• $ 5,7736
  • € 6,378
  • 272.067
  • 103118
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

THY'nin Çin'deki dördüncü destinasyonu 'Xian' olacak 

THY, Çin’deki yirminci yılında Pekin, Şanghay ve Guanzo noktalarının ardından dördüncü destinasyon olarak Xian’ı da uçuş ağına bağlıyor. 

Türk Hava Yolları (THY), Çin Halk Cumhuriyeti’nin Xian şehrine uçuş başlatacak. Çin Halk Cumhuriyeti’ne ilk seferini 1999 yılında Pekin’e yapan THY, bu ülkedeki 20. yılında Pekin, Şanghay ve Guanzo noktalarının ardından 4. destinasyon olarak Xian’ı uçuş ağına bağlıyor. 

İPEK YOLUNUN BAŞI 

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı’nın, Çin’in Shaanxi Eyaleti Parti Komitesi Genel Sekreteri Hu Heping ile 5 Kasım’da yaptığı görüşme sonrasında, Xian noktasına uçuş başlatılması konusunda mutabakata varıldı. Seferlerle ilgili konuşan İlker Aycı, “Tarihi İpek Yolu’nun başlangıç noktası kabul edilen Xian şehrine başlatacağımız seferlerin iki ülke turizm, ticaret, kültür ve ekonomi alanlarına katkı sağlamasını bekliyoruz. Kuracağımız ulaşım köprüsünün tarihi çok eskiye dayanan iki toplumun yararına olumlu çalışmalara vesile olacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı. 

HAFTADA ÜÇ UÇUŞ YAPACAK

Bu yıl sonu itibarıyla başlatılması planlanan seferler ilk etapta haftada 3 frekans gerçekleştirilecek. Seferlerde, 2020 yaz tarifesiyle birlikte kademeli olarak sefer artışı planlanıyor. Xian seferlerinin hayata geçmesiyle THY’nin Çin Halk Cumhuriyeti’ne gerçekleştirdiği karşılıklı uçuş sayısı haftalık 24’e ulaşacak. Çin’den gelen turist sayısı da son yıllarda artıyor.


<p>Edinilen bilgilere göre olay sabaha karşı 05.30 sıralarında Karaköy Kılıçali Paşa Mescidi Sokak´t

Eski İngiliz İstihbarat Görevlisi İstanbul´da Ölü Bulundu

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Kırşehir'deki Japon Bahçesi'nde sonbahar güzelliği yaşanıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan fidan dikti