HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 5,3671
  • 6,1207
  • 210.181
  • 93.616
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Angajman kurallarımız değişmişti

22 Haziran 2012 tarihinde, Suriye tarafından ihtarsız olarak, Türk Silahlı Kuvvetlerine ait RF-4E Phantom keşif uçağının düşürülmesinin ardından Türkiye angajman kurallarını değiştirmişti. Yeni angajman kuralları çerçevesinde Suriye tarafından sınıra yaklaşan her askeri unsur tehdit olarak algılanıyor...

x

Türkiye'nin, sınır ihlali yapan Suriye helikopterini düşürmesiyle, Türkiye'nin değişen angajman kuralları yeniden gündeme geldi. 22 Haziran 2012'de,  Malatya Erhaç 7'nci Ana Jet Üs Komutanlığı'nda konuşlu RF-4E Phantom model uçak tek başına, silahsız ve tanıtma sistemi açık olduğu halde sınır ihlali gerekçesi ile Suriye tarafından ihtarsız olarak düşürülmüştü. O saldırıda Hava Pilot Teğmen Hasan Hüseyin Aksoy ve Hava Pilot Yüzbaşı Gökhan Ertan şehit düşmüştü.

Olaylar çerçevesinde Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye'ye karşı angajman kurallarını değiştirmiş ve Suriye sınırı boyunca askeri hazırlıklar yapmıştı. Yeni angajman kuralları gereği, Suriye tarafından sınıra yaklaşan her askeri unsur tehdit olarak değerlendiriliyor. Daha önce de Türkiye tarafına düşen top mermileri nedeniyle misliyle misilleme yapılmıştı.

TÜRKİYE, SURİYE HELİKOPTERİNİ DÜŞÜRDÜ

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
Kocaeli´de halk otobüsü şoförü, durakta tekerlekli sandalyede bekleyen engelli çocuğu ve annesini ar

Kocaeli´de halk otobüsü şoförü engelli çocuk için güzergahını değiştirdi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Emekli ocak ayı zam oranı na kadar oldu? SGK SSK BAĞKUR emekli maaşı ocak zammı...

En Çok Okunanlar