• $7,7886
  • €9,2977
  • 453.063
  • 1345.67
12 Aralık 2016 Pazartesi 13:44 | Son Güncelleme:

EGM'den Twitter Facebook üzerinden teröre destek verenleri ihbar edin açıklaması

EGM'den Twitter Facebook üzerinden teröre destek verenleri ihbar edin açıklaması

EGM Emniyet Genel Müdürlüğü, vatandaşlardan, sosyal medya üzerinden terör faaliyetlerini destekleyen ve suç unsurları içeren profil ve sayfaları kendilerine bildirmelerini istedi.

Emniyet Genel Müdürlüğü, vatandaşlardan, sosyal medya üzerinden terör faaliyetlerini destekleyen ve suç unsurları içeren profil ve sayfaları kendilerine bildirmelerini istedi. Sosyal medya üzerinden Türkiye aleyhine sayısız paylaşımlar yapılıyor. Terör destekçileri bu paylaşımlarla halkı manipüle etmeyi hedefliyor. Beşiktaş'ta yaşanan son terör saldırısının ardından Emniyet Genel Müdürlüğü vatandaşları bir kez daha uyardı. 

SOSYAL MEDYADA TERÖRÜ DESTEKLEYEN PROFİLLER NASIL BİLDİRİLECEK

Vatandaşlardan sosyal medya üzerinden terör faaliyetlerini destekleyen ve suç unsurları içeren profil ve sayfaları siber.onleme.arastirma@egm.gov.tr, siber@egm.gov.tr, siber.ankara@egm.gov.tr, siber.istanbul@egm.gov.tr adreslerine bağlantı adresi ve ekran görüntüsüyle bildirmelerini istendi.

TWITTER'DAN HEMEN AŞAĞIDAKİ LİNKE TIKLAYARAK İHBAR EDİN

@EmniyetGM

Terör yanlısı profilleri hemen ihbar edin

TWITTER VE FACEBOOK PROFİLLERİNİ İHBAR ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Çünkü provokatörler yine sahnede

Beşiktaş’taki kanlı terör saldırısına tepkiler yağarken, sosyal medyayı tetikçilik aracı olarak kullanan kimi terör yanlıları paylaştıkları mesajlarda yaşanan acıyla dalga geçti. Terör saldırısı üzerinden siyaset yapan isimler arasında Levent Üzümcü, Ezgi Başaran, Aslı Aydıntaşbaş, Mirgün Cabas ve Oya Başar da vardı.

Tüm Türkiye'yi yasa boğan terör saldırısı toplumun geniş kesiminde lanetle karşılanırken, bazı isimler terör saldırısı üzerinden provokasyon yapma gayreti içine girdi. Bazı terör destekçileri de çok sayıda şehidin olduğu terör saldırısını sevinç çığlıklarıyla karşıladı. Gazeteci Ezgi Başaran patlama bölgesinde çekilen bir fotoğrafı paylaşarak altına İngilizce ifadelerle “Polislerin kasklarının dağınık halde olduğu bir sahneden çekildi" yazdı. Yine gazeteci Aslı Aydıntaşbaş ise İngilizce yazdığı 'tweet'inde patlamadan sonra gelen yayın yasağıyla ilgili, “Zaten yasak gelmeseydi olayı detaylıca araştırıyorduk" diyerek acılarla dalga geçti.

 

<p>İzmir'in Seferihisar ilçesinde 30 Ekim'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından evle

İzmir depreminin yaraları sarılıyor: Depremzedeler konteyner kentte yeni yaşamlarına başladı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Karantina ihlali yapan otobüs şoförüne ceza

'Yeditepe Huzur' uygulamasının bilançosu açıklandı