• $8,6501
  • €10,1498
  • 491.807
  • 1407.46
24 Kasım 2017 Cuma 01:00 | Son Güncelleme:

CHP’nin demokrasi kitabında provokasyon eğitimi!

CHP’nin demokrasi kitabında provokasyon eğitimi!

Beylikdüzü Belediyesi’nin çocuklara dağıttığı ‘Cumhuriyet ve Demokrasi’ başlıklı kitapta ‘Başkan Şaşırma Sabrımızı taşırma’ sloganları yer aldı.

Ercan Öztürk

Adamlarıyla birlikte karakol basıp polisleri darp eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan bir vukuat daha geldi. CHP’li İmamoğlu, yeni eğitim döneminde çocuklara bedava dağıtılması için bir kitap hazırlattı. “Cumhuriyet ve Demokrasi” adıyla hazırlatılan kitapçık ilk olarak meclis toplantısı sonrası üyelere dağıtıldı. Ancak kitap içerisinde bazı bölümlerin çocuklar için uygun olmadığı görüldü. 

KIŞKIRTICI SLOGANLAR! 

İçeriğinde, barışçıl protesto adı altında halkı kışkırtan provokatif görseller olduğu gerekçesiyle tepki toplayan kitapçıkta, Türk bayrağı eşliğinde bir gruba, “Başkan şaşırma, sabrımızı taşırma” sloganı attırılırken, sosyal medyadaki çok sayıda kullanıcı, bu görseldeki hedefin Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğu iddiasını öne sürdü.

VALİDEN KİTABA İZİN ÇIKMADI

Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun okul öğrencilerine dağıtılması istediği kitapçığa İstanbul Valisi Vasip Şahin’den izin çıkmadı. Kitapçığı inceleyen ilçe eğitimcileri ise belediye çalışmasının apaçık povokasyon içerdiğini belirtti. Bazı okullarda dağıtılan kitapçıklar ise toplanarak belediyeye iade edildi. 

 

<p>Başkan Erdoğan, milyonlarca insanın hayatını kaybettiği, 10 milyonlarca insanın Kovid-19 virüsünü

Başkan Erdoğan: TURKOVAC'ı tüm insanlığın istifadesine sunacağız

Bodrum'un suyunu karşılayan Mumcular Barajı yüzde 10'luk seviyenin altına düştü

İETT tarihinin aynı hatta çalışan ilk şoför çifti

Van Gölü'nde binlerce yıllık mikrobiyalitler görüntülendi