• $ 5,8603
  • € 6,538
  • 279.872
  • 97324
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

2019’da Rusya’dan Türkiye’ye turist akını olacak!

2019 Rusya ve Türkiye için karşılıklı turizm yılı olacak. İki ülkede yıl boyunca aktiviteler yapılacak.

Yelda GÖKDAĞ

Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile Rus lider Vladimir Putin arasında imzalanan anlaşma gereği, 2019 iki ülke arasında karşılıklı Kültür ve Turizm Yılı olacak. Bu çerçevede 2019 boyunca Türkiye ve Rusya’da karşılıklı olarak edebiyattan sahne sanatlarına kadar çok sayıda faaliyet gerçekleştirilecek. Konferans, sergi, konser, sinema, tiyatro, opera, bale gibi kültürel etkinlikler yıl boyunca devam edecek. Türk ve Rus televizyonları arasında da, karşılıklı program alışverişine gidilecek. 

YENİ REKOR GELİYOR 

Türkiye ile Rusya kültürel ilişkilerde yeni bir döneme giriyor. 2018’de Türkiye’ye gelen Rus turist sayısında rekor kıran Türkiye 2019’da yeni bir rekora imza atmaya hazırlanıyor. 2019’un Rusya ve Türkiye arasında karşılıklı Kültür ve Turizm Yılı olarak yaşanması için hazırlıklara başlandı. Her iki ülke de yapılacak etkinlerle karşılıklı olarak tanıtım faaliyetinde bulunacak.  

Rus TV’leriyle işbirliğine gidildi

Ayrıca anlaşma gereği Türk ve Rus televizyonları arasında ortak projeler gerçekleştirilecek. Program alışverişinde bulunacak. Her iki ülkenin dizileri ve sinemaları da Rus ve Türk televizyonlarında gösterime sunulacak. Yeni yılla birlikte start alacak etkinliklerin turizmde yeni rekor getirmesi bekleniyor.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Başkan Erdoğan net konuştu: O devir kapanmıştır

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Yeni Toyota Yaris çok iddialı geliyor

Mafya filmi değil gerçek! Sinaloa'yı yakan büyük kardeşmiş