• $ 6,7757
  • € 7,3736
  • 359.078
  • 92381.8
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Başbakan aday olursa Gül olmaz

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu: Yeni sistemle formümüz 5+5'tir.

Ebru TOKTAR ÇEKİÇ
Anayasa Mahkemesi kararıyla 7+5 gibi bir durum ortaya çıkıyor. Ama öyle bir formül olmaz. Mahkeme anlaşılan o ki halk oyuyla yapılacak seçim için süreci sıfırdan başlatmayı uygun bulmuş. Bu durumda Kenan Evren de Ahmet Necdet Sezer de Süleyman Demirel de Abdullah
Gül de yeniden aday olabilir. AYM, muhtemeldir ki 'Madem halk seçecek, kimseyi sınırlandırmamak lazım' diye düşünmüş... Kesin inandığım kanaat şu ki Köşk'e Başbakan aday olursa Gül olmaz. Oradan size ekmek çıkmaz. 
- Zaman Gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce, NTV'ye yaptığı açıklamada Başbakan Erdoğan'ın 'Köşk'e partili biri çıkmalı' sözlerini hatırlatarak, 'Cumhurbaşkanlığı'na partili biri seçilecekse, başbakan gölgede kalıyor. Bakanlar Kurulu'nu o yönetecek. O profile ise sadece Sayın Erdoğan uyuyor' dedi. 'Gül bir daha aday olabilir mi' sorusuna karşılık ise Gülerce, şunları söyledi: Gül ve Erdoğan üniversiteden beri beraber hareket ediyorlar. Geçmişteki 40 yıllık hukuka bakarak yarış olmayacağını düşünüyorum. Erdoğan'ın 'Ben aday olacağım' demesi halinde Gül , 'Ben de olacağım' demeyecektir.


Maske satışları yasaklandı!

Maske satışları yasaklandı!

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

WhatsApp'tan corona virüs ile ilgili kritik hamle! Sınırlama getirildi...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı hastanenin yapımına başlandı