• $7,9714
  • €9,4336
  • 490.92
  • 1198.44
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
28 Haziran 2020 Pazar 09:35 | Son Güncelleme:

LGS 2020 iptal soru oldu mu? LGS'de hatalı yanlış soru var mı?

LGS 2020 iptal soru oldu mu"   LGS'de hatalı yanlış soru var mı"

Geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen LGS 2020 heyecanı sona erdi. Milli Eğitim Bakanlığınca 8. sınıf öğrencilerine yönelik yapılan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavın sona ermesinin ardından gözler sonuçların açıklanacağı tarihe ve sınav sorularına çevrildi. LGS kapsamındaki merkezi sınavın soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayınlandı. Sınava giren tüm adaylar LGS 2020 iptal soru var mı? LGS 2020'de hatalı yanlış soru var mı? gibi soruların yanıtlarını araştırmaya başladılar. İşte tüm merak edilenler..

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Liseye Geçiş Sınavı (LGS) tamamlandı. 8. sınıf öğrencilerine yönelik yapılan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavın sona ermesinin ardından gözler sınav soruları ve cevaplarına çevrildi. LGS soru kitapçığı ve cevap anahtarı Bakanlığın internet sitesinde yayınlandı. LGS 2020 iptal soru var mı? LGS 2020'de hatalı yanlış soru var mı? gibi soruların yanıtları merak konusu oldu. İşte tüm detaylar..      

LGS 2020 lise yüzdelik dilimleri belli oldu mu? LGS 2020 taban tavan puanları açıklandı mı?

LGS 2020 İPTAL SORU VAR MI?

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavın soru kitapçığı ve cevap anahtarı Bakanlığın internet sitesi üzerinden adayların erişimine açıldı. LGS 2020'de iptal soru bulunmuyor.

LGS 2020 SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

LGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Merkezî Sınav sonuçları 16 Temmuz 2020 tarihinde https://www.meb.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir.

Öğrencilere sınav sonuç belgesi posta yoluyla gönderilmeyecektir.

LGS tercihleri 2020 ne zaman yapılacak? LGS tercihleri için tarih verildi mi?

SINAV İTİRAZLARI NASIL YAPILIR?

a. Sorulara, cevap anahtarlarına ve sonuçlara yapılacak itirazlar, soruların, cevap anahtarlarının ve sonuçların https://www.meb.gov.tr internet adresinde yayımlanmasından itibaren en geç 5 (beş) iş günü içinde ÖDSGM resmî internet sayfasında (https://odsgm.meb.gov.tr) yer alan e-itiraz bölümünden elektronik olarak yapılabilecektir.

b. Elektronik ortamda yapılan itirazların incelenebilmesi için T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilât Programı” veya bankamatik, internet bankacılığı aracılığıyla ya da https://odeme.meb.gov.tr adresinden tüm bankaların kredi kartları aracılığıyla 20 TL (KDV dâhil) yatırılması gerekmektedir.

c. 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu’nun 20/B maddesi uyarınca, sorulara ve cevap anahtarına yapılacak itirazlar, soruların ve cevap anahtarlarının https://www.meb.gov.tr internet adresinde yayımlanmasından itibaren başlayan 10 (on) günlük dava açma süresini durdurmamaktadır.

ç. 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu’nun 20/B maddesi uyarınca, sonuçlara yapılacak itirazlar, sonuçların e-Okul sistemi veya https://www.meb.gov.tr internet adresinde yayımlanmasından itibaren başlayan 10 (on) günlük dava açma süresini durdurmamaktadır.

d. Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile öğrencinin T.C. kimlik numarası belirtilmeyen, banka dekontu/ATM fişi eklenmemiş, imza ve adres bilgisi olmayan dilekçeler dikkate alınmayacak ve cevaplandırılmayacaktır.

e. Faksla ve e-posta yoluyla yapılan itirazlar dikkate alınmayacak ve cevaplandırılmayacaktır.

<p>'DAHA BÜYÜK KERAMET Mİ OLUR?'</p><p>Türkiye'nin bugününe bir menkıbeyle bakabilmek... Tacettin  K

Menkıbeler ne söyler?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İstanbul'da 1 milyon 500 bin lira çaldığı iddia edilen şüpheliler yakalandı

İşgalci Ermenistan askerleri araçları ve silahları bırakarak kaçtı