• $ 5,6592
  • € 6,3832
  • 259.291
  • 101849
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Bakan'dan iş isteyecektim

Erzurumlu Çoban, 'Bakan'dan iş isteyecektim. 'Oyna' deyince oynadım. Ama derdimi anlatamadan gitti' dedi

Levent AKPINAR / ERZURUM
Türkiye'nin konuştuğu 'taklacı' vatandaş AKŞAM'a konuştu. İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in Erzurum'da  5 TEDAŞ işçisinin yaşamını yitirdiği gölette yaptığı incelemenin ardından geçtiği Pasinler'de 'Sayın bakanım geldiğine çok sevindim' diyen Mustafa Boğaçayır'a 'Hadi bir takla at ya da oyna bir göreyim' demesi üzerine vatandaşın oynaması Türkiye'nin gündemine oturdu. Bakan Şahin'e muhalefetten eleştiri yağarken Boğaçayır (64) o gün yaşananları şöyle anlattı. 
'Bakanın geleceğini duyunca karşılamaya gittim. Görünce çok heyecanlandım. Bakanla tokalaştım. İlçeyi ziyaretine çok sevindiğimi söyledim.  Bakan Bey 'Yok ya nereden bileyim sevindiğini. Hadi oyna da bir göreyim 'dedi. Davul-zurna ekibi çalmaya başlayınca ben de oynadım. İnsanlar bakanın etrafını sardı ve uzaklaşmak zorunda kaldım. İşin kötüsü iş de isteyemedim. Oynadığımla kaldım.'
TAKLA AT DEDİĞİNİ DUYMADIM
7 yıl önce eşini kaybettiğini anlatan Boğaçayır, 'Bakan'ın 'Takla at da göreyim' dediğini duymadım. Eğer duysaydım ne yapardım bilmiyorum. Ben sadece iş istemek için gitmiştim. Çok zor şartlarda geçinmeye çalışıyorum. Tansiyon, şeker ve bronşit hastalığıyla mücadele ediyorum. Ne yaptım onun da farkında değilim ama herkes beni konuşuyor. Eskiden lakabım 'Pala Mustafa'ydı. Şimdi sokakta, kahvede gören 'Taklacı Haber' diye gülüyor' diye konuştu.

Önemliyle önemsizi ayırt edemiyorlar
İÇİŞLERİ Bakanı İdris Naim Şahin, ''Önemli ile önemsizi ayırt edememe gibi siyaset kurumumuzun bir hastalığı var'' dedi.  Şahin, Meclis'te bir gazetecinin 'Erzurum'da bir vatandaş ile diyaloğunuzdan sonra size yönelik tepkiler var'' sözlerine, 'Tepkiler sizin arkadaşlarınızdan'' karşılığını verdi. Aynı gazetecinin, 'Siyasetçilerden de var'' demesi üzerine Şahin, ''Siyasetçileri yönlendiren gazeteci arkadaşlarımız sağolsunlar. Siyasetçiler gündem sıkıntısı çektiği için çok normal bir şeyi... Önemli ile önemsiz olanı ayırt edememe gibi siyaset kurumumuzun bir hastalığı var. Bugün anlatacağız kendilerine'' diye konuştu.

EYLEMDE 8 GÖZALTI
Ankara'da İçişleri Bakanlığı önünde Halkevleri üyesi bir grup, Bakan Şahin'in vatandaşa 'takla at' sözünü protesto etmek istedi. Polis, eylemin bildirimsiz olduğunu belirtip sloganlar atan protestoculardan dağılmalarını istedi. Güvenlik güçleri, uyarılara rağmen dağılmayan ve basın açıklaması yapmak isteyen 8 kişiyi gözaltına aldı. AA

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>Adana´da devriye görevi yapan polislere sokak arasından 4-5 el tabanca ile ateş eden zanlı tutukl

Adana´da Garip Olay! Durduk Yere Polise Ateş Açtı

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Türkiye'de oynamış NBA yıldızları

Kimse Türkiye'yi denklem dışı bırakamaz