• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
25 Nisan 2021 Pazar 21:47 | Son Güncelleme:

Sürdürülebilir büyüme ile ekonomiye katkı

Sürdürülebilir büyüme ile ekonomiye katkı

İş Leasing, ‘Çevresel ve Sosyal Risk Yönetim Sistemi Projesi'ni hayata geçirdi. Projeyle, sürdürülebilir büyüme ve değere odaklanılarak çevresel ve sosyal risk yönetimi konularının entegrasyonu sağlanacak.

Tüm dünyayı kısa sürede etkisi altına alan koronavirüs salgını, en önemli sorumluluğumuzun çevre ve doğal kaynakların korunması olduğunu bir kez daha hatırlattı. Bu süreçte sürdürülebilirliğin önemi bir kez daha ortaya konuldu. Sektörde fark yaratan uygulamaları, değişime hızlı yanıt verebilen kurum kültürü ve güçlü finansal yapısı ile dikkat çeken İş Leasing, topluma ve çevreye karşı sorumluluk bilinciyle bu dönemde öncü bir uygulamaya imza atarak sürdürülebilirliğin altını bir kez daha çizdi.

ESCARUS'TAN KATKI

İş Leasing bu kapsamda Escarus danışmanlığında, çevresel, ekonomik ve sosyal sürdürülebilirlik faktörlerinin şirket yönetiminde ve ürün/hizmet süreçlerinde bir bütün olarak gözetilmesi; bu faktörlere bağlı risklerin ve fırsatların etkin bir biçimde yönetilmesi ve sürdürülebilir büyüme ile değer yaratmayı amaçlayan bir Çevresel ve Sosyal Risk Yönetim Sistemi (ÇSYS) Projesi (ÇSYS) başlattı.

ÖNCÜLÜK EDECEĞİZ

İş Leasing'in sürdürülebilirlik temelinde inşa edeceği iş süreçlerini kurum kültürünün bir parçası haline getirmek amacıyla başlattığı projeyle, leasing süreçlerinde ekonomik sürdürülebilirliğin yanı sıra çevresel ve sosyal sürdürülebilirliğin de gözetilmesine yönelik bir sistem kurgulanması amaçlanıyor. Bu projeyle İş Leasing'in finansal kiralama faaliyetleri ile çevresel ve sosyal risk yönetimi konularının entegrasyonu sağlanarak, toplumsal fayda temelinde hayata geçirilecek çalışmalar ile sürdürülebilirlik iş yapış biçiminin merkezine alınacak ve stratejinin önemli bir parçası haline getirilecek. İş Leasing Genel Müdürü Mehmet Karakılıç'ın verdiği bilgiye göre sürecin sonunda yıllık raporlama da yapılarak bu konuda sektöre öncülük edilmesi hedefleniyor.

2020'DE KOMİTE KURDUK

İş Leasing'in sürdürülebilirlik anlayışı ile tüm çevresel sorunlarla mücadelede çözümün bir parçası olmak istediğini belirten Genel Müdür Mehmet Karakılıç şunları söyledi: "2020-2023 dönemlerine ilişkin hedeflerimizi sürdürülebilir büyüme ve değer yaratma ilkeleriyle uyumlu olarak belirledik. Sürdürülebilirlik konusu uzun zamandır önemli gündem başlıklarımızdan biriydi. Sürdürülebilirlik yaklaşımımız çerçevesinde geleceğin, çevrenin, işimizin ve insan kaynağımızın ihtiyaçlarına odaklanarak, somut adımlar atmak için 2020 yılında Sürdürülebilirlik Komitesi'ni kurduk ve çalışmalarımızı, Çevresel ve Sosyal Risk Yönetim Sistemi Projesi ile devam ettiriyoruz."

ÖNCÜ OLMAYI HEDEFLİYORUZ

Mehmet Karakılıç, ÇSYS Projesi kapsamında enerji ve iklim değişikliği, finansal kapsayıcılık, dijital dönüşüm, kurumsal yönetişim, finasal performans ve karlılık, çevresel etkilerin yönetimi gibi alt başlıkların odağa alınacağını ve iş süreçlerine yansıtılacağını söyledi. Karakılıç "Proje kapsamında; ekonomik performansın yanı sıra çevresel ve sosyal etkilere yönelik performansın da paydaşlarla şeffaf biçimde paylaşılacağı yıllık sürdürülebilirlik raporlamalarımız ile sektörde bu konuda da öncü olmayı hedefliyoruz" dedi.

Türkiye'nin yeni sondaj gemisi filonun en güçlüsü
Türkiye'nin yeni sondaj gemisi filonun en güçlüsü

Türkiye'nin yeni sondaj gemisi filonun en güçlüsü

Darülaceze Sosyal Hizmet Şehrinin temeli atıldı! 'Bittiğinde dünyada tek olacak'
Darülaceze Sosyal Hizmet Şehrinin temeli atıldı! 'Bittiğinde dünyada tek olacak'

Darülaceze Sosyal Hizmet Şehrinin temeli atıldı! "Bittiğinde dünyada tek olacak"

TOGG'u ne zaman yollarda göreceğiz? CEO Karakaş tarih verdi
TOGG'u ne zaman yollarda göreceğiz? CEO Karakaş tarih verdi

TOGG'u ne zaman yollarda göreceğiz? CEO Karakaş tarih verdi

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak