• $7,68
  • €8,9972
  • 466.385
  • 1105.2
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
04 Haziran 2013 Salı 01:51 | Son Güncelleme:

Abdullah Cömert'in ölüm nedeni kurşun değil darbe

Abdullah Cömert'in ölüm nedeni kurşun değil darbe

Hatay'da 'Gezi Parkı' eyleminden acı haber...22 yaşındaki Abdullah Cömert yaşamını yitirdi. Valilikten yapılan ilk açıklamada Cömert'in kimliği belirlenemeyen bir kişinin açtığı ateş sonucu hayatını kaybettiğini belirtti. Ancak otopside kurşun izine rastlanmadı. CHP'li milletvekili 'kurşun değil darbe' dedi.

Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı, protesto gösterileri sırasında hayatını kaybeden Abdullah Cömert'in otopsi işlemleri neticesinde "Ateşli silaha ait giriş çıkış deliği ve beyin dokusunda trace oluşturmuş herhangi bir lezyon saptanmadığını" bildirdi.

İŞTE BAŞSAVCILIK AÇIKLAMASI

Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, dünkü gösteriler sırasında bir kişinin saat 23.24 sıralarında ateşli silahla yaralanmasının kolluk görevlilerince bildirildiği hatırlatıldı.

Hayatını kaybeden Abdullah Cömert'e cumhuriyet savcısı nezaretinde adli tıp uzmanı tarafından otopsi yapıldığı ifade edilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Cumhuriyet savcısı nezaretinde adli tıp uzmanı tarafından gerçekleştirilen otopsi işlemleri neticesinde vefat eden Abdullah Cömert'in; ateşli silaha ait giriş çıkış deliği ve beyin dokusunda trace oluşturmuş herhangi bir lezyon saptanmadığı, ancak yapılan muayenede başının arkasında temporo oxpitalde 3x2,5 santimetre ebatlarında çökme nitelikli parçalı kafatası kırığı ve üzerinde yarım ay şeklinde 4 santimetre çapında kemiğe kadar ulaşan yırtığa rastlandığı, kesin ölüm sebebinin yapılacak araştırma ve inceleme sonucu Adli Tıp Kurumu İlgili İhtisas Kurulunca düzenlenecek rapor sonucunda anlaşılabileceği, ayrıca olayla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığımızca 2013/7518 numara üzerinden soruşturmaya başlanılmış olup, soruşturmanın etkin ve hızlı bir biçimde devam ettiği hususu kamuoyuna saygı ile duyurulur."

SON MESAJI: BU YOLDA ÖLECEĞİZ

Hatay’ın merkez Armutlu Mahallesi’ndeki gösteriler sırasında  yaşamını yitiren 22 yaşındaki Abdullah Cömert’in sosyal medyada, cep telefonundan son paylaştığı mesaj yürek burktu. Cep telefonundan, ölmeden 8 saat önce yolladığı mesajda yorgunluğundan söz eden Cömert, şunları yazdı:

"3 günde sadece 5 saat uyudum. Sayısız biber gazı yedim, 3 defa ölüm tehlikesi atlattım. Ve insanlar ne diyor biliyor musunuz? "Boşver ülkeyi sen mi kurtaracaksın" Evet kurtaramasakta bu yolda öleceğiz. (O kadar yorgunum ki, 3 günde 7 tane enerji içeceği 9 tane ağrı kesici ile ayaktayım. Sesim kısık vaziyette ama gene saat 6’da alanlardayım sadece devrim için)"

TOPRAĞA VERİLDİ

Hatay'daki gösteriler sırasında aldığı darbe sonucu yaşamını yitiren Abdullah Cömert'in cenazesi, ailesi ve 5 bin kişilik kalabalık tarafından Özel Akdeniz Hastanesi morgundan alındı. 'Hükümet istifa' sloganları eşliğinde cenaze aracına konan cenaze, Armutlu Mahallesi'ndeki Armutlu Camii'ne konvoy eşliğinde götürüldü. Buradaki törenin ardından Cömert'in cenazesi Armut Mezarlığı'nda toprağa verildi.

CHP'Lİ VEKİLDEN DARP İDDİASI

<p>Bursa'nın Osmangazi ilçesinde otobüs şoförüyle, maskesiz binmek isteyen yolcu arasında tartışma ç

Bursa'da maske tartışması kanlı bitti: Otobüs şoförü yolcuyu bıçakladı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Siyah incirin faydaları saymakla bitmiyor

Tarlada inşa ettikleri tekneler yurt dışından da ilgi görüyor