• $13,4726
  • €15,2894
  • 793.592
  • 2011.16
1 Haziran 2014 Pazar 01:45 | Son Güncelleme:

Bir yılda 19 dünya 60 Türkiye birinciliği

Bir yılda 19 dünya 60 Türkiye birinciliği

Son beş yılda üst üste SBS şampiyonu çıkaran Doğa Koleji birbiri ardına önemli başarılara imza atıyor. Türkiye’nin tek ‘Innovative School’ unvanına sahip kolejin hedefi, gelecek beş yıl içinde en değerli eğitim markası olmak.

Eğitim sektöründe adını dünyanın en büyük ilk üç kurumu arasına yazdırmayı başaran Doğa Koleji büyümeye hız kesmeden devam ediyor. Kolejin kurucusu Fethi Şimşek ve CEO’su Uğur Gazanker, eğitim sektörüne getirdikleri yenilikleri, başarılarını ve yeni dönem hedeflerini AKŞAM’a anlattı. 

Standartlarınızı her yıl yükselterek büyümeye ve yenilikler getirmeye devam ediyorsunuz. Doğa Koleji için 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı nasıl geçiyor? 
Bu yıl bizim için geçen yıllarda olduğu gibi yine yoğun, heyecanlı ve yeni başarılarla dolu geçiyor. Bu eğitim yılında hem Türkiye’ye büyük gururlar yaşattık hem de Doğa Koleji olarak ülkemizin adını Dünya’da gururla duyurduk. 19 Dünya, 60 Türkiye birinciliğiyle 2014, Doğa’nın altın yıllarından biri oldu. Bu yıl başarılarımızla Türkiye’nin zirvesine yerleştik. Biliyorsunuz Doğa, 2009 yılından bu yana son 5 yılın SBS şampiyonu. Akademik başarımız bir seneye mahsus bir tesadüf değil. Aynı şekilde yüksek öğretim yerleştirme sınavlarında da yıllardır öğrencilerimiz büyük başarılar elde ediyor. 

Doğa Koleji kaliteli eğitimi Türkiye’nin her köşesine taşıyor diyorsunuz ve gerçekten de çok büyük bir hızla büyüdünüz. Yakın gelecekteki en büyük hedefinizi öğrenebilir miyiz? 
Türkiye’nin ulaşılması en zor bölgelerine eğitim hizmeti götürmek adına önemli adımlar attık, atmaya da devam ediyoruz. 2014-2015 yılında 106 kampusumuzda, 6 bin öğretmenimizle 60 bin öğrencimize eğitim veriyor olacağız. Şu an istihdam, kampus ve öğrenci sayımızla dünyanın en büyük eğitim kurumları arasında 3. sırada yer alıyoruz. Bir sonraki yıl 150 kampusumuzda 100 bin öğrencimize eğitim vereceğiz. Hedefimiz 5 yıl içinde Doğa Koleji’nin eğitim sektöründe dünyanın en büyük ve en değerli eğitim markası olması. Bugüne kadar elde ettiğimiz başarılara baktığımda, ekibimle birlikte bu hedefe ulaşacağımıza inancım tam. 

‘Teknolojiyi takip eden değil, üreten öğrenciler yetiştirme’ hedefiyle hayata geçireceğiniz Doğa Koleji Tuzla Intel Kampüsü’nden bahseder misiniz? 
Doğa Koleji’nin heyecanı gerçekten hiç bitmiyor. Dünya bilişim devi Intel’le birlikte teknoloji harikası bir okul yapıyoruz. Tüm dünyanın gözü bu okulda. Neden?  Çünkü bu okul sadece teknolojiyi çok iyi takip eden değil teknolojiyi üreten öğrenciler yetiştirmeyi hedefliyor. Intel eğitim ortamına yepyeni bir yaklaşım getiriyor. Bizim eğitim birikimimiz ve tecrübemizle Intel’in yenilikçi yaklaşımı bir araya geldi ve benzersiz bir eğitim üssü ortaya çıktı. Intel Müze’den Galileo Board’a, 3D ürün dizayn ve tasarım atölyelerinden tıp teknolojileri laboratuvarına kadar farklı deneyim atölyelerinde geleceğin teknoloji dâhileri yetişecek. 

BİLİŞİM DEVLERİYLE ORTAKLIK

Doğa Koleji’nin adı sürekli Dünya’nın en büyük teknoloji firmalarıyla birlikte anılıyor. Bir okul ve dev teknoloji firmaları birlikte ne yapıyor? Herkes bunun cevabını merak ediyor.  
Doğa Koleji, teknolojiyi çok boyutlu olarak hem eğitim hem iletişim sistemine başarıyla dahil ediyor. Dünyanın bilişim devleriyle ortaklıklar yapıyor, eğitimle teknolojiyi birleştiriyoruz. Apple işbirliğimizle Lighthouse unvanı kazandıktan sonra bugün de Microsoft işbirliğiyle Türkiye’nin tek ‘Innovative School’ unvanını kazandık.

3 FARKLI TAKIMLA KAZANDIK

Bu sene büyük bir gurur daha yaşadınız. Genç Kız Voleybol takımınız dünya şampiyonu oldu. Bu başarının sırrı nedir? 
Genç Kız Voleybol takımımız Lizbon’da yapılan dünya şampiyonasında tek bir set bile vermeden dünya şampiyonu oldu. Dünyada 3 farklı takımıyla dünya şampiyonu olmuş bir okul daha yok. Bu başarının sırrının Doğa Koleji’nin eğitim felsefesinde ve heyecanında yattığını söylemek yanlış olmaz. 

Türk savunma sanayisi geliştirdi... İlk görev yeri kutuplar olacak
Türk savunma sanayisi geliştirdi... İlk görev yeri kutuplar olacak

Türk savunma sanayisi geliştirdi... İlk görev yeri kutuplar olacak

Fatih Sultan Mehmet Trabzon'u fethederken kullanmıştı... Fetih rotası için çalışma başladı
Fatih Sultan Mehmet Trabzon'u fethederken kullanmıştı... Fetih rotası için çalışma başladı

Fatih Sultan Mehmet Trabzon'u fethederken kullanmıştı... Fetih rotası için çalışma başladı

Akıncı'ya müthiş özellik: MAM-T mühimmatı envantere girdi
Akıncı'ya müthiş özellik: MAM-T mühimmatı envantere girdi

Akıncı'ya müthiş özellik: MAM-T mühimmatı envantere girdi

<p>Çok şanslı biri olduğunu söyleyen Bülent  Serttaş, 'sahnelerden çok para kazanıyor ve kazandırıyo

Gayrimenkul zengini Bülent Serttaş'ın duası: Rabbim çok para verme!

Beyaz örtü her yeri sardı! İşte Türkiye'den kar manzaraları

Piton ve timsahın ölümcül mücadelesi! Görenler dehşete kapıldı

Vücudu koruyup virüsleri öldürüyor! İşte o muhteşem besin ve faydaları