İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.0812
  • 5.0131
  • 175.06
  • 110.932
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

15 Temmuz’da 248 şehit verdik

Cumhurbaşkanı, 15 Temmuz’daki şehit sayısının 248 olduğunu belirterek, "Bu şer şebekesinin, hesap vermeleri konusunda gerekenleri yapıyoruz” diye konuştu.

x

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz gecesi 248 şehit verildiğini, 2 bin 193 vatandaşın gazi olduğunu belirterek, Türkiye'nin millet olarak bağımsızlığına sahip çıktığını ifade etti. "Bu şer şebekesinin, katiller sürüsünün adalet önünde hesap vermeleri ve hak ettikleri cezaya çarptırılmaları konusunda gerekenleri yapıyoruz" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gördüğümüz kadarıyla bu örgüt artık Pakistan'da da barınamayacak. Bu kararlı tavrından dolayı Pakistan hükümetine şahsım, milletim adına teşekkür ediyorum. Bu tutumun tüm dost ve kardeş ülkelere örnek olmasını temenni ediyorum. Aynı  şekilde terörle mücadelede Pakistan'ı da bizler yalnız bırakmayacağız" değerlendirmesinde bulundu. 

MEDYAYA ELEŞTİRİ 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Tüm dostlarımızı, tüm kardeş toplumları bu örgütün karanlık emelleri konusunda uyarıyoruz. Ülkemizdeki FETÖ kalıntıları ile kararlı bir şekilde mücadele içerisindeyiz. Bugünkü Pakistan gazetelerinde bazı köşe yazarlarının masum ifadeleri kabullenilebilecek ifadeler değildir. Onlar bu süreci bizimle yaşamadılar" diye konuştu. 

TİCARETTE ATILIM DÖNEMİ

Pakistan ile siyasi, askeri, ekonomik, ticari ve kültürel alanlarda birçok ortak çalışmanın devam ettiğine değinen Erdoğan, bu çalışmaların yanı sıra savunma, sağlık, enerji alanında da kaydedilen birçok gelişme olduğunu aktardı. "2017 yılına girmeden Serbest Ticaret Anlaşması'nı tamamlamayı hedefliyoruz" diyen Erdoğan, görüşmelerde bölgesel ve uluslararası gelişmeleri değerlendirme fırsatını bulduklarını söyledi. 

TÜRK HALKI BİZİ GERÇEKTEN ETKİLEDİ

Pakistan Başbakanı Navaz Şerif: Türk halkının son derece takdire şayan şekilde ve yüksek kararlılıkla demokrasiye karşı gerçekleştirilmek istenen  darbe karşısında durması bizi gerçekten etkilemiştir. Türk halkının ortaya koyduğu sağlam irade diğer ülkeler tarafından örnek alınmalıdır. 

NOTLAR: Cumhurbaşkanı, Pakistan Başbakanı Navaz Şerif tarafından onuruna verilen öğle yemeğine katıldı.  n İslamabad'ın ardından Lahor'a geçen Erdoğan, bugün Özbekistan'da temaslarda bulunacak.

 

CHP´li vekiller İP´e geçiyor

CHP´li vekiller İP´e geçiyor

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

En Çok Okunanlar