisinde hayat verdiği Ersoy karakteri ile tanındı. Kadir Has Tiyatro mezunudur. 1986 Diyarbakır doğumludur ve 33 yaşındadır.

Özcan Halka örgütünün tepesindeki isim Cengiz Erkmen’in oğlu ve çok tehlikeli bir adamdır.

HASAN YALNIZOĞLU (HALKA ÖZCAN)

Hasan Yalnızoğlu’nu Survivor yarışmasıyla yakından tanıdık. 1974 İstanbul doğumlu olan Hasan Yalnızoğlu 45 yaşındadır. Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi mezunu olan Hasan Yalnızoğlu 1.92 cm boyunda ve 95 Kg’dır. 2013 yılında yer aldığı Karaoğlan filmi ile de önemli bir ekran deneyimi yaşamıştır.

Çağatay’ın yakın adamıdır Özcan

UĞUR UZUNEL(BOLPAŞA ŞENER)

Uğur Uzunel 31 yaşındadır ve İzmir doğumludur. 1988 de dünyaya gelen Uğur Uzunel uzun süre tiyatrolarda yer aldıktan sonra önce Şeref Meselesi dizisinde sonra ise Aşk ve Mavi dizisi kadrosunda yer aldı. AŞk ve Mavi de hayat verdiği İsmet karakteri ile çok sevildi ve tanındı.

<p><span>MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenl

Bahçeli'den CHP ve İYİ Parti'ye yeni anayasa çağrısı: Gelin bu onurun içinde siz de yer alın

EURO 2020 kupası Roma'da sergilendi

Devrilen tırın altında kalarak alev alan otomobilin sürücüsü hayatını kaybetti

Aksaray'daki gizemli yer altı şehri ziyaretçileri kendine hayran bırakıyor