• $ 6,0835
  • € 6,8198
  • 251.269
  • 86.072
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Albatros'un yeşilini jiletle kazımışlar

Büyükçekmecelilerin tepkisine rağmen CHP’li Akgün'ün imara açtığı Albatros'un orijinal planlarına AKŞAM ulaştı: Projedeki park alanları jiletle kazınarak rantın önü açılmış.

Ercan ÖZTÜRK

Büyükçekmece sahilinde vatandaşların nefes aldığı tek yeşil alan olan Albatros Parkı’nın CHP’li Başkan Hasan Akgün tarafından imara açılması büyük tepki çekti. Başkan Erdoğan, rantı bir kere daha gündeme getirerek “Birilerine peşkeş çekiliyor” dedi. Albatros’un nasıl imara açıldığını Büyükçekmece Fen İşleri Müdürlüğü’nün arşivindeki planlara ulaşan AKŞAM ortaya çıkardı. 

Yüzde 60’ı park gözüküyor 

1979'daki imar planında 30 bin metrekarelik Albatros arazisinin yüzde 40’ı 3 katı geçmeyecek şekilde turistik rekreasyon alanı, yüzde 60’lık bölümü ise park olarak işlendi. 2000'de onaylanan yeni planda arazinin üzerindeki ‘park’, ‘turistik rekreasyon alanı’ ibarelerinin jiletle kazınıp tahrifat yapıldığı ortaya çıktı. Akgün arazinin yüzde 90’ına inşaat yapılmasına onay verdi. 

O plan delil olarak sunuldu 

Akgün çevrecilerin tüm tepkilerine rağmen araziyi 26,5 milyona bir inşaat firmasına sattı. İnşaat başlayacakken çevrecilerin başvurduğu İdare Mahkemesi geçtiğimiz günlerde yapılan imar planlarını iptal etti. Çevreciler açılan davada jiletle kazınan planı delili olarak mahkeme dosyasına girdi. Davacılar “Buraya tek bir çivi çaktırmayacağız” dedi.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Elindeki fırsatları bir türlü değerlendiremeyenler bu video size de tanıdık gelmiyor mu?

Elimde Fırsat Var Ama Değerlendiremiyorum

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Yalanlar ve Doğrular: Tevfik Göksu, İmamoğlu’na tek tek yanıt verdi

Sıfır ayarında ikinci el otomobil nasıl bulunur?